Skocz do zawartości

P-51B Mustang - North American, Hobby 2000, 1:72


alienus

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
Tydzień zleciał i we wnęki kolorowanki już pokolorowane a wyklejanki już wyklejone - mi się podoba :D    
choć pewnie w SF trochę poleciałem a niektóre elementy nie są idealnie w skali 😉 

 

 

image.png.67eca36949ec50574c8a8ed098af1bf7.png

 

image.thumb.png.3fd827c1d58b6d56fb3488b47a3e7e5f.png

 

image.thumb.png.6b07af92b2cdf2184431e1d899abb277.png

 

image.png.ec4b2206ce8ce27f54a3cd294e77ea8e.png

 

 

odgapione ze zdjęć tj:

image.png.e0dc13c115223fe27ba10518ccf12fa0.png

 

 

a tu z warsztatu po drodze kilka fotek:

najpierw blaszki:

image.png.44aea1dac724c9580bdb273f0cfd135c.png

 

image.png.ac1b5b597125f8e51a71096a2f783eef.png

 

potem maski:

 

image.png.b23f24ca29f84870ee174d353fcbdf7f.png

 

na koniec druty i wash.

 

image.png.7c10ffc2479a0493d93a67d38a5569af.png

 

 

 

Pozdrawiam,

Paweł

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
9 minutes ago, greatgonzo said:

SF to przednia ściana wnęki malowana na ZCY. Reszta się obroni. Może poza rurunkiem, ale tu widać, że jest on z założenia raczej dla efektu, niż odtworzenia.

chyba byś musiał pokazać palcem która ściana bo z opisu to nie mam pojęcia :)
A rury to zgadzam się że jak najbardziej efekciarstwo :D 

Edytowane przez alienus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na śniadanie :)

Internety piszą że wczesne modele wyposażono po 2 km na skrzydło a od wersji D po 3 km, co też widać na mnogiej ilości zdjęć.

Natomiast zdjęcie Big Maca pokazuje że coś tam było ostro przerabiane. Moje domysły są takie że z fabryki wyjechał z układem działek tj Virginia a potem żeby zmieścić trzeci km dołożyli po otworze zarówno z lewej jak i z prawej strony; KMy poszły do otworów (od kadłuba licząc) 1,2 oraz 4, a 3 otwór po km został pusty... i to widzimy właśnie na zdjęciu.
Lepszej teorii nie mam.

Ktoś coś? Tak, nie, nie wiem, chyba? :hmmm::D 

 

image.png.caf4c7b3460842c06c7779a6aa642359.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest układ Virginia?

 

To oczywiście są namalowane dodatkowe dwa porty uzbrojenia. Praktyka dość popularna na Pacyfiku ale i w Europie, jak widać, się zdarzało. Miało to działać jako czynnik psychologiczny. Moim zdaniem jeśli działało to najwyżej  na pilota  i obsługę samolotu.

W 363rd FG są przykłady takiej dekoracji, ale na Big Macu z Malcolmem w zasadzie nie pozostało już po niej śladu.

Edytowane przez greatgonzo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, greatgonzo said:

Co to jest układ Virginia?

 

Nie układ lecz maszyna Virginia :) na zdjęciu jest przecież :D

Macie rację, faktycznie malowane - jestem w ciężkim szoku, tego się nie spodziewałem !

Nic mnie tak nie zaskoczyło od czasu krachu Bitcoin a w zeszłym tygodniu! :D

 

A są jakiekolwiek foty BigMaca z Malcolmem?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydła góra i dół skleiły się elegancko, za to z kadłubem poszło gorzej 😞 

Spore szpary tu i ówdzie oraz nierówna jedna strona w stosunku z drugą.
Dałem grubo szpachli w nadziei że uda mi się to wygłaskać jakoś ale chyba pięknie to nie będzie 😕 

 

 

image.png.6b2f2e36e7859cd2b3203c6797dc56df.png

 

image.thumb.png.acf839a690b7b8f62af3cafc60375202.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Poszła szpachla jeszcze kilka razy, a i linie jakoś tam próbowałem odtworzyć - czy to dobrze wyszło to nie wiem, bo nigdy nie widzę czy jest okay czy nie - dopiero jak podkład pójdzie to się okaże jak to wyszło. 

 

Wkleiłem skrzydła oraz owiewkę, te pierwsze miały słabe spasowanie z kadłubem i ostro szlifowałem żeby to wyrównać.

 

Generalnie jedna połówka kadłuba jest jakby dłuższa o drugiej, linie tylko w środku kadłuba się zgrywają - rozjeżdżają się na przodzie i tyle między lewą a prawą stroną, no i przy wklejaniu elementów, jak skrzydła, szpary spore byłe, już zaszpachlowane.

 

Latać nie będzie, ale na półkę trafi 😉 

 

image.thumb.png.f77cc82997de0369c5ff7d5c99ca71e5.png

 

 

 

 

Edytowane przez alienus
etit1: usunięto rozmyte zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły klapy w skrzydłach, ogon, i działka od Mastera.

Pod skrzydłami przed D-Day były raki na bomby/paliwo, myślę że raczej ich nie demontowali i zostały więc chyba także takie dorobię i zamontuję. W zestawie KP nie ma ich wcale, ale u Hase są i chyba się pokuszę by je wkleić.

 

 

image.thumb.png.74289563bedc89257ae1647eb95ef54e.png

 

image.png.f9ee4433cf2a7d738ffe22f892a75f08.png

 

image.png.64d938911a7444d961dafda8eab42b7f.png

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2021 o 08:35, alienus napisał:

Dzień dobry, szukam i szukam ale nie mogę zlokalizować żadnych zdjęć jak pomalowany był faktycznie BigMacJnr gdy juz miał osłonkę Malcolm.
Ktoś się orientuje czy takie zdjęcie w ogóle istnieje? 
 

Mam takie...
 

 

363rd Fighter Group in WWII.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szpachlowałem jeszcze tu i ówdzie, dokleiłem co odpadło oraz trochę wypolerowałem.
Doszły raki pod bomby oraz dorobiłem nity na spodniej przedniej części kadłuba.
Zaszpachlowałem także linie na ogonie których być nie powinno.
Na wszystko poszedł podkład szary z puszki od Tamki.
Wyszło po nim jeszcze kilka miejsc do przeszlifowania jeszcze więc pogłaskałem i ponownie podkład punktowo w te miejsca.

 

Samolot uważam gotowy na malunki :) 
Będzie pędzel i XF-16 Aluminum jako baza.

 

Pozdrawiam,

Paweł

 

 

image.thumb.png.3a2b46a81126eed60db318456b14711f.png

 

image.thumb.png.528e7d29ded69f35cad7ea616f112d8e.png

 

Generalnie jestem zadowolony z efektu aczkolwiek są dwa miejsca które można by poprawić ale już zostanie jak jest, bo nie bardzo potrafię to poprawić a poza tym już jest trochę za późno.

 

image.png.c36bf6f72327d758f443a4d1994dfdb1.png

 

Co prawda zasłoni to trochę dodatkowa owiewka w tym miejscu a wyloty okopcę trochę by ukryć te wady. :) 

 

image.png.dfeb51504f9c2a54f74aaabfb9094a18.png


 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo chciałem napisać - większość można łatwo zeszlifować, sam wiem, jak ciężko czasem się zbierać do takich głupotek, ale potem to widać, a z ładnego modelu jaka satysfkacja!! A tak, jak już wiesz, że tam są te niedoróbki to będą Cię cały czas koleć w oko ! 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to same takie nietypowe miejsca, ale za namową motywacyjną myślę że spróbuję coś z tym zrobić 😉 
Chyba wytnę kawałek płaskiego plastiku na miarę i na to nakleję papier ścierny, bo normalnymi narzędziami to nie idzie się dostać w te wnęki. Poza tym antenę już raz urwałem no i tylne koło także. Z pewnością łatwiej by było wyszpachlować kadłub przed wklejeniem skrzydeł ale nie przewidziałem szlifowania na równo owiewki do kadłuba, a przezroczysty plastik jest zdecydowanie twardszy więc obrabianie tego jest dosyć kłopotliwe.
Powalczę jeszcze i wrzucę efekty (bądź ich brak :D 🍷) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, alienus napisał:

 


Będzie pędzel i XF-16 Aluminum jako baza.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Tamiya pod pędzel to nie jest najlepszy wybór (szczególnie XF-16 który jest bardzo przeciętnym kolorem w porównaniu do sreberek innych firm), nie mówię że się nie da w miarę ok pomalować pędzlem, ale po co się męczyć, lepiej zakupić farby przeznaczone pod pędzel 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza strona pociągnięta XF-16 mieszanego na oko z Laquer Thinnerem mniej więcej 1:1, do 1:2. 
Po 5 warstwach wygląda jak poniżej. 

 

 

image.thumb.png.054dc395d79b8071db3fb52622b26adc.png

 

Mam mieszane odczucia co do tego co widzę, ciągle gdzieś takie smugi widzę jak niżej, a tych warstw za dużo to też nie mogę dać bo linie i nity to już całkiem znikną. :hmmm:Wszystko zależy pod jakim kątem się spojrzy,

Zaczynam wątpić czy da się to pędzlem wyprowadzić by było idealnie czy to już tylko z aero się tak ładnie maluje.
Pewnie problem jak zwykle z braku wiedzy i umiejętności.
Wszelkie rady mile widziane.

 

image.png.b312c02a3a9d05b55bb885c913b71652.png

  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem to nie są farby do pędzla, z tego powodu gdyż każda kolejna warstwa rozpuszcza warstwę na którą się ją kładzie, tak jak wyszło to na twoim modelu. Na twoim miejscu zmył bym tą farbę i zakupił farby dedykowane pod pędzel 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.