Skocz do zawartości

Chińczyk z kuricą czyli T-54 z Type 59 (Takom 1:35)


TAW

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, martinello napisał:

A konkretnie czego używasz aby zbliżyć się do koloru tego koła ?

To było 4 lata temu, ale obstawiam Humbrola 105 Marine Green.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze info co do koloru T-54. Zachowany egzemplarz tego pojazdu znajduje się w muzeum w Poznaniu. Poniżej link do artykułu:

http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/13397?t=T-54-ruszyl-z-miejsca

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Co do koloru to widzę, że u nas różnie tak jak u sowietów z tą zielenią. Lata 50-te więc zdecyduję się na 4BO od Hataki, potem i tak przyjdą oleje więc trochę się ten odcień zmieni. Z biegiem gąsienic tak jak z kolorem czyli różnie jak widać :) Zostawię w takim biegu jak na tym zdjęciu.

a.jpg.c8f68b772529cf022978ae6d097d0405.jpg

Zdjęcie zamieszczone jedynie w celu dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czołg już złożony do kupy. Nie ma za dużo biżuterii ani samoróbki, ale miał być luźnym modelem dla odstresowania. Teraz poczeka aż będę miał warunki do malowania a ja z podniesionym morale wrócę do rzeźbienia jego rywala. Na zdjęciach brakuje KMu wewnątrz wieży i lin, parę elementów jest krzywo bo jeszcze nie przyklejone.

1.jpg.2cebaca558cc5d117f7156d30bcd90eb.jpg

2.jpg.cb6afee56f9fac69e69258a590c35719.jpg

3.jpg.000ace46d91c79bfc3921ccd6d850925.jpg

4.jpg.4647da313008f6ccba4598790d79e652.jpg

5.jpg.d9b75baf9bb12fc89f42be87cf1cde0e.jpg

6.jpg.60cd0f15c6fc8a640ecc177fea87e963.jpg

Kupiłem też kolor dla niego. Nie było 4BO z Hataki więc wziąłem Protective K z AK RC. Producent w swoim katalogu napisał o tym kolorze, że jest podobny do 4BO ale bardziej oliwkowy. Myślę że wstrzeli się gdzieś pomiędzy malowania z defilady tysiąclecia a kołem, które pokazał ManiekB. Jaki będzie ostatecznie to okaże się jak już przejdzie przez dyszę.

7.jpg.19eead876b758b1e8cd20c50072e5940.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam na malowanie. 

Mi w Tumpkowym T-62 te gąsienicę nie wchodziły na koła napędowe, ale widzę że u ciebie ładnie siadły. 

Swoje gąsienice od jakiegoś czasu maluję Tamiya XF-84 Dark Iron, dla mnie efekt bardzo dobry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2020 o 18:25, bazylms napisał:

Swoje gąsienice od jakiegoś czasu maluję Tamiya XF-84 Dark Iron, dla mnie efekt bardzo dobry.

Też tą farbą maluję gąski ale mam już buteleczkę niebieskiego płynu. Pierwszy raz robiłem traki z metalu i z ciekawości chciałbym sobie to przetestować, a jak nie wyjdzie to zawsze potem można psiknąć. Narazie dzielnie jem lody bo potrzebuje do wypalania dwóch pojemników plastikowych i będę się brał do działania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poskładanych gąsienicach raczej na pewno Ci się zrobią luzy. Te płyny zjadają mosiądz i drut zmniejsza swoją średnicę. Mogą nawet zacząć wylatywać. Mi kiedyś nawet ogniwka nadgryzło i od tego czasu już się tym nie bawię. Zastanawiam się czy nie lepiej było by robić gdy ogniwa są jeszcze luzem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak tam prace malarskie, Twojego pięknego modelu? Czy ruszyło coś do przodu? Działaj-  bo prawdopodobnie Miniart wypuści naszą  wersję KACZORA czyli T-34/85M. Mam nadzieję, że będzie to kolejny warsztat, z cyklu pojazdy LWP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki kolego że wcześniej nie zaglądałem ,ale w tej konfiguracji naszej produkcji T54 nie było. Masz niewłaściwy kształt jednego z wylotów powietrza na końcu kadłuba. Powinien być taki sam jak w T55 .55 miała to odziedziczone . Tak jak masz teraz to dostaliśmy trzy sztuki i jako wzorzec , ale były to wozy wczesnej produkcji z lufą bez osłony na końcu i kołami jednymi podobnymi do T34 pozdrawiam OLO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie będziesz musiał nic przerabiać , jest zdjęcie T54 takiego jak Ty masz .Są to czołgi  wypożyczone  przez Sowietów do zapoznania się z nimi min nasze zostały dostarczone. BYŁY używane do szkolenia ale jak długo i gdzie to już nie wiem . Albo oddane albo zmodernizowane do naszego standardu pozdrawiam OLO.

441625678_T-54ALWPlata60_01.thumb.jpg.282e91d5689dacee78357292a508192d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, robertmodelarz napisał:

Jak tam prace malarskie, Twojego pięknego modelu? Czy ruszyło coś do przodu?

Ostatnio ciągle czasu mi brakuje ale jak się trafi wolny dzień w tygodniu a pociecha pójdzie do przedszkola to szybko polecę po kompresor do piwnicy a co zmaluję to zamelduję :)

3 godziny temu, robertmodelarz napisał:

bo prawdopodobnie Miniart wypuści naszą  wersję KACZORA czyli T-34/85M.

Takim też jeździł mój ojciec w woju. Mam dostęp do zdjęć więc mógłbym się pokusić tylko musiałbym znaleźć kalki albo jakiś szablon z numerami.

1 godzinę temu, OLO napisał:

Chyba jednak nie będziesz musiał nic przerabiać , jest zdjęcie T54 takiego jak Ty masz .Są to czołgi  wypożyczone  przez Sowietów do zapoznania się z nimi min nasze zostały dostarczone. BYŁY używane do szkolenia ale jak długo i gdzie to już nie wiem . Albo oddane albo zmodernizowane do naszego standardu pozdrawiam OLO.

Ten model traktuję zupełnie na luźno. Jaki jest taki już będzie bo ustalenie czy to nasz czy sowieta i rozpoznanie wszystkich elementów różniących obie konstrukcje to jest chyba poza moimi możliwościami poznawczymi. Dlatego tym razem na luźno - złożyć z części z pudła i nakleić "piastowskiego orła" :) Co do tych czołgów wypożyczonych/dostarczonych do naszej armii to jeszcze w roku '70 tata kierował T-54 produkcji ZSRR więc pozostawały dość długo w użyciu albo dostarczali je co jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jeśli to ma być T-54, to przednie płyty (górna i dolna) były w nich łączone z zazębieniem. Na styk te płyty były spawane w T-55.

Pozdrawiam, Przemek

Edytowane przez PrzemekW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż na przeróbki już będzie za późno bo w końcu trafił mi się dzień do malowania. Ale spoko model miał być na luźno więc przełknę parę nieścisłości.

Zacząłem od takiej bazy.

55349e8a56a9afe9443222cc506f6450.jpg

A potem zapryskałem to Protective K od AK i wyszło tak.  Zdjęcia robiłem na szybko i nie mogłem ustawić dobrego światła i kolor trochę przyżółkł - najbardziej wiarygodne jest pierwsze. Na tym etapie myślę że będzie ok. Porozjaśniam jeszcze detale z pędzla i oczywiście osłona jarzma też do malowania. Koło na próbkę.

W dniu 17.08.2020 o 00:01, ManiekB napisał:

Malując swoje T-55 dobierałem kolor na podstawie tego zdjęcia koła - mam je jako próbkę koloru pojazdów z lat 50-60. Może pomoże tobie dobrać kolor.

Pozdrawiam

T-55 Kolor probka_01.jpg

ddde5168245e612c33922e116f477e67.jpg

7ca2d877f29c23822b9083e9159c5367.jpg

749565d1ae85da2031da0882a1322f8d.jpg

17ff7ee7409d74e7273f42a4c561f8f8.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko za zielony , a przeróbka przodu jest tak prosta że I teraz dasz radę bo żeby ściemnić ten kolor o tojeszcze go musisz pomęczyć. 

Edytowane przez OLO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konstrukcji już nie będę nic ruszał. Gdyby to była jedyna nieścisłość to może, ale pewnie jest ich więcej bo od początku robię go na luziku. Co do koloru to ściemnieje jeszcze przynajmniej dwa razy. Raz po bezbarwnym a drugi po całościowym washu też nabierze trochę brązowego odcienia. Na początku właśnie chciałem wyjść od jaśniejszego koloru. Potem i tak pewnie jakaś biedronka więc jeszcze dużo może się zmienić. Choć może przed bezbarwnym mu jeszcze zapodam mgiełkę olive drab z grubej dyszy. Ale to zobaczymy - bez planowania, na luzie :cool: i działania doraźne. Just for fun :)

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, martinello napisał:

Malowałeś jednym kolorem, a cieniowania "wyszły" od biało-czarnego podkładu ?

Tak. Nie dokładałem żadnego koloru do farby bazowej. Tylko kilka warstw mocno rozcieńczonej farby i patrzyłem jak wychodzi krycie choć miałem obok siebie jeszcze farbę buff ale sobie darowałem. Tak szczerze mówiąc to robiłem takie małe podchody pod B&W bo może kiedyyyś się o to pokuszę. Ale narazie to jeszcze za cienki jestem w aerografie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od opinii bardziej doświadczonych kolegów, mnie się ta modulacja podoba... Na pewno dalsze działania ją stonują, ciekaw jestem efektu końcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, OLO napisał:

Jak uważasz tak zrobisz ale wtej chwili to masz wieżę z 54 a kadłub z 55 bo początkowe 55 też miały karabin kursowy, to ta okrągła dziura w przedniej płycie .

Naprawdę szkoda, że nie natrafiłeś na ten temat dzień wcześniej (żebyś mnie źle nie zrozumiał to nie mam absolutnie o to pretensji). Wtedy nie było by problemu bo był w stanie surowym. Teraz mam robotę popchniętą do przodu a musiałbym w tym momencie szpachlować i kłaść nowe spawy co się też wiąże z kolejnym malowaniem, bo samo dosztukowanie kolorem przedniej płyty raczej nie zegra się potem z całością. A potem kto wie czy na kolejnym etapie ktoś nie wychwyci następnego błędu, który łatwo poprawić... Temat naszych T-54 i T-55 to jest już w polskim modelarstwie klasyka. Jeden zrobi sowieta z szachownicą, drugi będzie ciął i szlifował hips i ostatnio pojawiła się trzecia opcja - kupić rozdrobnionego Miniarta. A ja to już w ogóle poszedłem w tango bo będę miał chińczyka z kuricą. Przy tym modelu postanowiłem się po prostu nie spinać, ale dzięki za uświadomienie mnie o kolejnych istotnych detalach w budowie T-54 i T-55. Może kiedyś to zaprocentuje bo wezmę któregoś z nich na warsztat na poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko wiedzy nigdy dość człowiek całe życie się uczy pozdrawiam i czekam na resztę, a wczesne chińczyki  to praktycznie RUSKIE 54.

Edytowane przez OLO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.