Skocz do zawartości

Łyżeczka tamiyi do nakładania pigmentów


slepy

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś by powiedział że to przerost formy nad treścią ale ja się uparłem. W ostatnim super model jest artykuł miga jimeneza o filtrach i efektach i jest tam wspomniane o łyżeczce tamiyi do nakładania pigmentów na model. Szukałem na mojehobby.pl i nie moge znależć bo nawet nie wiem jak po angielsku to nazwać. Może ma ktoś namiary, link gdzie w jakimś sklepie internetowym to kupić.

Edytowane przez slepy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W super model w artykule jimeneza jest po polsku określone "specjalna łyżeczka z oferty Tamiyi".

---

Wydaje mi się że to chyba lużna interpretacja miga jimeneza co do nazwy łyżeczka. A jak do tego dodać tłumaczenie translatora to wychodzi problem. Bo łyżeczka to faktycznie po angielsku jest spoon, a nigdzie google nie znalazł nic pod frazą "tamiya spoon".  Może mig wykorzystał te mieszadła tamiyi stirrer (bo są bardzo podobne do tych ze zdjęcia w super model") i nazwał sobie je łyżeczką.

Edytowane przez slepy
Chciałem rozwinąć temat. Przepraszam za nadużycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jawkers napisał:

Łyżeczką trudno będzie nakładać pigmenty. Może wkradł się błąd.

W super model mig jimenez pisze że "Specjalną łyżeczką z oferty Tamiyi naniosłem niewielkie ilości ziemi w niektóre miejsca czołgu, po czym rozprowadziłem grudki za pomocą pędzla".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, slepy napisał:

W super model mig jimenez pisze że "Specjalną łyżeczką z oferty Tamiyi naniosłem niewielkie ilości ziemi w niektóre miejsca czołgu, po czym rozprowadziłem grudki za pomocą pędzla".

Podaj namiary na ten artykuł z Super Modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są naprawdę pieniądze wyrzucone w błoto. Jeśli chcesz się nauczyć czegoś, to nie z tego magazynu, tylko lepiej z filmów na YT. Jest tego sporo i to są znacznie lepsze źródła informacji niż marne zdjęcia tego czasopisma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, _OldMan_ napisał:

Nabierasz odrobinę pigmentu tą częścią z zagłębieniem i aplikujesz na modelu.

Nie słyszałem o takiej technice aplikacji pigmentu. Czemu ma służyć takie walenie go na grubo, zamiast pędzelka czy gąbki? Co to daje?
Nie neguję tego co napisałeś, jestem tylko ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Solo napisał:

Nie słyszałem o takiej technice aplikacji pigmentu. Czemu ma służyć takie walenie go na grubo, zamiast pędzelka czy gąbki? Co to daje?

Posypujesz pigmentem z takiej "łyżeczki" bez wklepywania i możesz zalać np white spiritem żeby sam się nieregularne rozprowadził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.