Skocz do zawartości

Pilniki iglaki


arhtus

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Solo napisał:

Nie, niektóre narzędzia tej firmy nie są warte pieniędzy jakie za nie żąda.

Japońśkie narzędzia to akurat wcale nie Tamiya, jest wiele ciekawych w Polsce niezbyt znanych ...

Co do wartości ich narzędzi to jak wszędzie jest różna, ja akurat ich rylce bardzo lubię i cenię, co do pędzli pełna zgoda, nie są warte swojej ceny, podobnie jak przepłacone przepaki Olfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Qz9 napisał:

Japońśkie narzędzia to akurat wcale nie Tamiya, jest wiele ciekawych w Polsce niezbyt znanych ...

Tak, ale z Twojego posta wynikało że piszesz o narzędziach Tamiya.
A o tych nieznanych i wartych zakupu mógłbyś napisać, zawsze warto się dowiedzieć co jest na rynku.

Edytowane przez Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Solo napisał:

Ja bym powiedział że cena dostawy nie gra tutaj jakiejś większej roli. A ceny dobrych narzędzi z reguły są wysokie, ale warto takie zakupy traktować jak inwestycję. Na dobrych narzędziach naprawdę nie warto oszczędzać.

Ja po prostu chciałem kupić dwa pilniki, bo więcej nie potrzebuję ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzyłem (nie bez problemów ?) ilość nacięć na pilnikach które jakiś czas temu kupiłem w markecie LM ( dexter 5 szt) wychodzi ok.40, czyli #2 lub 3.

Generalnie pilniczki proste, nie zwichrowane, ostre, wygodne rączki.cale 20 zyla ...

 

 

Edytowane przez myszaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to sam nie wiem czy te szwajcarskie pilniczki warto kupować dla potrzeb modelarskich. Tzn. jeśli ktoś dużo dłubie w różnych materiałach, dorabia sam różne części to faktycznie może to być przydatne. Ale jeśli ktoś jest prostym sklejaczem robiącym prosto z pudełka to chyba to jest jednak zbędny wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Solo

Pewnie masz rację. Ja akurat chciałbym się pobawić w dorabianie dupereli, z precyzycyjnym narzędziem będzie szybciej i łatwiej. 

Obecnie mam najtańsze iglaki, parę razy zamiast przyśpieszyć to tylko dołożyly mi roboty. Zostają tylko do zgrubnej roboty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2020 o 11:37, Qz9 napisał:

Sklep z tego co wiem, nie ma problemu ze sprzedażą ( akurat pilnik za 3 dychy w ich ofercie narzędzi jubilerskich to jak 

jesli szukasz pilnika do obróbki zgrubnej to Tamiya 74069 jest przezajefajny.

Tylko nie narzekajcie na ceny, po prostu takie są i niższe nie będą Tamiya się ceni a japońskie narzędzia są drogie ale wartge swojej ceny ...

 

Mam, tylko że większy model 74058, jestem umiarkowanie zadowolony. 

Edytowane przez Campana
lit.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dzień Dobry,

 

Czy pojawiło się może coś nowego jeśli chodzi o minipilniki ? Kiedyś małe pilniczki o długości około 10 cm można było kupić w zestawach. Używam takiego, który jest u nas w domu od czasów niepamiętnych (może używał go jeszcze mój Dziadek) - zdjęcie poniżej. Czy poza drogimi Valorbe i innymi wspomnianymi w tym wątku coś się jeszcze ostatnio nie pojawiło i w dodatku ma bardziej przestępną cenę ? Będę wdzięczny z informacje.

 

z serdecznymi pozdrowieniami

Sławek

DSC03175.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Slaw_21 napisał:

Dzień Dobry,

 

Czy pojawiło się może coś nowego jeśli chodzi o minipilniki ? Kiedyś małe pilniczki o długości około 10 cm można było kupić w zestawach. Używam takiego, który jest u nas w domu od czasów niepamiętnych (może używał go jeszcze mój Dziadek) - zdjęcie poniżej. Czy poza drogimi Valorbe i innymi wspomnianymi w tym wątku coś się jeszcze ostatnio nie pojawiło i w dodatku ma bardziej przestępną cenę ? Będę wdzięczny z informacje.

 

z serdecznymi pozdrowieniami

Sławek

 

Np. JULA ma taki zestaw za 24 ,99PLN

https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/narzedzia-reczne/pilniki-tarniki-i-strugi/pilniki/zestaw-pilnikow-iglowych-011404/

011404.jpg?width=1024&height=1024&scale=both&bgcolor=white

YATO za 21 PLN

 

https://allegro.pl/oferta/pilniki-iglaki-zestaw-10szt-3x140x65mm-6163-yato-10120114779?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_opony_pla_opony_i_felgi&ev_adgr=Narzędzia+i+sprzęt+warsztatowy+-+Narzędzia+ręczne&gclid=EAIaIQobChMIvMPtkra_7wIVrAV7Ch0yKQ6lEAYYASABEgLFAfD_BwE

 

Edytowane przez robertmodelarz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.