Skocz do zawartości

Caudron C-635 Simoun | Heller 1:72


Hubert Kendziorek

Rekomendowane odpowiedzi

Naszła mnie chęć na coś małego i łatwego, co można będzie szybko postawić na półce. Padło na:

w39WDx.jpg

 

W jeden wieczór udało się doprowadzić do takiego stanu:

kCxVyE.jpg

 

Zadziwiająco przyjemne detale i jakość wyprasek, a także spasowanie części, biorąc pod uwagę producenta, skalę i wiek modelu.

Malowanie będzie jedno z tych, francuski kamuflaż albo Vichy. 

owyJ2n.jpg

 

Chyba, że kalkomanie nie dojadą, wtedy pewnie polski egzemplarz z CWL Lyon Bron.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę i patrzę! Bo to bardzo przyjemny samolot. A producenta nie ma się co czepiać - Heller jest bardzo solidna firma.  Oprócz tych najwcześniejszych modeli.

I ja chciałem zamówić malowanie z wielbłądem, albo Vichy. :D

Edytowane przez WujekAlice
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, WujekAlice napisał:

Heller jest bardzo solidna firma. 

Potwierdzam.

21 minut temu, Hubert Kendziorek napisał:

Malowanie będzie jedno z tych, francuski kamuflaż........

O to, to. Farby pewnie ci zostało po Elektrze więc trzeba wykorzystać :mrgreen:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że te wypraski mają spokojnie ze 40 lat to prezentują się zaskakująco  dobrze. Gdybym nie miał embarga na zakup nowych modeli, to już na pewno ten model leżałby u mnie w piwnicy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, abtb napisał:

Oo, jak fajnie wiedzieć, ze nie jestem sam :haha:

To, jak widzę, powszechny problem. Ale ja tłumaczę się tak, że to jest inwestycja (te, które trzymam na strychu i w garażu) oraz lek na nerwy (te, które trzymam, zrobione lub w budowie, w jaskini zaanektowanej po córce, która poszła na swoje). 

Heller, to może i porządna firma, ale z ich stareńkimi modelami bywa różnie - tu akurat przyjemne zaskoczenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Hubert Kendziorek napisał:

To, jak widzę, powszechny problem. Ale ja tłumaczę się tak, że to jest inwestycja (te, które trzymam na strychu i w garażu) oraz lek na nerwy (te, które trzymam, zrobione lub w budowie, w jaskini zaanektowanej po córce, która poszła na swoje). 

 

Inwestycja - to bym nie moja dama śmiechem zabiła, bo zna już opowieści jak to rodzina zostaje z takim spadkiem i sprzedaje to potem na wagę za psie pieniądze :D  Lek an nerwy? Też nie przejdzie, bo zaraz mi powie, że tego leku mam w piwnicy jakieś 200 sztuk :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WujekAlice napisał:

Inwestycja - to bym nie moja dama śmiechem zabiła, bo zna już opowieści jak to rodzina zostaje z takim spadkiem i sprzedaje to potem na wagę za psie pieniądze :D  Lek an nerwy? Też nie przejdzie, bo zaraz mi powie, że tego leku mam w piwnicy jakieś 200 sztuk :D

No to zostaje tylko paczkomat i magazyn poza siedzibą główną ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jednak trochę sobie utrudnię.

Odciąłem przód, żeby pocienić ścianki okapotowania silnika, zwłaszcza raziły mnie te zasklepione wyloty z boku i na spodzie. Brnąc w sukces, otworzyłem też przód, do środka trafi choćby zgrubna replika silnika, który będzie widoczny przez wlot powietrza. 

iuzmLi.jpg


rY2KMM.jpg

Dojechały kalkomanie.

yHl68j.jpg


GHhfYd.jpg

I coś, co ułatwi pracę.

r73rey.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2020 o 11:41, Hubert Kendziorek napisał:

Naszła mnie chęć na coś małego i łatwego, co można będzie szybko postawić na półce. Padło na:

 

11 godzin temu, Hubert Kendziorek napisał:

Jednak trochę sobie utrudnię.

Małe i łatwe projekty zawsze się tak kończą 👍

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WujekAlice napisał:

A makieta silnika to jaka i skąd? 

Coś wykombinuję z ramek, plastructa i cylindrów od Waltera Skody, bo głównie o te cylindry się rozchodzi, w zasadzie tylko tyle będzie widać. Zdjęcia mam, wygląda prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Niestety, Walter Skody nie dojechał, niedostępny. Zatem użyłem cylindrów od Argusa. Są bardzo uniwersalne. 

Uprasza się oglądających o powstrzymanie się od beki z tego, jak koślawo to wyszło. Z całego silnika tylko przód będzie widać :)

 

wUxINS.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Walter Skody nie dojechał, niedostępny. Zatem użyłem cylindrów od Argusa. Są bardzo uniwersalne. 
Uprasza się oglądających o powstrzymanie się od beki z tego, jak koślawo to wyszło. Z całego silnika tylko przód będzie widać
 
wUxINS.jpg
Całkiem zgrabnie wyszedł jak na takie maleństwo. A zrobiłbyś fotkę jeszcze z zapałką Rymulusa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.