Skocz do zawartości

MiG-21 PF Akkura? Co to jest?


jmx62

Rekomendowane odpowiedzi

Bisa z Edka jeszcze nie ma, ale będzie. Myślę, że w pierwszym kwartale 2021. Zapowiedziany jest też R, więc będzie prawie pełen zakres wersji - nie licząc F-13 i dwumiejscowych. No i Bisona i LanceRa... FLa chyba da się zrobić z pudełka z PFMem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poogladałem skrzydła w rzeczonym mf/bis i od spodu ok, góra centralny panel z przetłoczeniami tez bez zapadlin jak cały segment góry,choc widac na nim ,,zawirowania,, plastiku w miejscach mocowania goleni i wciagnika MLG. Bez zapadlin.

Pózniej obacze pozostałe mfy oraz pfm i pf

Edytowane przez em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi wlasnie po zapadniecia plastiku. W zrobionym modelu kolega uzyl  chyba Alcladow

i srebrny kolor pokazal to wszystko w bardzo zlym swietle. Sprawdzilem " goly" model i niestety

w moich MF-ach te zapadniecia sa. Jak glebokie, to jeszcze nie wiem , bo chwilowo buduje cos innego

Ale jeden srebrny Mig jest konieczny i trzeba to po prostu sprawdzic, jak gleboko trzeba

heblowac powierzchnie, zeby linie podzialu nie zniknely.

jeszcze jedna sprawa: mam dwa modele  Miga wersji dwumiejcowej firmowane przez KP

Bardzo dobry plastik i piekne wglebne linie podzialu. Czy ktokolwiek wie, skad sie to wzielo?

Pozdrawiam Bravo112

Edytowane przez BRAVO112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest profanacja eksponatów historycznych. 

To tak jakby ktoś na naszej kultowej "jedenastce" wystrugał kozikiem "kocham Elkę" i to jeszcze po niemiecku.

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale robienie migacza Alcladem metalowym nie za bardzo ma sens, on był lakierowany na goły metal a po remontach to srebrzanka. Także w normalnej budowie nie boli tak bardzo  a jak sie chce zrobić wersję lustrzana, to trzeba po prostu surfem podlać i przeszlifować skrzydła, to nie jest jakoś bardzo trudne do usunięcia, tylko trzeba to delikatnie zrobić.

Edytowane przez Qz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
16 godzin temu, Staryfajter1954 napisał:

Czy ktoś z kolegów zwrócił uwagę na instrukcję montażu i malowania? Wygląda niemal identycznie jak instrukcje stosowane przez Mister Crafta. Czyżby obie firmy niezależnie od siebie korzystały z tego samego programu do tworzenia instrukcji?

Zauważyłem, że instrukcja  jest niemal identyczna jak w MisterCrafcie. Niestety jakość wyprasek też.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.