Skocz do zawartości

MiG-21 PF Akkura? Co to jest?


jmx62

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do miłośników "ołówków'.

Co to jest za wynalazek firmy Akkura, tzn. czy to jest jakiś przepak, jakie Toto ma linie + czy -, no i czy to jest podobne wogóle do MiG-a?

Nr kat. A 005 lub A 006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Fixer napisał:

To akurat nomen omen Akurat to znam. Chodzi mi o linie bo na tych ich fotach to słabi widać. Wiem że edkowy jest ..... cała seria ohów i ahów. Mam ten model zrobić na zamówienie a nie za bardzo mi się uśmiecha grawerka linii czy nitów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Model  dla  lubiących  wyzwania. Line podziału  jak Ròw Mariański, gęsia skòrka  tworzywa, kadłub  za  krótki  o OK. 4 mm(między  końcem owiewki, i komorami  podwozia głòwnego). Owiewka  do wymiany,podwozie podobnie. Kup  eduarda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza wiem z czym mógłbym ewentualnie mieć doczynienia. 

Jeszcze tylko jedno pytanko na które nie znam odpowiedzi tzn. czyj to jest produkt bo jak patrzyłem na mojehobby to nie znalazłem nic podobnego z innych wytwórni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g scalemates jest to przepak naszego rodzimego "wytworu" INNEX model z 2001 roku.

https://www.scalemates.com/pl/kits/innex-model-mig-21-pf--148050

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bis ze Zvezdy jest jak najbardziej ok!
PFa  nie znam.

5 godzin temu, jmx62 napisał:

Grześ jak masz ten model i możesz go namacać

Kiedyś miałem, ale poszedł, że tak powiem, do żyda :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, abtb napisał:

Zvezda wypuściła Bis-a I PFM-a  a nie PF-a. PF był z Bilka ale raczej taka glina niż model. Zvezda jak najbardziej ok

 

 

PFM-ka od Zvezdy ma tylko jeden mankament - stożek dziobowy nie jest zakończony "w szpic", lecz wyoblony. Co ciekawe, poprawny stożek do PFM-ki jest w ichnim modelu bisa.

Edytowane przez Jostein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak se tu siadłem I czytam. Mig  21 pfm ze zvezdy, to cała masa błędòw, głòwnie przodu kadłuba,stateczników poziomych, garbu za kabiną.Na tym tle model Bilka to model prawie perfekcyjny wymiarowo.Szczegóły  w Bilku kiepskie, ale od  czego rylce I nitowadła? Bis zvezdy OK, ale jakiś taki sprasowany garb za kabiną, Za duże  usterzenie poziome ,błędne line na pionowm, pokraczny KM-1.Oczywiście Eduard  przebija wszystkich, ale mój ranking to edek,bilek reszta za krótka ,z błędami rzędu 0,5 my Da się  zrobić,ale najpierw trza się zatrudnić w śpółdzielni  pracy  perlisty  pot .A jeszcze f13 .Tylko Modelsvit. Revell  tańszy, ale  gorszy. Bilek  za  50pln ujdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilek to taki przerobiony Fujimi....natomiast Pfm Zvezdy  ma chociazby za mała srednice kadłuba przyjmijmy że od komory MLG do zakończenia.Fujimi przyjemnie sie składa , na półke jak najbardziej.

Edytowane przez em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest edek to kupić edycję likendowa i odpuścić zvezde.Co prawda robię bisa  z mfa  edka  ale idzie mi to wolno niemiłosiernie.garb do niego zrobiłem samodzielnie a wlot skrocilem czyli zeszlifowalem. Owiewka z dwoma wiatrochronami jest w zestawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fujimi  to taki matchbox na, sterydach. (Może trochę przesadziłem ,składność doskonała, reszta do  poprawy  ) Migopodobny.Mam  prawie wszystkie  migacze 21  wydane na świecie, więc wiem Co mòwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.