Skocz do zawartości

Imitacja łączenia płyt na kadłubach okrętów


modelist constructor

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Czy ktos z was robił może imitacje łącznia płyt poszycia kadłuba okrętu z paseczków taśmy maskującej?  Żeby nakleić ją i zostawić na stałe. Czy ona może się odkleić po pomalowaniu podkładem i akrylami?

Te paski z elipsach zaznaczone

 

Schowek01.jpg

Edytowane przez modelist constructor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taśmy maskującej to bym nie ryzykował bo nawet zamalowana może z czasem odejść (np. po 10-15 latach)

Ja kiedyś testowałem do takich rzeczy taśmę teflonową - było całkiem nieźle, dodatkowo można w niej fajnie odtworzyć nitowanie (chociażby "radełkiem" do samolotów)

Ale nie wiem jak to by wyszło w wersji ostatecznej bo ja nakładałem na nią tylko podkład.

Gdy się nałoży jakąś inną chemię to może się zachowywać niestabilnie - ale to byś musiał potestować  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, modelist constructor napisał:

No własnie.  Aizu ma takei taśmy 0,4 mm szerokie. Weższych nie ma. Boje się ze odejdzie. Albo paski polistyrenowe evergreen 0,25 x 0,5 wtedy przykleic CA

Jeżeli nie skozystasz z rozwiazania Paula Budzika zawsze przyklejona tasme mozesz zalaz swiezym ZAP CA ( rozowy) albo inny bardzo rzadkim CA i dopiero gruntowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, modelist constructor napisał:

Witajcie

Czy ktos z was robił może imitacje łącznia płyt poszycia kadłuba okrętu z paseczków taśmy maskującej?  Żeby nakleić ją i zostawić na stałe. Czy ona może się odkleić po pomalowaniu podkładem i akrylami?

Te paski z elipsach zaznaczone

Można też spróbować też z folią aluminiową (spożywczą lub Bare-Metal Foil ) , nawet bez problemu da radę odwzorować nity.
Do klejenia folii spożywczej można skorzystać   np. Microscale 08 Metal Foil Adhesive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem z taśmy maskującej pasy na podłodze śmigłowca w 1:72. Po przyklejeniu taśmy nasączałem ją klejem Mr. Hobby Cement SP (mocniejszy odpowiednik Extra Thina). Taśma stapiała się przez to z plastikiem i stawała się nie do ruszenia. Dzięki temu że klej szybko paruje nie zostawiał śladów dookoła. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też spróbować z taśmą aluminiową samoprzylepną, do uszczelniania bodajże połączeń instalacji grzewczych. Do kupienia w popularnych marketach budowlanych za niezbyt wygórowane pieniądze, jak dla mnie często przydatna w modelarstwie.

https://www.castorama.pl/tasma-aluminiowa-ekkom-50-mm-350-c-10-mb-id-1052138.html

Ewentualnie Tamka i jej plastikowy papier 0,1mm klejony na Extra Thin 

https://www.mojehobby.pl/products/Arkusz-Plastik-Papier-0-1mm-B4.html

 

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę o foli Alu  lub  miedź.  Sprawdzę ramkę ten papier plastikowy ..dobry pomysł z nasaczaniem taśmy . TYlko ja to cudo pociąć na mikro waskie paseczki. Ale z taśmą nasączona dobry patent. Jest odrazu bardzo wąska. Zrobie test na kawalku starego pcv

Edytowane przez modelist constructor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co odkrywac amerykę , odpowiedź masz na forum. Te wszystkie folie i inne naklejanki to bardzo ciężki temat na powierzchnie nierozwijalne. Szydercza Gała juz dawno ten temat rozwiązał, wystarczy zajrzec do budowy Dantona w dziale okrętowym ? 

wynik sam sie broni.

Edytowane przez Qz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Qz9 napisał:

Po co odkrywac amerykę , odpowiedź masz na forum.

Daj spokój Qz9. Dział okrętowy ostatnimi czasy cofnął się chyba do lat 90.  Jak widać od kilku lat walkowane tematy, pomysły i techniki zostały zapomniane albo są nieakceptowane. Teraz na nowo zaczyna się odkrywanie koła i wyważanie z buta otwartych drzwi. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, chudyhunter napisał:

Daj spokój Qz9. Dział okrętowy ostatnimi czasy cofnął się chyba do lat 90.  Jak widać od kilku lat walkowane tematy, pomysły i techniki zostały zapomniane albo są nieakceptowane. Teraz na nowo zaczyna się odkrywanie koła i wyważanie z buta otwartych drzwi. 

taka tez  była pierwsza redakcja mojego wpisu ale stwierdziłem, że to może być zbyt brutalne sformułowanie na tym zacnym forum 🤣

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.