Skocz do zawartości

Antonow An 12BK-PPS, Roden, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyło się "rurowanie" i zaczyna się "śmigłowanie"!

Po sąsiedzku rozpoczęły się kolejne zmagania  o krasnale więc trzeba było wystartować.  A że temat konkursowy poważny to i temat "gruby" - An 12 BK-PPS

O samym samolocie to se można poczytać w mądrych książkach i innych wiki więc nie będę przedłużał :szczerbol:

 

Artbox:

 

DSCF2812.thumb.JPG.445986d57738acd1f3e5c993cf3e22c3.JPG

 

i inbox:

 

DSCF2813.thumb.JPG.95c476a42d4a930b516b8adfec3dbeff.JPG

 

DSCF2814.thumb.JPG.9ffb83f33fa0373559ec43d07e11a2cf.JPG

 

DSCF2815.thumb.JPG.e4f45d7aa421e8b6ddd3a0571808388a.JPG

 

Plan malarski:

 

DSCF2816.thumb.JPG.fd016afc0bd1e452b3843637ded56094.JPG

 

czyli czerwona "90" z Zabajkalskiego Okręgu Wojskowego.

Wyjaśnienia:

- tajemnicza śnieżynka to fant konkursowy i w związku z tym nie popadamy w histerię

- temat będzie równolegle budowany z Mi-10 więc może "mulić" ale tu też nie panikujemy

Termin rozliczenia - 30.06.2021

 

Tak więc trzeba zakasać rękawy i na...........ać

 

qAKeDyn.thumb.jpg.919c41f8f6fccc8c8830d0f3e8ca76c9.jpg

 

 

  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, M.A.V. napisał:

mam pewne podejrzenia co wpłynęło na wybór

 

Qrcze, skąd wy te czerwone kredki bierzecie?  Administracja rozdaje?

Tak myślałem, że trzeba było śnieżynką tą 104kę zasłonić. Ale nic to, będzie powód do "spuchnięcia" warsztatu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, WujekAlice napisał:

A tak bajdełej - ta śnieżynka to po co?

To jest, proszę pana taki "fant konkursowy"  ogłaszany przez administrację w chwili rozpoczęcia konkursu.  Musisz zrobić zdjęcie wyprasek z fantem, żeby udowodnić, że nie startujesz z rozgrzebanym tematem - tzn. zaczynasz od zera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grzes napisał:

Tylko, że co... znów będzie szary?

 szok.gif.24e794549c2b862be52d13c105b05281.gif

 

A jaki ma być?! 

Różowy?

To solidny zimnowojenny Antonow a nie zgniła zachodnia pantera :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam. Super klimatem było by dodanie jakiegoś pojazdu (BMD, UAZ?) na platformie zrzutowej w ładowni.  Ideałem dla mnie (jako rekonstruktora 6 PDPD) był by UAZ w malowaniu naszego desantu, ale to by wymagało zmiany malowania samolotu na coś bardziej z zachodniej części ZSRR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem w pierwszym poście - będzie trzeba nap..........lać z robotą :szczerbol:

Tradycyjnie zacząłem od dupy strony czyli ogona

DSCF2826.thumb.JPG.81cb93e56c1065ce936331645b262e25.JPG

 

Jak widać Roden przewidział "pracujące" poszycie :zly:. Trzeba będzie zlizać papierem. Zalety tej operacji są dwie - powstanie dość ładna gładka powierzchnia oraz linie podziałowe zyskają odrobinę na finezji. Wada taka, że będzie trzeba wydać parę zł na papier  w  ilości hurtowej.

W związku z tym, że to samolot rozpoznawczy postanowiłem nie otwierać drzwi ładunkowych. Zaletą tego rozwiązania jest pominięcie kilku części co daje nam korzyść "masową" i ogon mniej waży a co za tym idzie odrobinkę mniej ołowiu w nos będzie można zaaplikować.

 

DSCF2827.thumb.JPG.0dd126e0653848e1083c8e806a20e987.JPG

 

Zakończenie kadłuba

DSCF2828.thumb.JPG.55aed394741fe6a2dc861910b0bf4116.JPG

 

oraz motorki w stanie rozłożonym

DSCF2829.thumb.JPG.6a453ab95bbd5c1a35d735436086ae36.JPG

 

I efekty pracy twórczej dnia dzisiejszego

DSCF2830.thumb.JPG.36a8fc35d04272a2b845488a796edecf.JPG

 

Teraz szlifowanie i pierwsze łączenie elementów kadłuba

:rozkaz:

Edytowane przez abtb
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, abtb napisał:

A jaki ma być?! 

Różowy?

Oj tam zaraz taka awangarda.

Wystarczyłby taki z szachownicami:

pobrane.jpg.72ce10dc3d690b04764cf386ff39f351.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Grzes napisał:

Wystarczyłby taki z szachownicami:

 Ale ja robię wersję BK-PPS (walki radioelektronicznej) a ta  raczej z szachownicą nie latała :szczerbol: .

Wszystkie nasze Any (wszystkie DWA) były raczej w wersji transportowej. Chyba, ze czegoś nie wiem :hmmm:

Ale to i tak nie ma znaczenia, gdyż nie mam kalek (z szachownicą)  i, co najważniejsze, chęci do zrobienia go w polskim malowaniu :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No toż wiem, że takich nie mieliśmy.

Ale Ty też, jako doświadczony modelarz, wiesz że oba modele różnią się tylko dodatkowymi antenami w PPS, więc dla chcącego transportowiec jest w zasięgu.

Godzinę temu, abtb napisał:

nie mam kalek (z szachownicą)  i, co najważniejsze, chęci do zrobienia go w polskim malowaniu

Parafrazując Nadszyszkownika Kilkujadka:

Ja wiem, nie lubisz maszyn z szachownicami,

Ale ja tak długo będę Cię namawiał, aż Ty je polubisz :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, jako doświadczony modelarz, wyciągam z szafy wersję BK czyli czysto transportową  i robię wersję transportową prosto z pudła :mrgreen:

12 minut temu, Grzes napisał:

Ja wiem, nie lubisz maszyn z szachownicami,

A skąd ty masz takie wyssane z palca  informacje?

 

Pokaż mi drugiego "miłośnika szachownic" który w pocie czoła wystruga z Amodelowego mydła takiego oto pięknego Jak-a17W  w polskich barwach

 

IwRkkNR.thumb.jpg.f382ff1612f91d4ac165b8da9926f28e.jpg

 

19 minut temu, Grzes napisał:

Ale ja tak długo będę Cię namawiał, aż Ty je polubisz 

Wiesz, człowiek zasadniczo dożywa 80ki, a my swoje lata już mamy. Więc z prostej arytmetyki wynika, że króca bomba za mało casu zostało :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Kolegę, ja tam szturman rekonstrukcyjny jestem i na zawiłościach wersji AN-12 się nie znam.  Sugestię co do malowania i ew. wnętrza proponuję potraktować przyszłościowo, do ew. budowanej kiedyś wersji czysto transportowej. Pisząc na temat BWP-1 z naszymi spadochroniarzami na pancerzu (zdjęcie które wrzucił Grześ) już wiele klawiatur zdarto i niewiele z tego wynikło -etatowo 6 PDPD miała 0.00 BWP.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Michal_G napisał:

Przepraszam Kolegę,

Mnie? A za co? To człowiek z B.P. jakiś tu ferment sieje i podstępnie  korzenia podgryza :mrgreen:

Ja to bardzo chętnie zrobię wersję transportową (którą mam na składzie) z jakimś Ziłkiem lub innym pojazdem.

 

6 minut temu, WujekAlice napisał:

A może kolega by popróbował czegoś takiego?

Pasuje!

Ja pokrywam koszty przesyłki, udostępniam hale montażową, rzucam na warsztat swoje doświadczenie  i buduję, a ty tylko kupujesz model :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... tempting....  pooglądać klienta jak siedzi na czterosilnikowym szortranem Amodelu... hm... siedzę i patrzę jak gość się męczy i męczy i męczy i klnie jak szewc....  hm... Kuszące :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, WujekAlice napisał:

A może kolega by popróbował czegoś takiego?  :D

 

https://www.mojehobby.pl/products/Ilyushin-IL-38N.html

oj tam oj tam.....     po co iść w jakieś półśrodki jak można brać od razu sowieckiego niedźwiedzia :

https://www.mojehobby.pl/products/Soviet-bomber-Tupolev-Tu-142MR-Bear-J.html

taniej wyjdzie, a i można w salonie zamiast żyrandola zawiesić    :odlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee,  do takiego i za te pieniądze  to i sam bym podszedł  - Trampek to jednak nie jest taki hard-core jak amodel :D . Ale taki Tu 14 - kuszące, kuszące.... Tylko powierzchnię wystawienniczą trzeba mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.