Skocz do zawartości

Harrier 1:72 kilka pytań


jmx62

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Cyk, i wystarczyło zaczekać jakieś 5 lat i jest wznowienie, Airfixowy brytol Gr7/9 spudła, powtórzyli nawet malowanie z babom🤪

https://www.mojehobby.pl/products/BAe-Harrier-GR7A-GR9.html

no i oczywiście cena dostosowała się do realiów inflacyjnych... 

 

Pozdr

ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BRAVO112 napisał:

to jest tylko 10 % Popatrz na ceny w Aldi - podwyzki ok 50 %

a to jest tylko Aldi z ryzem i dzemem truskawkowym...

Nie o wzrost ceny  chodzi (ostatnio był w 2017 za 62zł, więc wzrost prawie o 100% w 5 lat), tylko że wczoraj się model pojawił, wpisali cenę 103, przemyśleli i zaraz zmienili na 113. Wszystko jednego dnia. A dziś modelu już nie ma i nie ma śladu, że był 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jmx62 napisał:

No ale przeciez ten GR7/9 A-xa to jest prawie cały czas dostępny, przynajmniej ostatnio.

Gdzie i kiedy? W mojehobby jak napisałem pokazuje, że ostatnio był w 2017. W Martoli pojawiło się teraz to nowe wydanie. Jakiś sklep miał zachomikowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na datę. Zamiast lać wosk w andrzejki trza było szukać Błotniaka po sklepach. Ja swojego upolowalem w M-H może półtora tygodnia wczesniej.

Screenshot_2022-12-01-16-37-49~2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amen, brytolski błotniak to był przez ostatnie lata biały kruk,

Polowałem ze 2 lata, ustrzeliłem z pół roku temu, myślałem że drogo ale warto, teraz widzę że nawet w dobrej cenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mawiał kierowca walca po zderzeniu z drugim walcem - Panie , to był moment 🤪

 

Ale jest światełko nadziei 

Podobnie z polowaniem na pojedyncze dostawy było z Blenheimem IV, co się pojawił to w moment znikał, teraz widzę dostarczyli coś więcej więc nie trzeba kupować w sekundy po pojawieniu się, może z tym błotniakiem też tak będzie

(tyle że Blenheim jest w b dobrej cenie, a błotniak... wystartował prawie pionowo...)

Edytowane przez wuwumaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No ta ja już mam dwie "szparki" Harriera.

T.Mk.2/2A/4/4N i TAV-8B Harrier II.

Oba oczywiście Sword.

Jeszcze będę polował na T.10/12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2023 o 21:07, wuwumaster napisał:

Dziś powtórka z rozrywki,

Sword Harrier T Mk2 

https://www.mojehobby.pl/products/Harrier-T.Mk.2-2A-4-4N.html

W południe status 3-5 sztuk, po południu wyprzedany... Polowanie trwa.

Pozdr, ww

Jakby ktoś pytał to mają jeszcze jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kolejne pytanie o późne Harriery.

Czy amerykański AV-8B Harrier II Plus odpowiada brytyjskiemu GR.7?

Przynajmniej zewnętrznym wyglądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jmx62 napisał:

Kolejne pytanie o późne Harriery.

Czy amerykański AV-8B Harrier II Plus odpowiada brytyjskiemu GR.7?

Przynajmniej zewnętrznym wyglądem.

Nie do końca - tak na szybko różnica jest na pewno w wyglądzie części nosowej, jest różnica w ilości pylonów podskrzydłowych - GR.7 ma jedną parę więcej.  W części ogonowej AV-8B II+ ma wyrzutniki flar, których nie ma GR.7. To takie najbardziej zauważalne, pewnie jeszcze znajdzie się więcej drobiazgów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wojtu204 napisał:

Nie do końca - tak na szybko różnica jest na pewno w wyglądzie części nosowej, jest różnica w ilości pylonów podskrzydłowych - GR.7 ma jedną parę więcej.  W części ogonowej AV-8B II+ ma wyrzutniki flar, których nie ma GR.7. To takie najbardziej zauważalne, pewnie jeszcze znajdzie się więcej drobiazgów.

Odpowiedz brzmi - nie.

Poza wspomnianymi jest jeszcze inne wyposażenie (awionika) co przekłada się na inny układ w kokpicie (nie mam pewności co do fotela). Są też inne podwieszenia.

Różnice Gr 7 a 9? Mogę odesłać do literatury, ale szybciej, "po modelarsku", będzie podpatrzeć instr Airfixa do Gr 7/9, ładnie widać co kiedy dawać - link na poprzednich stronach tego watku.

(to takie porównanie techniczne tych wersji samolotu, oczywiście przy pewnych przeróbkach spokojnie wystrugasz Gr7 czy 9 z Av-8B/B+, kwestia motywacji w przerabianiu detali, bo bazowy płatowiec dla modelarza jest taki sam)

Pozdr!

Edytowane przez wuwumaster
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.