Skocz do zawartości

Harrier 1:72 kilka pytań


jmx62

Rekomendowane odpowiedzi

Mam model revella harreira przepak fujimi i jak najdalej od tej firmy gorzej niz mistercap bo nic nie pasuje i szpachli duzo model z 1976 roku bodajrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o której wersji myślisz?

I pomyśleć że jeszcze nie tak dawno ludziska zabijali się o modele Fujimi (no może nie wszystkie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2021 o 20:52, jmx62 napisał:

A mi się marzy taki GR Mk.5 w malowaniu 1.Sqn RAF w malowaniu zimowym z ćwiczeń w Norwegii. 

Robi może ktoś w takim malowaniu lub jest jakiś zestaw kalkomanii?

X72149_1.jpg.048d95bf717dea8df69e51968a117c13.jpgX72149_3.jpg.74861ac5f985eb14625eb1f32f25a868.jpg

 

Jedno z ciekawszych jeżeli nie najciekawsze malowanie Harriera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2021 o 20:52, jmx62 napisał:

A mi się marzy taki GR Mk.5 w malowaniu 1.Sqn RAF w malowaniu zimowym z ćwiczeń w Norwegii. 

Robi może ktoś w takim malowaniu lub jest jakiś zestaw kalkomanii?

X72149_1.jpg.048d95bf717dea8df69e51968a117c13.jpgX72149_3.jpg.74861ac5f985eb14625eb1f32f25a868.jpg

 

Jedno z ciekawszych jeżeli nie najciekawsze malowanie Harriera.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ponad rok minął od ostatniego wpisu ale spoko, temat nie umarł.

W międzyczasie zakupiłem już 5 zestawów Harriera ale do pełni szczęścia jeszcze mi trochę brakuje.

A teraz z zaskoczenia zmian skali.

Co powiecie koledzy o czymś takim:

Tamiya 61026 Sea Harrier w skali 1/48?

Czy w ogóle warto zawracać sobie głowę, wiem że to dosyć stary model Tamki ale jakoś tak mi zawirowało że zacząłem myśleć o Harrierze w większej skali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jmx62 napisał:

Ponad rok minął od ostatniego wpisu ale spoko, temat nie umarł.

W międzyczasie zakupiłem już 5 zestawów Harriera ale do pełni szczęścia jeszcze mi trochę brakuje.

A teraz z zaskoczenia zmian skali.

Co powiecie koledzy o czymś takim:

Tamiya 61026 Sea Harrier w skali 1/48?

Czy w ogóle warto zawracać sobie głowę, wiem że to dosyć stary model Tamki ale jakoś tak mi zawirowało że zacząłem myśleć o Harrierze w większej skali.

 

Z tego co się orientuję to ten model wg Scalemates miał pierwszą edycję w 1971 roku, następnie 1979 i ostatnią w 1982 i ta ostatnia edycja jest oferowana przez firmę TAMIYA. Oglądałem ten model na żywo i z tego co pamiętam to model vintage pełną gębą - uproszczony (chociaż posiada imitację silnika RR Pegasus co jest miłym zaskoczeniem) i z wypukłymi liniami podziałowymi blach (nie spotkałem informacji na temat regeneracji form ani ich przeróbki na wklęsłe jak miało to miejsce w przypadku modelu samolotu F-15C). Podsumowując mogę powiedzieć, że jest to najtańszy Harrier w 48 ale i nie najmłodszy odstający od współczesnych standardów co nie oznacza, że nie można z tego zestawu zbudować ładnej miniatury morskiego Harriera. 

W linku masz pokazane video z inboxem tego zestawu.

 

Edytowane przez Staryfajter1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

Z tego co się orientuję to ten model wg Scalemates miał pierwszą edycję w 1971 roku, następnie 1979 i ostatnią w 1982

W 1971 Sea Harrier jeszcze nie istniał. To wydanie i następne to był GR.1, a SHAR pojawił się dopiero w '82.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Wymysl napisał:

W 1971 Sea Harrier jeszcze nie istniał. To wydanie i następne to był GR.1, a SHAR pojawił się dopiero w '82.

Racja bo TAMIYA w pierwszej edycji z 1971 roku wydała model Harriera ale w wersji GR1,  w 79 GR3 a Sea Harrier dopiero w 82 roku jako rozwinięcie wcześniejszych zestawów. Przejrzałem jeszcze raz ten wykres i się przyjrzałem dwóm wcześniejszym zestawom i to by się zgadzało co piszesz. 

Edytowane przez Staryfajter1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Staryfajter1954 said:

Szukam kalkomanii z ciekawymi jubileuszowymi, okazjonalnymi malowaniami Harrierów wszystkich wersji. Czy ktoś się z Kolegów orientuje kto posiada takowe zestawy kalkomanii w swojej ofercie handlowej ? Skale 72 i 48. 

 

Tutaj masz sklep "u Niemca" który specjalizuje się w kalkach (Nie tylko do Harrierów):

 

https://www.aero-spezial-modellbauversand.de/advanced_search_result.php?keywords=Harrier&page=6

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

A pytanko o takiego Harriera GR.7 z Italerki. Ma ktoś? Mozna sprawdzić jakie ma podziały, wklęsłe czy wypukłe? I ogólnie co ten model warty? 

Czy może lepiej zapolować na Airfixa?7

Screenshot_2022-11-06-20-49-20~2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jmx62 napisał:

A pytanko o takiego Harriera GR.7 z Italerki. Ma ktoś? Mozna sprawdzić jakie ma podziały, wklęsłe czy wypukłe? I ogólnie co ten model warty? 

Czy może lepiej zapolować na Airfixa?7

Screenshot_2022-11-06-20-49-20~2.png

Zdecydowanie wypukłe. Szukaj zestawu Revella/ Hasegawy. Co do Airfixa...  Te ich linie podziału albo się lubi albo nienawidzi :wink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airfix gr 7/9 w moim egzemplarzu miał tragicznie odlaną owiewkę, ramka wlewowa mocno wchodzi "nad głowę" pilota. Zeszlifowałem co mogłem i wypolerowałem, ale mimo to, mocno jest to widoczne. Na rynku nie znalazłem vacu na zamianę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sklejałem tego https://www.scalemates.com/kits/airfix-a04050-bae-harrier-gr7a-gr9a--100292 i oprócz lekko niedopasowanego LERXa nie było jakichś większych problemów. Owiewka faktycznie niefortunnie połączona z ramką, ale dało się to wyprowadzić. Ogólnie model przyjemny w budowie, chociaż ma trochę uproszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.