Skocz do zawartości

Harrier 1:72 kilka pytań


jmx62

Rekomendowane odpowiedzi

A istnieje jakaś inna opcja GR7/9? 

Podobno jest Hasegawa lub Revell, tylko weź i je dostań.

A tak przy okazji pytanko. Jaka jest różnica pomiędzy 7ką a 9ką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym problem z dostępnością?

https://www.mojehobby.pl/products/AV-8B-Harrier-II.html

Gr 7 i 9 to brytyjskie warianty AV-8B, zasadniczo różnią się czujnikami gł na dziobie,

Model który podlinkowalem to podstawowa wersja (trochę ostatnio zdrożał ale ciągle jest w dobrej cenie, Revel go przepakowywal z tego co pamiętam niemal podwajając cenę), kwestia dostrugania anten / czujników i dobrania oznaczeń, no i oczywiście podwieszenia, ale nie powinno to być wielkim problemem - i tu zalecane oczywiście postudiować literaturę zdjęcia itd, a dla ułatwienia warto też podglądnąć instrukcje Airfixa co dla Gr 7 a co dla 9:

https://www.mojehobby.pl/products/British-VSTOL-fighter-BAe-Harrier-GR.9.html

 

Pozdr

ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na dziób - wersja Plus ma już inny, bez "oka" za to w szpic, z zabudowanym czujnikiem w górnej części, podstawowy AV-8B ma taki jak Gr7/9 tyle że trzeba dorobić takie bąble, porównaj ze zdjęciami albo modelem Airfixa jaki podlinkowalem 

Pozdr

ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej wiedzy - nie 

(dopytujesz o Plusa - czy dobrze zgaduje że go posiadasz i chcesz zaadaptować na Brytyjczyka?🙂 jeśli tak to też nie ma tragedii , kwestia przerzeźbienia nosa, nie takie straszne jak się wydaje)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wuwumaster dzięki za podzielenie się bardzo szeroką wiedzą nt.

 "Błotniaków".

Na razie zbieram kolekcję Harrierów w pudełkach, czekam aż uzbieram komplet i dopiero wezmę się za nie (taką mam nadzieję, oby nie umarła).

Jak na razie mam 6 modeli a planuję ok. 12-14, czyli jeszcze trochę mi brakuje. 

Z późnych wersji to mam dopiero AV-8B z Hasegawy i dlatego tak dopytuję o te brytyjskie GR-7/9. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że brytyjskie Gr7/9 posiadały dodatkowy punkt podwieszenia pod skrzydłami na przedłużeniu gondoli podwozia pomocniczego - cos czego amerykanie nie posiadali ☝

Edytowane przez Psar77
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zahaczę o środkową w kolejności wersję GR.5. 

Tylko Revell i Hasegawa czy może coś jeszcze np. Airfix lub Italeri?

I czy ewentualnie kolejna przeróbka z jakiegoś AV-8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jmx62 napisał:

To jeszcze zahaczę o środkową w kolejności wersję GR.5. 

Tylko Revell i Hasegawa czy może coś jeszcze np. Airfix lub Italeri?

I czy ewentualnie kolejna przeróbka z jakiegoś AV-8?

 

Może być albo oryginalna Hasegawa GR.5 lub AV-8B z małym LERXem i konwersja Quickboosta. GR.5 Italeri to klamot a ESCI co sam nie wiem... Staroć 🙃

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego Quickboosta to chodzi o korektę kształtu nosa? 

QUB72041 British Harrier Gr. 5 Correct Nose Hasegawa

 

A gdzie się w rankingu mieści GR.5 z Revella 04349?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na razie wystarczy mi Revellacji nt. Harrierów.

Teraz to musze starym zwyczajem zrobić sobie "rozpiskę" co i jak czyli jaki model, jakie malowanie, co pod nim podwiesić żeby nie było monotonnie i bylejako. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mirage3 napisał:

 

Się nie chwal, że masz 😜

Przecie nic takiego nie piszę :nie_powiem:

2 minuty temu, jmx62 napisał:

To na razie wystarczy mi Revellacji nt. Harrierów.

Teraz to musze starym zwyczajem zrobić sobie "rozpiskę" co i jak czyli jaki model, jakie malowanie, co pod nim podwiesić żeby nie było monotonnie i bylejako. 

Wooo panie, kalki.... Tu jest tyle opcji że jak masz możliwość to skupuj modele. Jak byś chciał jednego Revella GR. 7/9 to może się dogadamy, wszak tanio nie będzie :bleh:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, rudy0007 napisał:

A do kolekcji życzeń będzie Ci brakować dwumiejscowycj wersji T, te robi Sword, jak kilka jeszcze idzie gdzieś dostać, to wersji TAV-8B już ciężko znaleźć. 

Akurat z dwumiejscowych to mam właśnie tylko tego. Wiem że Sword robi resztę "szparek"😜 i że ciężko złapać ale trzeba żyć nadzieją.

20221109_200253_HDR~2.jpg

 

rudy0007 na razie dzięki za propo odnośnie GR.7/9 Revella ale zapytam tylko czy to jest przepak Hasy?

Edytowane przez jmx62
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jmx62 napisał:

rudy0007 na razie dzięki za propo odnośnie GR.7/9 Revella ale zapytam tylko czy to jest przepak Hasy?

Tak, przepak Hasy wzbogacony o belkę o której wspominał Psar77 i może jakieś tam antenki czy inne pierdoły, ale dokładnie trzeba by porównać same instrukcje albo bezpośrednio ramki. 

Edytowane przez rudy0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2022 o 19:35, Psar77 napisał:

Od siebie dodam, że brytyjskie Gr7/9 posiadały dodatkowy punkt podwieszenia pod skrzydłami na przedłużeniu gondoli podwozia pomocniczego - cos czego amerykanie nie posiadali ☝

Znaczy gdzie? Bo nie bardzo umiem sobie to wyobrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.