Skocz do zawartości

Wash


Szef

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Szef napisał:

Jaki kupić wash 

 

Zależy do czego.

14 minut temu, Szef napisał:

Jak z niego korzystać?

Milion stron w internecie i setki filmików na YT.

Tak ciężko poszukać?

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Możesz kupić kilka kolorów farb olejnych dla plastyków oraz White spiryt. W zależności jaki kolor wash'a cię interesuje, mieszasz kolory do uzyskania odpowiedniego koloru, rozcieńczasz white spirytem. Nakładasz na model. Dalsze czynności zakładam że znasz.

 

Możesz też kupić gotowy wash z AK albo innej firmy  i nakładasz na model. Ścierasz White spiryt'em z AK albo innej firmy.

 

Osobiście wolę pierwsze wyjście, ponieważ jaki kolor potrzebuję taki sobie przez zmieszanie innych kolorów uzyskuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
W dniu 15.11.2020 o 20:26, jawkers napisał:

Witam.

Możesz kupić kilka kolorów farb olejnych dla plastyków oraz White spiryt. W zależności jaki kolor wash'a cię interesuje, mieszasz kolory do uzyskania odpowiedniego koloru, rozcieńczasz white spirytem. Nakładasz na model. Dalsze czynności zakładam że znasz.

 

Możesz też kupić gotowy wash z AK albo innej firmy  i nakładasz na model. Ścierasz White spiryt'em z AK albo innej firmy.

 

Osobiście wolę pierwsze wyjście, ponieważ jaki kolor potrzebuję taki sobie przez zmieszanie innych kolorów uzyskuję.

Czy zamiast WS można użyć np terpentyny, lub czegoś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyć każdego środka który Ci rozpuści farbę olejną a nie rozpuści lakieru, którym pokryłeś model przed washem. W praktyce może to być np. benzyna lakowa. Ja używam rozpuszczalnika Wamod do farb olejnych (Humbrol, Revell). Terpentyny nie używałem ale intuicja mi podpowiada że to będzie dobry środek. Nie mniej jednak pamiętaj, że każdy środek, którego wcześniej nie używałeś trzeba przetestować w najgorszym razie na spodzie modelu a najlepiej na jakimś złomie testowym. Pamiętaj też że producenci chemi stosują różne triki i np. "Rozpuszczalnik lakowy" może oprócz benzyny lakowej zawierać środki bardziej agresywne, które dla mycia pędzli nie będą miały znaczenia a dla modelarza mogą być katastrofą. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Mam pytanie o wash firmy Citadel. Warto kupić? Do rozcieńczenia użyłbym albo paliwa do zapalniczek albo terpentyny. 

 

Jednak przyjemna woń benzyny ekstrakcyjnej w całym mieszkaniu nie jest dla mnie :mrgreen:

 

citadel-shade-nuln-oil-sklep-fgb-warszawa.thumb.jpg.1b16d43d7dc80051f04ac29f3338d665.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Kolekcjoner WP napisał:

Mam pytanie o wash firmy Citadel. Warto kupić? Do rozcieńczenia użyłbym albo paliwa do zapalniczek albo terpentyny. 

 

Jednak przyjemna woń benzyny ekstrakcyjnej w całym mieszkaniu nie jest dla mnie :mrgreen:

 

citadel-shade-nuln-oil-sklep-fgb-warszawa.thumb.jpg.1b16d43d7dc80051f04ac29f3338d665.jpg

Woda była by lepsza, może jeszcze z kropelką czegoś do przełamania napięcia powierzchniowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.