Skocz do zawartości

Fuyuzuki 1945 - 1/700 Rainbow


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

Michał wrzucił foto po podkładzie, to ja wrzucę foto z wcześniejszego etapu. Kadłub odcięty, pasy zeszlifowane, bulaje zaszpachlowane. Muszę jeszcze trochę popracować nad kadłubem i nadbudówkami, ale jak dobrze pójdzie, to do końca tygodnia położę pasy na kadłubie. 

 

xg7BhKI.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, chudyhunter napisał:

Michał wrzucił foto po podkładzie, to ja wrzucę foto z wcześniejszego etapu. Kadłub odcięty, pasy zeszlifowane, bulaje zaszpachlowane. Muszę jeszcze trochę popracować nad kadłubem i nadbudówkami, ale jak dobrze pójdzie, to do końca tygodnia położę pasy na kadłubie. 

 

xg7BhKI.jpg

 

Co to za przyrzunt widnieje? Jakiś doping farma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, socjo1 napisał:

Co to za przyrzunt widnieje? Jakiś doping farma?

 

Jak nie walne sobie działy przed sesją, to nie jestem w stanie pracować :haha:

ENmI3e4.jpg

 

A na poważnie, to jest wenflon przerobiony na Maszynkę do nakładania CA. Daje kropelkę na podkładkę, chwytam to skomplikowane (niczym laserowa dzida) urządzenie, maczam drucik w CA i nakładam. Wygodnie się trzyma, drucik jak jest już zaklejony CA to można opalić albo odciąć i dalej używać. Bardzo przydatne przy elementach fototrawionych, by nie zalewać ich litrami CA :) Oczywiście można też samym drucikiem nakładać, ale to się wygodniej trzyma i łatwo dostać się nawet w trudno dostępne miejsca 

Edytowane przez chudyhunter
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to stosunek wow-effect-factor do prostoty urządzenia osiągnąłeś zdumiewający:haha:

Porównywalny chyba tylko z gadającymi kapciami lub cepem na wifi!

(złośliwość zero, patencik naprawdę mnie rozbawił)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, socjo1 napisał:

No to stosunek wow-effect-factor do prostoty urządzenia osiągnąłeś zdumiewający:haha:

Porównywalny chyba tylko z gadającymi kapciami lub cepem na wifi!

(złośliwość zero, patencik naprawdę mnie rozbawił)

Haha :haha:

Najważniejsze są efekty jakie osiągamy. To w jaki sposób i przy użyciu czego jest mniej ważne, ważne by działało i dawało określony rezultat :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, M.A.V. napisał:

no ładnie ładnie służba zdrowia lezy i kwiczy a tu im jeszcze sprzęt podprowadzają :haha:

a tak na poważnie to niezły patent :super:

 

Testuję go już drogi rok i się sprawdza, a to najważniejsze :)

 

A co do kadłuba, to jednak jest lekka walka. Wypust Rainbowa nie jest jednak tak idealny jak się wydawało na początku. Dno w części dziobowej trochę się pnie ku górze, więc trzeba to wyprostować. Na zdjęciu poniżej, w miejscach gdzie wykruszyła się szpachla dobrze widać ile trzeba było jej dołożyć, by wyjść na prostą. Tak więc szpachlowanie, szlifowanie, szpachlowanie, szlifowanie i tak do.... aż będzie ładnie :)

 

FagxWCP.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub wyprowadzony na prostą i przeszlifowany papierem ściernym 600, a następnie 1000. Szlifowania wymagały także nadbudówki i komin. Z bliska nie wyglądały za dobrze. Następnym etapem będzie pryśnięcie powyższych elementów podkładem Tamki. Wtedy okaże się czy będzie trzeba dalej szlifować, czy nie, ale znając życie będą poprawki. 

 

CZF8Yx1.jpg

 

RxsWQJC.jpg

 

cjRrCtO.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

Obie śruby są lewe

 

21 godzin temu, chudyhunter napisał:

Kadłub przeszlifowany (...) szlifowania wymagały także nadbudówki i komin. Z bliska nie wyglądały za dobrze

 

ja tu jak nic widzę komunistyczną dywersje...

 

primo - produkt z taką ilością złota docelowo musi iść w łapy wstrętnych kapitalistów więc pazerne ananasy nie mogą mieć za kolorowo ....

secundo - to taki agitacyjny przekaz podprogowy :  "burżujski modelarzu poznaj smak ciężkiej pracy przy szlifowaniu, byś podczas tych długich monotonnych godzin pomyślał o uciskanych robotnikach którzy w pocie czoła wystrugali formy pod twoją łódkę. A jak będzie miał jeszcze wątpliwości to spojrzy na te piękne dwie lewe śruby i nie miej już żadnych złudzeń powtarzając za Majakowskim "Kto tam znów rusza prawą?  Lewa! Lewa! Lewa!

:haha:

 

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj żebyś jak Majakowski nie popełnił samobójstFa, SZCZelając sobie 4 razy w potylicę :haha: 

To wszystko są pierdoły, można udawać że sie nie widzi i spać spokojnie, albo można niewielkim nakłdem środków skorygować.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka, zestaw wydaje się rewelacyjny, z resztą swoje też kosztuje (około 250zl). Jak się jednak przyjrzymy żywicznym odlewom, to już jest gorzej. Oczywiście i tak są bardzo fajne, ale wymagają trochę pracy. Co do blach, to rainbow robi naprawdę świetne blachy i praca z nimi to czysta przyjemność :) Tak czy inaczej, cy zestaw i tak jest bardzo, ale to bardzo fajny. Przynajmniej na razie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, M.A.V. napisał:

no przecież sobie żarty robię    

no i chylę czoła przed wszystkimi co dłubią w 700

no i tyle

:szczerbol:

Wiem, wiem :) To tylko takie moje spostrzeżenia na temat zestawu. No ale kolejna będzie już 350, jak się tylko uporam ze Szczecinem 😫

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub wyprowadzony na gładko. O dziwo ubytków było zaledwie kilka i to bardzo niewielkich, więc przy kolejnym szlifowaniu i  drugim podkładzie wszystko zostało wyrównane. Może jeszcze dzisiaj uda się położyć pasy na kadłubie, zobaczymy. Nadbudówki i komin wymagają jeszcze kilku szlifów.  

 

Lhp8cDy.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.