Skocz do zawartości

Fuyuzuki 1945 - 1/700 Rainbow


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

No i wypasowany pokłady nalepione, troche trza było pilnikiem powalczyć, ale powiedziałbym że to drobne piENty, bez GOLGOTY.

15 16

 

 

Ciężko temu zrobić zdjęcia, przed robieniem kolorowych fikUF mikUF, ale coś tam tych pasów widać.

 

17 18

 

 

Jak na OCZYWISTE i NAJGORSZE z możliwych ZUO w postaci żywicy, pracuje się z tym całkiem przyjemnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasy wymalowane. Żadne hipsy, folie po pysznym kababie, tylko zwykly podklad tamki :D

WkyWIiq.jpg

 

Teraz kolej na fototrawione pokłady. Pierwszy przymierzyłem poklad rufowy no i wyszło to o czym pisze Michał. Nie mam opcji by go zamocować. Później wrzucę fotki z przymiarki i szlifowania pokładu, by go prawidłowo zamocować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szydercza Gała napisał:

Jak na OCZYWISTE i NAJGORSZE z możliwych ZUO w postaci żywicy, pracuje się z tym całkiem przyjemnie.

do żywicy jak do ginu trzeba dorosnąć :haha:

sam jestem tego dobrym przykładem  :szampan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, M.A.V. napisał:

do żywicy jak do ginu trzeba dorosnąć :haha:

sam jestem tego dobrym przykładem  :szampan:

Co do żywicy to jeszcze Ci nie potwierdzę, ale z ginem masz 100% rację! 😁 Od kilku dni szukam jednego specyfiku i chyba będę musiał go zamówić z neta. Przepyszny :drink:

Edytowane przez chudyhunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chudyhunter napisał:

Co do żywicy to jeszcze Ci nie potwierdzę, ale z ginem masz 100% rację!   :drink:

w zasadzie powinienem dodać iż wiele zależy od żywicy - chociażby nawet na krajowym podwórku...

moje pierwsze doświadczenia to były z produktami Choroszego i było wcale niewesoło :miecz:

ale później dłubałem w Bilmodelu i było całkiem miło.   Choć całkiem możliwe że to złudzenie było bo przyexpiłem :haha:

 

Godzinę temu, chudyhunter napisał:

Od kilku dni szukam jednego specyfiku i chyba będę musiał go zamówić z neta. Przepyszny :drink:

ja to głownie Beefeater albo Bombay Sapphire  :toast:

 

 

Sorry Hopacy za OFFTOP - można szczYlać   :pif:albo nahajkom po Życi   :wpier:   

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco polecam:

 

216619iqfa.png

Mozna tez zapłacić dwa razy tyle i kupic prawdziwy Gunpowder Gin. Tego tu mozna dostać w Lidlu, dostarcza tez bardzo dobrych korków, jak choćby ten w którym siedzi mój Fujuzuk :haha: 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie korek musi pachnieć amerykańsko🥃

 

 

 

ci-bulleit-bourbon-10-year-e8cb00f4037a100a.jpeg

 

Też często dostępny w Lidlu:)

 

Pytanie mam do fachowców: czym się sugerować przy liniach poszycia?

 

Bo tak nieśmiało grzebię sobie przy Akizukim, a korzystam z opracowania wyd. Kagero. Poprawne rysunki?

Edytowane przez krzysiu69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zebrała się dobra ekipa do picia i do lepienia :szampan:

 

Godzinę temu, krzysiu69 napisał:

Pytanie mam do fachowców: czym się sugerować przy liniach poszycia?

 

Bo tak nieśmiało grzebię sobie przy Akizukim, a korzystam z opracowania wyd. Kagero. Poprawne rysunki?

 

Fachowiec ze mnie raczej żaden, ale z Michałem sugerowaliśmy się głównie zdjęciami. W zasadzie są dwa na których coś w miarę dobrze widać. 

 

Akizuki miał trochę inną konstrukcje niż Fuyuzuki. Właściwie Fuyuzuki był pierwszym okrętem z podklasy Akizuki w którym wprowadzono wiele uproszczeń w celu przyspieszenia budowy. Różnice w szczególności polegały na uproszczonym kształcie kadłuba, zmieniono dziób, zmniejszono ikosc okien (chyba nawet o połowę), mostek zyskał urposzczony kształt i jeszcze kilka innych szczegółów zmieniono. 

 

Co do opracowania o którym mówisz, to niestety go nie widziałem. Najlepiej porównaj sobie to co tam masz z fotkami Akizuka, jeśli w ogóle jakieś sensowne znajdziesz. W jakiej skali i jakiej firmy masz Akizuki? 

W każdym opracowaniu w większym lub mniejszym stopniu znajdują się jakieś błędy. Jeśli Twój model nie posiada żadnych pasów na kadłubie, to dobrze by było, gdybyś zrobił cokolwiek. Popatrz po zdjęciach, popatrz na plany, jak zrobisz nawet nie do końca poprawnie pasy na kadłubie, to moim zdaniem będzie to lepiej wyglądało, niż kadłub kładki jak lustro. Lepiej jak zrobisz ładny model posiadający delikatne błędy co do konstrukcji, niż ulepisz poprawnego historycznie gluta. Takie mam zdanie :D

Edytowane przez chudyhunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to kadłub jest goły i wesoły :) Fajny zestaw swoją drogą dobrałeś. Zrób pasy, tak jak masz w opracowaniu. Model dużo zyska na tym. Jeśli chodzi o samo wykonanie pasów, to polecam zrobić to, tak jak z Michałem zrobiliśmy. Metoda jest prosta i robi robotę. Najwięcej zabawy będziesz miał z oklejeniem kadłuba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burbon to ZUO :haha: Się nam tu zaraz z tego zrobi projekt grupowy :haha:

Tak jak Mariusz pisze, wgapiaj się w zdjęcia, a jak nie ma żadnych sensownych to zrób jak jest w tych rysunkach 3D.  Goły kadłub to dobry punkt wyjścia, odpada Ci robota przy skrobaniu go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szydercza Gała napisał:

Grzegorzu, nie wiesz przypadkiem czy on powinien mieć krzaka na rufie? 

Wydaje mi się, że już mógł nie mieć.  Co do zasady wszystkie okręty IJN miały nazwę w Hiraganie na rufie ale w czasie wojny Japończycy systematycznie je zamalowywali na prawie wszystkich okrętach. Jedyne zdjęcie jakie mam z tego typu niszczycieli od rufy to Suzutsuki - niestety marnej jakości - niewiele widać. Być gdzieś to zdjęcie jest w lepszej rozdzielczości - to zdjęcie powojenne...

Suzutsuki+1945b.jpg

a więc - nie wiem :D

 

edit - znalazłem IJN Hagi z widoczną rufą - stan na 45. O ile to coś pomoże:

398325220_IJNHagi.thumb.jpg.75292a7641024525eb02a4dd4567ef89.jpg

 



 

 

Edytowane przez blacman
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chudy - słyszałem iż jeszcze w 1947 na tej rufie widniał dodatkowo dopisek małym drukiem  "byłem tu Tony Halik"  :haha:

 

EDIT -----------------------

 

3 godziny temu, blacman napisał:

 Być gdzieś to zdjęcie jest w lepszej rozdzielczości - to zdjęcie powojenne...

Suzutsuki+1945b.jpg

znalazłem tą fotę trochę lepszą - to cykane w Sasebo na  początku 1947 - rufę ma czyściutką  :mrgreen:

 

EDIT 2 --------------------------------------

 

Chopaki trochę zagrzebałem i w tej monografii towarzyszy znad Wołgi o Akizukach co Wam wysłałem (seria Морская Коллекция) na str.27 jest takie cuś :

akizuk.jpg.05583942987b0823466033a450d16389.jpg

sugeruje to iż napisy były, bo są te małe "ślimaki zadkowe" :haha:

Jest nawet graficzka w aksonometrii niszczyciela od rufy z wypisaną nazwą. Niestety wgłębiając się w tekst nie znalazłem żadnego potwierdzenia że miały opisane rufy, a jeśli tak było to w jakim okresie....

 

Co tam jeszcze....   w Okrętach od Kagero (2013-06) są fajne wizualizacje ale z gładką rufą, co niby może coś sugerować, ale jak wiadomo takie renderowe "opracowania" należy brać w przymrużeniem oka.

akizuk-2.jpg.c6cb3f25e0838aea0ed03b3ac4e2956a.jpg

 

 

to by było na tyle co tak na szybko znalazłem  :nauka:

 

oczywiście wszystkie zdjęcia zamieszczone wyłącznie w celach dyskusyjnych, ple, ple, ple....

Edytowane przez M.A.V.
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.