Skocz do zawartości

Fuyuzuki 1945 - 1/700 Rainbow


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie kolegów modelarzy!

 

W ostatnim czasie zrobiło się tutaj jakoś spokojniej, więc postanowiłem ruszyć z kolejnym warsztatem :) Po udanym projekcie grupowym "Mutsuków" tak przypadły mi do gustu japończyki, że postanowiłem wykonać kolejnego. Tym razem wybór padł na japoński niszczyciel Fuyuzuki w konfiguracji na rok 45 firmy Rainbow.  Zestaw poza bardzo fajnymi elementami fototrawionymi, które są w stanie wybaczyć naprawdę dużo w trakcie pracy z nimi, zawiera także elementy żywiczne całkiem dobrej jakości. Więcej fotek ze szczegółami w późniejszym czasie :) 

Z ogromną radością pragnę wszystkich poinformować, że w warsztacie udział weźmie znakomity gość! Część go zna, część nie, jedni go kochają inni nienawidzą. Mowa o wspaniałym malarzu impresjoniście z Zielonej Wyspy Pełnej Owiec. Drodzy Państwo, specjalnie dla was Majkel Szydercza Gała :D  Nie łatwo było go nakłonić do wspólnego warsztatu z uwagi na sławę jaką przyniosły mu jego kafle. Jedni kładą je na piecach, a inni którzy posiadają umiejętności po prostu je malują. Podobno sama Królowa Elżbieta prosiła go o pomalowanie jednej z sypialni, ale musiał odmówić, gdyż postanowił zaszczycić nas swoją obecnością :haha:

 

Tak prezentuje się cały zestaw. W zasadzie nic więcej do wykonania modelu nie potrzebujemy, chociaż jeśli ktoś chce, to zawsze można coś dołożyć. Ja prawdopodobnie wymienię fototrawione działka 25 mm potrójnie sprzężone na plastiki firmy Fine Molds oraz dołożę fototrawione bulaje firmy Rainbow na burty.

s36duYL.jpg

 

W pudełku znajduje się ładnie opakowany kadłub wraz z całą resztą elementów.

jMqcQ3c.jpg

 

W związku z tym, że kadłub o długości aż 19 cm wykonany jest z żywicy, to trochę waży. Jak ktoś lubi ciężkie okręty, to przynajmniej nie będzie musiał umieszczać w nim śrub, nakrętek czy innego złomu 😛 Na burtach zostało odtworzone poszycie w postaci poziomych pasów. Jest ono bardzo delikatne, ale jest. Przy okazji pracy z kadłubem wrzucę dokładniejsze fotki.

88QTZBy.jpg

3SMEKIs.jpg

 

Tak więc zapraszam wszystkich do śledzenia warsztatu pod tytułem:

 Fuyuzuki na nieznanych wodach

"W poszukiwaniu zaginionych kafli"

:D

 

 

  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to widzę że kolega się rzucił na nowość prosto z salonu, jeszcze ciepłą :haha:

dobry wybór !    (  kaFelkarza tysz  :super: :szczerbol:  )

 

powodzenia w budowie  :piwo:

 

Swoją drogą u mnie zalega jego brat tylko w 1:350 od Wave'a , leży i leży....  i czeka żeby ktoś jakąś blacharkę do niego wydał bo taki "golas" niestety mocno słabo wygląda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Wave'a / Monochrome'a jest zestaw Big Blue Boya i to taki całkiem sympatyczny o ile pamietam. Jaka to nowośc wyszły w styczniu 2019, ja tylko uzupełniłem braki danych w bazie Scalematesa :wink: 

 

Edit: O widzisz Mariusz był szybszy o kilka sekund i nawet z linkiem :haha: 

Edytowane przez Szydercza Gała
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chudyhunter napisał:

MAV, jakbyś chciał to mają w WuHan, tylko jest ryzyko że przyślą z wirusem albo nietoperzem 😛

dzięki za linka  :super:     

cholercia widzę że tanio nie będzie i raczej na Mikołaja nie ma co liczyć.....  

eh trzeba będzie samemu kombinować wór dukatów  (+ dyspensę budżetową od żonki :haha: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Modelika kiedys był, to ten? To w ogóle jeden z fajniejszych japońskich statkUF. Mariusz już wyprodukował zdjęcie całości więc nie będę powtarzał. 

Juz na starcie okazało sie że mój suchy dok, który tak dobrze mi służył przy wszystkich moich dotychczasowych 700 tkach, nie da rady. Zupełnie jak w starym czerstwym kawale o Iwanie..... nu nie wchadi...... :haha:

 

 

1

 

Tak więc potrzebne były inwestycje w infrastrukturę stoczniową. Szczęśliwie zaczął się już świąteczny pierdolec, a ja dzis pojechałem na zakupy z Cesarzową.....

 

2

 

Dok jest rozwojowy i nawet całkiem spore 700 tki pomieści a i nie dużą 350 tkę tySZ, Także ten....

 

Sam kadłub jest ładny, odlew jest prosty i czysty, co tam jest w środku pokaże sie wieczorem jak wezMNę piłę w łapę i odetne go od bloku. Ryflowane części pokładu są odlane, natomiast linoleum jest na blaszkach. Odbyło się to w ten sposób że na matkę nasi sprzytni chińscy przyjaciele nalepili blaszany pokład z ryflami , a dopiero potem zrobili formy. W ten sposób podcięcia pod blaszki z linoleum mają idealną głębokość, co widać bardzo ładnie na zdjęciach, które Janusz dał w swojej recenzji tego zestawu na WYKLĘTYM PORTALU. 

Z tymi pasami poszycia natomiast to sie Chińczyki nie wysiliły. Pomijając już fakt że mam wątpliwości co do ich rozmieszczenia i układu, to sa kiepsko zrobione technicznie. Zasadniczo zrobili to co i my zawsze robimy i zamierzamy tu też zrobić  :szczerbol:,  natrysnęli pasy z podkładu na matkę. Zapomniało im się jedynie o oszlifowaniu menisków, samego zaś tryskania było za mało. Rezultat końcowy jest taki że te pasy tworzą w zasadzie tylko te meniski. Z drugiej strony nie jest to takie złe, bo ich usunięcie będzie łatwe i niezbyt pracochłonne.

To tyle moich dywagacji na tym etapie, teraz garść fotek w celu zobrazowania tego co  tu u góry naplotłem.

 

 

 

4 5

 

3

 

6

 

7

 

8

 

 

Dodam jedynie że tYSZ będę dodawał Rejnbołowe bulaje, a także pojedyncze i potrójne dwudziestkipiONtki z FineMoldsa.

 

Edytowane przez Szydercza Gała
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińskie człowieki z Chin maja dobrą komorę próżniową, był tylko jeden malutki bOMbel w kadłubie, Reszta odlewu- lity beton, niczym wypełnienie czaszki członka Politbiura :haha: 

Edytowane przez Szydercza Gała
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bazylms napisał:

Brakowało tu oststnio takiego luźnego podejścia warsztatowego. Działajcie chłopy, bENdEM patrzał. 

Nie ma co się spinać, to ma być zabawa połączona z nauką, aby każdy kolejny model był lepszy od poprzedniego :) A jak wyjdzie to się zobaczy 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

Chińskie człowieki z Chin maja dobrą komorę próżniową, był tylko jeden malutki bOMbel w kadłubie, Reszta odlewu- lity beton, niczym wypełnienie czaszki członka Politbiura :haha: 

Przy bliższych oględzinach kadłuba ujawniłem jeden malutki bąbel na prawej burcie. Za to na lewej już jest niewielki defekt _20201119_184057.thumb.JPG.05c3206120c4f336697325cf3a20658a.JPG

 

U Ciebie Michale chyba nic takiego nie było? Nie jest to jakiś duży problem, bo można to usunąć bez uszkodzenia pasów. Ja jednak pojadę po całym kadłubie papierem ściernym, usunę te zadry, dziurki i pasy poszycia. Zdecydowanie można je wykonać lepiej przy użyciu aerka i podkładu. No chyba że ktoś woli użyć folii aluminiowej np. po pysznym kebabie 😛

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chudyhunter napisał:

Kurde, ładny :D Im bardziej mu się przyglądam, tym bardziej zaczyna mi się podobac

To fakt - niezłą linie miała ta rodzinka Akizuki - jest na czym oko zawiesić  :super:

 

Godzinę temu, chudyhunter napisał:

Chyba będzie trzeba powoli zacząć się rozglądać za jakimś kolejnym japońcem :)

 

tu się nie ma nad czym zastanawiać.....    wybór jest oczywisty   :

azqYeRb_700b.jpg

 

drugiego takiego nie ma !!!!   są niezłe zestawy i blacharka tYsz jest a w bonusie druga extra  łUdka co lata  :szczerbol:  

no i malowanko też zacne, nie tam jakieś nudy że syĆko uwalane Sasebo Naval Arsenal :haha:

a  jakby co służę materiałami   :czytaj:

Edytowane przez M.A.V.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, M.A.V. napisał:

tu się nie ma nad czym zastanawiać.....    wybór jest oczywisty  

Hehe kiedyś przeszedł mi przez myśl, ale na razie go sobie odpuszczę. Tak jak nienawidzę łoterlajnów, to akurat ten, pod warunkiem że jest na wodzie, całkiem ładnie się prezentuje. W wersji z dnem już jakoś gorzej, no ale to takie moje przemyślenia. Raczej myślę o jakimś lotniskowcu, ale to na spokojnie. Najpierw trzeba skończyć jedno, a w zasadzie to kilka, zanim zabiore się za coś kolejnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chudyhunter napisał:

Tak jak nienawidzę łoterlajnów, to akurat ten, pod warunkiem że jest na wodzie, całkiem ładnie się prezentuje (....)   Raczej myślę o jakimś lotniskowcu

tyĆ to prawie lotniskowiec  :haha:

 

tyĆ  żem specjalnie go zapodOł mając na uwadze żeś fachman od robienia H2O....  dajesz go na waser, obok wrzucasz szwarno frele Emily  i mOsz richtig gryfno diorama że widzom laćki bydOM hurtem spadywać :szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, M.A.V. napisał:

tyĆ  żem specjalnie go zapodOł mając na uwadze żeś fachman od robienia H2O....  dajesz go na waser, obok wrzucasz szwarno frele Emily  i mOsz richtig gryfno diorama że widzom laćki bydOM hurtem spadywać :szczerbol:

 Idź już spać i przestań sprowadzać porządnych ludzi na złą drogę :D

A tak na serio, to pomysł fajny i wart rozważenia. Startująca obok Emily zrobiłaby robotę :D Szkoda że za pełen zestaw (model+blachy) wyjdzie coś koło 100$.  Tak więc na razie sobie odpuszczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam jakieś podfruwajki :haha: to już lepiej prawdziwy lotniskowiec, albo prawdziwy okrENt, jak choćby ten z niedoszłego TRZECIEGO projektu grupowego :haha:

 

 

 

 

mikasa.jpg

 

 

Ty masz Mariusz co kończyć , fujuzuka w zasadzie jeszcze nie zacząłeś, a już zaczynasz błądzić w świecie fantazji :haha:

Edytowane przez Szydercza Gała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra już nie robię OFFTOPu i spadam spać :rozkaz:

 zresztą jutro od 7 szychta by w patriotycznym  obowiązku nabijać ojczyźnie PKB  :haha:

 

 

19 minut temu, chudyhunter napisał:

Szkoda że za pełen zestaw (model+blachy) wyjdzie coś koło 100$.  Tak więc na razie sobie odpuszczę :)

jakby co to u mnie zalega Aoshima której nie będę budować bo 700 nie na moje zdrowie :miecz:    - mogę oddać w dobre ręce, wiec tylko blacharkę byś musiał skombinwać  :szczerbol:

Edytowane przez M.A.V.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Szydercza Gała napisał:

Ty masz Mariusz co kończyć , fujuzuka w zasadzie jeszcze nie zacząłeś, a już zaczynasz błądzić w świecie fantazji :haha::haha:

Cicho! Ewidentnie mam jakiś problem :haha:

 

27 minut temu, M.A.V. napisał:

jakby co to u mnie zalega Aoshima której nie będę budować bo 700 nie na moje zdrowie :miecz:    - mogę oddać w dobre ręce, wiec tylko blacharkę byś musiał skombinwać  :szczerbol:

Wiesz co? Zagranie poniżej pasa! Byś się wstydził tak kusić, normalnie szatan nie człowiek!!! Dobra, którędy do tego piekła? :szczerbol: :haha:

Zgadamy się na pw :piwo:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.