Skocz do zawartości

M60A1 Takom 1:35


micmal

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy czołg "współczesny", co oznacza, że nie z WWII.  Bardzo przyjemnie mi się kleiło ten model. Dodałem lufy Abera i klamoty Legend. Pierwszy raz malowałem AK Real Colors i jestem całkiem zadowolony. Pojazd wymalowany w barwach Marines z Pustynnej Burzy.

 

PC120100.jpg

PC1200682.jpg

PC1301342.jpg

PC1301242.jpg

PC1301082.jpg

PC1200852.jpg

PC120088.jpg

PC120094.jpg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udany debiut we współczesności. Bardzo udany. Czołg ładnie uciorany bez przesady a i podstawka też ładnie się prezentuje. Pojawili się amerykanie i pojawiły się też śmieci po ich słodzonych napojach :) Jedyne ale, to nie widzę różnicy między gumowymi i metalowymi częściami gąsienic. Używałeś jakichś blaszek lub żywic w konstrukcji czołgu bo zastanawia mnie czy Takom tak ładnie zdetalował rączki na bocznych zasobnikach?

Z polskich akcentów to może jeszcze spękany asfalt? Podobno nasi tam drogi budowali 😉

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczesny pojazd, choć czołg. Podobają mi się efekty brudzenia, eksploatacji. Toboły też fajne i nareszcie są dodatkowe elementy troczenia tych gratów.  Klimat jest.  Pytanie techniczne- czy ten czołg nie powinien mieć jakiejś anteny??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla oka - rewelacja. Za malowanie, brudzenie i ogólnie kolor modulejszym masz 6+. Model wpadłby w oko chyba każdemu, wyróżniałby się na każdej wystawie! Efektowny jak mało która praca w oststnim czasie! 

Inna sprawa to podejście merytoryczne - zarówno detale jak i przerysowane kolory. Tutaj każdy sam może ocenić. Nie piszę tego, żeby wytknąć to czy tamto, tylko zwrócić uwagę na to, o czy często też dyskutuje się na tym forum. Moim zdaniem budujemy modele efektowne (jak ten, na 6+), albo redukcyjne konkursowe (tam by trzeba te kolory chyba dość mocno przygasić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w Nowym Roku!. Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze. Copycat z barierką to przyznam miałem problem jak ją wybrudzić. Zastanawiałem się nad rdzą, zaciekami, ale jakoś na fotkach z Kuwejtu, Iraku, którymi dysponowałem, nie było widać takich śladów. Pozostałem zatem wyłącznie przy pudrach Tamki. Piotrkur, polski akcent dodany zupełnie nieświadomie. Tylko nie wiem czy chodzi o TKS, czy pęknięty asfalt :).  Martinello wielkie dzięki :) . TAW, te śmieci, to taki trochę akcent umieszczony po to, by coś się jeszcze działo na podstawce, bo z rzeczywistością, to wcale niekoniecznie ma wiele wspólnego. Może na zdjęciach tego nie widać, ale gumowe części gąsienic malowane Vallejo Dark Rubber, natomiast części metalowe...sam już nie pamiętam:) . Bazylms wielkie dzięki. Makinen w kwestii anteny, dzięki za przypomnienie. Jasne antena powinna być i to elegancko wygięta w łuk. Do dorobienia. Tobołki zawsze mocuję dodatkowo do powierzchni pojazdów. Czasami o tym zapominamy, a to dość istotna rzecz. Mandrivecs, bardzo dziękuję za opinię. Cieszę się, że model się podoba. Dyskusja o tym czy nasze modele powinny być efektowne, czy redukcyjne jest chyba tak stara, jak pytanie o to co było pierwsze jajko, czy kura :).  Ja wybrałem raczej drogę efektywności, nie twierdząc bynajmniej o jej wyższości. Pewnie tak jest jak piszesz o konieczności przygaszenia kolorów. Nie wiem, ale cieszę się, że się Tobie podoba. Z uwag generalnych co do modelu to muszę powiedzieć, że bardzo fajnie składało się ten model. Pierwszy raz do malowania skorzystałem z farb AK Real Colors dedykowanych do amerykańskiego sprzętu współczesnego i muszę powiedzieć, że bardzo dobrze mi się nimi malowało. Do zrobienia asfaltu wykorzystałem masę AK Terrains Asphalt i muszę powiedzieć, że jest to fantastyczny produkt, godny polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.