Skocz do zawartości

TAM 110 w wersji bałkański gun truck, Triglav Model 1/35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

To to ja rozumiem i wiem, zastanawiam się po prostu jak ta zasada konkretnie ma zastosowanie do tego wozu. To znaczy - co tak właściwie widać na tych pikselowatych zrzutach ekranu i jak to zinterpretować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć, 

Coś i tu ruszyło się do przodu. 
Model dostał surfacer, poprawki baboli i jeszcze raz surfacer + czarna tamijunia w zakamarki. 
O dziwo, albo mój próg wrażliwości się zmniejszył(najpewniej), albo miałem szczęście, bo nie było dużo baboli do poprawiania. 😉 eT72gBu.jpg

 

Qwo060A.jpg

 

Potem wszedł zielony... i okazało się, że de facto do pomalowania jest tylko szoferka i tył oraz wnętrze paki, bo reszta będzie pozasłaniana. 

 

OknxrkO.jpg 

G0QxUAb.jpg 

gKt4I0Z.jpg 

Szukam sobie inspiracji na pomalowanie stalowych blach na boki paki, bo nie miałem za bardzo na nie pomysłu, ale coś tam już się rysuje w głowie. Może zdążę w tym tygodniu wygospodarować chwilę czasu i pomaziać płyty, gumy i plandekę.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć... 

Życie, życie jest nobelon... :lol: Nie udało się ogarnąć malowania całych płyt i gum, ale przynajmniej mam bazę na metalu. 

Umyśliłem sobie, że pewnie dopancerzenie zrobili z płyt gdzieś składowanych i prawdopodobnie, być może, kto wie, nie zabezpieczanych antykorozyjnie. Coś powiedzmy jak tu: 


ad44f6714f448ab97d8b987aabe2

  

No więc wziąłem Lajfkolorki i umaziałem sobie taką bazę, na którą zamierzam położyć jakieś zielone kolorki i trochę je zedrzeć. Zobaczymy, co z tego wyniknie. 

CiHqtGv.jpg 

 

Pozdrowienia!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł ciekawy ale wydaje mi się że do przemyślenia będzie teraz mocowanie --->  płachtę gumo to można byle wkrętami mocować a pod taką blacharkę gdzie masa całkiem inna to już muszą być jakieś konkretne zaczepy żeby się chociażby nie urwała podczas jazdy w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zbiorczy raport z kilku posiedzeń. 

Pomalowałem wstępnie gumę i osłony metalowe na pace... 

nkW94Uu.jpg 

 

ZtHxnmV.jpg 

... ale kolor blachy mi się nie podobał, więc dołożyłem nowe odcienie i podmalowałem plandekę... Guma też dostała jeszcze jakieś kolorki.

mGu9OUO.jpg 

33eCf4L.jpg 

lLt8P1L.jpg 

Pozdrowienia!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć, 

Przy TAMie też posunęło się nieco do przodu. 
Model zyskał wash, delikatne obicia i nieco rdzy. 
Podwozie usyfiłem tyle o ile, bo i tak prawie nic nie będzie z tego widać. 

 

Zg0tAF3.jpg 

Z6hH0B4.jpg 

f5H7aha.jpg 

Dzięki temu mogłem przykleić na miejsce koła i ciężarówka zaczęła wyglądać jak ciężarówka. 🍌

Iz7WMit.jpg

 

qu5nkJP.jpg 

vbEoCGY.jpg 

Zmaltretowałem też nieco boczne osłony, żeby móc je w kolejnym kroku przykleić na stałe... 

 

X14W1Kq.jpg 

 

Pozdrowienia!

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,  

 

Praktycznie wszystkie elementy dopancerzeń na miejscach, poza płytą na okno pasażera. 

 

EdrZgqM.jpg 

 

Cioranie przebiegało następująco. 
- Buff+ szary na lakier do włosów + drapanie 
- mgiełka z kolorów dust Lifecolor 
- pstrykanko z pędzelka specyfikiem Light Dust Ammo 

 

TAmc3rz.jpg 

 

clzyOfT.jpg 

 

Wnętrzem paki się jeszcze praktycznie nie zajmowałem... bo mi się nie chciało. 😉 Powoli maluję bambetle i przy okazji umiejscawiania ich zajmę się jeszcze ławkami, kurzeniem, itd. 

 

Z9BMQCa.jpg 

A0TeUKG.jpg 

nB4MM4w.jpg 

 

Pozdrowienia! 
 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć, 

 

TAM też bliżej końca niż dalej. Umiejscowiłem 95% bambetli na miejscu. Do wymiany pójdzie jeszcze ta niby-płachta namiotowa w kamo JNA, bo spieprzyłem z nią robotę przy układaniu. Ale mam drugą. 😉 Podstawka podmalowana też we wstępne kolorki, choć koleiny są jeszcze za ciemne i nad tym jeszcze będę pracował. 

 

QNrMcBk.jpg 

1U02emY.jpg 

rWT4HUc.jpg 

USO1tO5.jpg 

 

Pozdrowienia!

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko świetnie się prezentuje  :super:

mała uwaga do podstawki - jeśli te płyty pod furtką to mają być "chodnikowe" betonowce to stanowczo za ciemne !

Taki kolor mogłyby mieć ewentualnie zaraz po długotrwałym deszczu ale to wtedy i druga by musiał być robiona "na błotno"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, M.A.V. napisał:

autko świetnie się prezentuje  :super:

mała uwaga do podstawki - jeśli te płyty pod furtką to mają być "chodnikowe" betonowce to stanowczo za ciemne !

Taki kolor mogłyby mieć ewentualnie zaraz po długotrwałym deszczu ale to wtedy i druga by musiał być robiona "na błotno"

... ale podstawka jeszcze nie jest pomalowana ani kropelką farby. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kamil K. napisał:

... ale podstawka jeszcze nie jest pomalowana ani kropelką farby. :D

aaaa... OK   :super:

byłem przekonany że to już tak w kierunku "na gotowo" bo cała reszta wygląda całkiem dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.