Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1:32


Radzio65

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.modellversium.de/kit/artikel.php?id=13702

 

Więcej zdjęć i można zobaczyć części do Mk.IIc i Sea. Widać, że mają plan wydać wszystkie podstawowe wersje. Jest filtr trop, są działka do Mk.IIc, są  części do morskich. Podział części jest tak zrobiony, że Mk.I jest też zupełnie prawdopodobny bez większych nakładów na nowe części. 

Jest tylko jeden feler: Nie ma wczesnego kółka ogonowego i żadne malowanie z tego zestawu nie pasuje do późnego kółka. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki to nie będzie problem. Jakby co, to nawet nasz Mr.Decal coś druknie. Co do kółka, to mam takie podejrzenie, że uznali to stare kółko za zbyt delikatne, żeby utrzymało takiego grzmota bez wzmocnienia. Tamiya potrafi dawać drucik do goleni, ale to by mocno skomplikowało zestaw. 

Ja sobie jednak poczekam na kolejne wydanie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, letalin napisał:

Kalki to nie będzie problem. Jakby co, to nawet nasz Mr.Decal coś druknie. Co do kółka, to mam takie podejrzenie, że uznali to stare kółko za zbyt delikatne, żeby utrzymało takiego grzmota bez wzmocnienia. Tamiya potrafi dawać drucik do goleni, ale to by mocno skomplikowało zestaw. 

Ja sobie jednak poczekam na kolejne wydanie.  


Napisz na LSP, tam Radu urzęduje - może się odniesie do tego, czemu to tak zaprojektował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu o tym kółku ogonowym, to głównie żeby Josteina podrażnić:) 

Revell to budżetowe rozwiązanie, takiej oczywistej odpowiedzi bym się od Radu spodziewał. Jedno kółko ogonowe, jeden kołpak, brak modnego nitowania,  parę innych braków i uproszczeń, ale niewątpliwie nic lepszego długo nie będzie. Jest pole do popisu dla zaawansowanych modelarzy i szansa na satysfakcjonujący efekt dla zupełnie przeciętnych, czy początkujących. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Hurricane. 

Gdyby ktoś chciał robić tego czarnego, to trzeba go doposażyć w osłony wydechu. Nie ma tego w zestawie i instrukcja to pomija. 

image.jpeg.475824837bf97c1a7f82a92871372365.jpeg

image.thumb.jpeg.59cc7344e7897cb7f06103b9b6edac63.jpeg

Na drugim planie "Hyderabad City" znany z opracowania AH😎 

Proponowałbym też nakleić kalkomanie inaczej, niż instrukcja na prawej stronie. Szyk kodu S-SW, a nie SW-S. 

image.jpeg.f425c26d2cfd94611c196f2433b081f7.jpeg

 

 

image.thumb.jpeg.1ff2248c01bc30c8f14632fc54c62f4c.jpeg

 

Same kalkomanie oceniam na dostateczny z małym minusem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2022 o 14:55, letalin napisał:

https://www.modellversium.de/kit/artikel.php?id=13702

 

Więcej zdjęć i można zobaczyć części do Mk.IIc i Sea. Widać, że mają plan wydać wszystkie podstawowe wersje. Jest filtr trop, są działka do Mk.IIc, są  części do morskich. Podział części jest tak zrobiony, że Mk.I jest też zupełnie prawdopodobny bez większych nakładów na nowe części. 

Jest tylko jeden feler: Nie ma wczesnego kółka ogonowego i żadne malowanie z tego zestawu nie pasuje do późnego kółka. 

I to jest chyba dobra droga - wydać zestaw uniwersalny i rozwojowy. (to taka uwaga do AH :) )

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • jawkers changed the title to Nowości lotnicze w skali 1:32
1 godzinę temu, pulemiot napisał:

Nieco Wingnut Wings dostępnych w EU za 2 euro dostawy:

https://www.modellbau-koenig.de/Hersteller/Wingnut-Wings


A próbowałeś kupić? Doszły mnie słuchy o przynajmniej 4 przypadkach, gdy zainteresowani właśnie Wingnutami rodacy próbowali bezskutecznie założyć konto w MBK (zakładają, weryfikują, a następnego dnia konto znika - nie da się zalogować, odzyskiwanie hasła nie działa)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze Modellbau-Koenig boi sie tego, ze ktos z Polski nie zaplaci 320 Euro za model?

mam zatlefonowac i zapytac, co jest grane? 

a na naszym podworku: w pewnym sklepie modelarskim nie zamowiono mi blach do Yamato, bo:

 " a bo nie wiedzialem, czy mi pan zaplaci..." 

a mam z tego sklepu rachunkow na kilka tysiecy zlotych ( do dzisiaj w szufladzie )

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2023 o 06:19, mirage3 napisał:

image.png.ebc7bc62d99cca51c3152f72aa7b94cf.png

 

image.png.6aba9703713d2e235e3dc421dc312c80.png

W Telford miałem okazję pomacać ramki i zobaczyć złożony model. Wygląda dobrze ale cena będzie podobna jak za Tamke. Ok $100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, caughtinthemiddle napisał:

A próbowałeś kupić?

konto założyłem, zanabyłem co nieco i mam na mailu fakturę i potwierdzenie zakupu oraz korektę, że sorry, ale rolland II był niedostępny już w momencie składania zamówienia i że zwracają kasę na kartę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.