Skocz do zawartości

Panzer 38t Hobby Boss 1/35


Evildead

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, mic43 napisał:

Będę zaraz sklejal ten model, zastanawiałem się nad tymk błotnikami, ale widzę że masakra z montażem, a miał to być model "wypoczynkowy". 

Próbuj, sam w sobie jako wersja pudełkowa jest całkiem przyjemny, to tristarowy przepak więc jakość na odpowiednim poziomie, sam sobie nadałem roboty ,ale w sumie nie narzekam 🙂, trzeba jakoś robić teraz, kupuj błotniki, przynajmniej będziesz wiedział co z czym się je mniej więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jakby z  5 pasków hipsu zrobić szablon na długość błotnika i umieścić na nim błotnik tak, aby tam gdzie mają być wytłoczenia, błotnik był uniesiony. Trochę by było z tym roboty, ale może dałoby odpowiedni rezultat.

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Gregory napisał:

Panowie, a jakby z  5 pasków hipsu zrobić szablon na długość błotnika i umieścić na nim błotnik tak, aby tam gdzie mają być wytłoczenia, błotnik był uniesiony. Trochę by było z tym roboty, ale może dałoby odpowiedni rezultat.

Pozdrawiam

Grzesiek

Próbowałem tak tylko to takie małe szczeliny i paski trzeba z 1.5 mm max, od linijki tezeba by je ciąć, a nie moglem znaleźć żadnej 😀, bez linijki krzywo szły trzeba by kupić jakąś metalową i tak pokombinować, ale to ma sens na świeżym blotniku nie ruszanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, patrykd napisał:

Kiedyś będę robił również te błotniki. Na chwilę obecną patrząc na twoje doświadczenie chyba zamoast przetłoczeń bnaklejałbym paski z hipsu  odpowednio oszlifowane.

Raczej nie wyszły by równo, te paski mają jakies 1.5mm i z 30 mm  dlugosci, cieżko by było to wogole wyszlifować a końce to półkola, ale może poradzisz 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, patrykd napisał:

Kiedyś będę robił również te błotniki. Na chwilę obecną patrząc na twoje doświadczenie chyba zamoast przetłoczeń bnaklejałbym paski z hipsu  odpowednio oszlifowane.

Ja spróbuje z tym szablonem. Będzie to pracochłonne,  ale zobaczymy jak wyjdzie. Zawsze to jakieś doświadczenie i sprawdzenie czy taka metoda jest warta zachodu. 

Pozdrawiam 

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Gregory napisał:

Ja spróbuje z tym szablonem. Będzie to pracochłonne,  ale zobaczymy jak wyjdzie. Zawsze to jakieś doświadczenie i sprawdzenie czy taka metoda jest warta zachodu. 

Pozdrawiam 

Grzesiek

No obadaj,  proste, gdzieś widziałem koleś samolot robił i pokazany był taki szablon jak wykonał , cieńkie paski z  hipsu równo odmierzone i naklejone itp, tylko większy to łatwiej ale nie mogę zdjęcia znaleźć z tym teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawałoby się, że proste blaszki, a tyle z nimi kombinacji 😞 Mnie też to pewnie czeka - model i błotniki leżą w szafie. Powodzenia w zmaganiach z tematem. Nie odpuszczaj.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Evildead napisał:

Zrobiłem ostateczne podejście na improwizowanym szablonie, może i jest lepiej, wersja ostateczna , może w weekend uda się zerwać stare i dać nowe i może coś dalej ruszy..

IMG_20210624_194312568.jpg

IMG_20210624_184216412.jpg

 

Dość często spotykam się z tym problemem, więc może pomoże Ci mój patent. Tak jak pewnie zauważyłeś po tym jak potraktowałeś od spodu jakimś długopisem by zrobić przetłoczenia wszystko poszło z drugiej strony w górę. Teraz warto znaleźć sobie kawałek jakiegoś prostego dość twardego plastiku metalu czy czegoś innego o podobnych właściwościach i jednocześnie najlepiej na szerokość tych przetłoczeń po to by tym toolem pojechać z góry pomiędzy przetłoczeniami. Oczywiście z wyczuciem potestuj delikatnie. Dzięki temu zabiegowi przetłoczenia powinny być bardziej wyraźne, a pólki nadgąsienicowe powinny się wyprostować. Aha tylko rób to na płaskiej i prostej powierzchni :)

Edytowane przez x_bandit
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej sytuacji imho, miast kombinować jak koń pod górę, (mimo wszystko) najlepszym rozwiązaniem będzie chyba powrót do plastikowych, zestawowych błotników.

Co by nie próbować z tymi blaszanymi, to prawdopodobnie i tak będzie widać na nich te wszystkie nieudane reanimacyjne zabiegi.

W tym modelu odpuścić, bo szkoda życia, a postarać się bardziej uważnie przy następnym 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rafał B napisał:

W obecnej sytuacji imho, miast kombinować jak koń pod górę, (mimo wszystko) najlepszym rozwiązaniem będzie chyba powrót do plastikowych, zestawowych błotników.

Co by nie próbować z tymi blaszanymi, to prawdopodobnie i tak będzie widać na nich te wszystkie nieudane reanimacyjne zabiegi.

W tym modelu odpuścić, bo szkoda życia, a postarać się bardziej uważnie przy następnym 😎

Nie sądzę że to najlepsze rozwiązanie, zresztą to nowe są, tu aż takiej reanimacji nie będzie, zawsze to jakaś nauka na przyszłość jest, na plastikach bym nic się nie nauczył tylko wkleil i tyle, zresztą już pocięte i tak, wyrzucone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2021 o 13:35, Evildead napisał:

Witam, słońce trochę przygrzało,  ale model sam sam się nie zrobi więc prace powoli trwają. Oto dalsze etapy z budowy, w końcu dopasowałem błotniki, łatwe to nie było nie powiem, coś tam polutowane coś poklejone, była to skomplikowana robota ale ten etap już za mną, ostatecznie myślę że miało to sens bo wyglądają lepiej niż zestawowe, dodałem kilka zapinek z lewej strony kadłuba tam chyba zawieszano liny holownicze , ostatecznie nie będą widoczne bo tam będzie  skrzynia. Na prawym  błotniku umieszczona skrzynia z lewarkiem i jack blockiem, jeszcze to wszystko jest nie przyklejone. Zastanawiam się jeszcze gdzie idzie kabel od notka, czy dobrze kombinuje że gdzieś pod podstawę anteny ? Ktoś się orientuje  ? Zaznaczyłem tam mazakiem jak to widzę

IMG_20210604_120510380.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Jako, że już zaczałem pracę nad swoim, to zastanawia mnie, czy ten widoczny na zdjęciu wizjer ma zostać cały przezroczysty? Czy tylko jakiś jego fragment? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, mic43 napisał:

 

Jako, że już zaczałem pracę nad swoim, to zastanawia mnie, czy ten widoczny na zdjęciu wizjer ma zostać cały przezroczysty? Czy tylko jakiś jego fragment? 

Dobre pytanie, obstawiam że obramowanie było czarne lub ciemny brąz a sam środek coś może odcień periscope green lub blue

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Trochę porobiłem  dalej, elementy na błotnikach jeszcze nie przyklejone, wieża też w częściach tylko złożona na miejsce , wyrzutnik granatów też na razie nie przyklejony, właz na wieży jeszcze nie wiem czy będzie otwarty czy zamknięty

IMG_20210704_133755560.jpg

IMG_20210704_172137431.jpg

IMG_20210704_172235479.jpg

IMG_20210704_172310785.jpg

IMG_20210704_172342597.jpg

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób przykleisz do kadłuba te paski mocujące narzędzia z elementów fototrawionych? 

Zrobić to przed montażem narzędzi, potem malowanie , następnie na sam koniec doklejenie narzędzi i ich dogięcie, żeby pasowały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
28 minut temu, mic43 napisał:

W jaki sposób przykleisz do kadłuba te paski mocujące narzędzia z elementów fototrawionych? 

Zrobić to przed montażem narzędzi, potem malowanie , następnie na sam koniec doklejenie narzędzi i ich dogięcie, żeby pasowały?

To już zależy jak Tobie wygodniej, paski na klej Ca, akurat tu będą same paski, bo skrzynia jest na lewym w tej wersji , ale tak jak napisałeś wydaje się najlogiczniej, tak samo jak z klamrami na  prawym błotniku, planuję  przykleić  same klamry a narzędzia oddzielnie pomaluję i na koniec wstawię , zawsze robiłem odwrotnie, bo wszystko razem przyklejałem a póżniej narzędzia malowałem na modelu ale nie zawsze dobry dostęp itp

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
33 minuty temu, mic43 napisał:

Tylko obawiam się czy da się te pasy dobrze dogiąć już po przyklejeniu tak, aby się nie oderwały, ale może na zapas się martwię. 

Nie wiem jakie kleisz , jak zestawowe to możliwe bo one inaczej rozwiązane , natomiast partowskie opierają się na górnej części i stabilnie siedzą jak tu, cały zawias ma dwie powierzchnie na klej część 76

IMG_20210709_220530087.jpg

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.