Skocz do zawartości

Panzer 38t Hobby Boss 1/35


Evildead

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Rack napisał:

 Pamiętaj tylko by uzupełnić odpryski na linie holowniczej.

Tak, wiem, liny przytwierdzałem na samym końcu ponieważ  chciałem mieć lepsze dojście do tylnej płyty, póżniej dosyć skomplikowane było jej zawijanie na haki i  troszkę się połuszczyła ale to się poprawi , pod tłumikiem też farfocel zniknie 

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gregory napisał:

Jak zrobiłeś tak pięknie pogięty tłumik?

To proste, potrzebne jest stare ostrze  nożyka modelarskiego, żłobisz nim te różne wgniecenia pod lekkim kątem, nie za głębokie , dosyć duże bo pożniej przygasną , póżniej poszlifowałem te nierówności drobnym pilnikiem i drobna gąbką scierną, na koniec miejscowo nałożyłem mr cement s, co ładnie scaliło powierzchnię, i w sumie tyle, to łatwiejsze niż się wydaje 

Edytowane przez Evildead
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SnaQ napisał:

Elegancko! Tłumik rzeczywiście świetnie się prezentuje

Dzięki, to już wiesz jak go możesz pogiąć w swoim 7TP 😉, swoją drogą podejżewam że ten sposób można też  wykorzystać do gięcia wszelkiej maści skrzynek,  o ile plastik na to pozwoli bo ten z hobby boss fajnie się nadawał, następnym razem spróbuję

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2021 o 12:33, Evildead napisał:

na koniec miejscowo nałożyłem mr cement s, co ładnie scaliło powierzchnię

 

To znaczy w miejscach tych wgnieceń i nierówności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od ostatniego etapu z czołgiem nic za bardzo nie robiłem, ale w między czasie doszła mnie myśl żeby zrobić jednak jakąś podstawkę żeby mu się lepiej stało, jako że Krym to teren względnie pagórkowaty to przyszło mi na myśl takie coś, trochę skał, trochę trawy, taki klimat stepowy bez fajerwerków :), czołg na razie postawiony na sucho, ale już bliżej niż dalej. 

IMG_20210822_161646012.jpg

IMG_20210822_162031536_HDR.jpg

Edytowane przez Evildead
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rafał B napisał:

O tak, na podstawce zdecydowanie ciekawiej się prezentuje.

Dojdą jakieś figurki? ...bo podstawka dość spora, jak na niego 😎

Trochę teraz żałuję że nie zostawiłem otwartego włazu, wrzucił bym tam teraz kogoś, ale na tamtym etapie nie planowałem podstawki, może trochę i duża ale akurat takie formatki ze sklejki mam, mniejsza była by za mała, z tymi figurkami może jeszcze pomyślę, może postawię kogoś obok, zastanowię się jeszcze 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Rafał B napisał:

Moim zdaniem ze 2 figurki dodatkowo by ożywiły scenkę, choćby piechurów 😎

No i spoko, masz rację, dodam ze dwóch na pewno, wszak miejsca  jest tu na luzie , i będzie żywiej, tylko na spokojnie muszę poszukać takowych  by jako tako okres i aura się zgadzała. W sumie i tak się z tym nigdzie nie spieszę, tydzień czy  tam dwa miesiące nie robi różnicy 😆, dzięki za radę 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, bulik58 napisał:

Evildead  zalaczenie figurek napewno ozywi Tanka , np. taki zestaw

472818376_((((((((((((((((((..(11).jpg.cf707f4554c1178a2373b229b48ee9f6.jpg

 

No fajnie to wygląda przynajmniej ustawienie na okładce :) , ale jak patrzę to raczej niedostępny zestaw , zastanawiam się na tym jeszcze tamiya , albo ten panzer art german tanker, albo oba i coś zmiksuję,przynajmniej poćwiczę malowanie figurek

tamiya crew.jpg

panzert art tanker.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bulik58 napisał:

Te dwie dolne figurki to chyba pozniejszy okres wojny , znalazlem ci takie dwie figurki ,zestaw zywiczny f-y Glowel koszt 38,65 pln. sklep modelarski Plastmodel

Glowel Miniatures 35027 German tank crew relaxed poses 1/35

a tu oryginal

zSKI5Pr.jpg

Dzięki :) to się jeszcze zastanowię w takim razie, choć podejrzanie niska cena jak za dwie żywiczne 40 zeta to tanio, tamte od panzer art niby 1941-1945 to u mnie maj 1942 pasuje niby :), pomyślę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.