Skocz do zawartości

Panzer 38t Hobby Boss 1/35


Evildead

Rekomendowane odpowiedzi

Do pewnego stopnia jestem w stanie zrozumieć te wszystkie nowomodne modulacje i inne zabiegi podnoszące wizualną atrakcyjność modelu. Kij z tym, że ma się to nijak do rzeczywistości, gdzie chodziło właśnie o to by kamuflaż nie tylko "wtopił" pojazd w otoczenie, ale też rozmył jego kształt. Ale serio, to w żaden sposób nie przypomina panzer grey, nawet w tym komiksowym stylu. Wygląda jak wycieniowany biały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to też nie jest panzergrey. Wygląda bardziej jak zbyt mocno rozmyty preshading. Ani lakier ani oleje tego odpowiednio nie poprawią bo nie ma nasycenia właściwą barwą. Jak na razie widzę tylko czerń i biel. Może zdjęcia porostu nie wyszły bo robiłeś już pojazdy w tym kolorze i wiesz jak to powinno wyglądać. W każdym razie to co widzę to na pewno nie jest to. A zielony odcień na boku łapie pewnie od zielonej maty. Zrób może zdjęcia w innym świetle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obicia będziesz robił pędzlem i gąbką? Standardowo jaśniejszą bazą, czy może jakoś inaczej? Mnie kusi, zeby przy swoim pz38t spróbować obić na lakier do włosów i zostać tylko przy rdzawym/ciemnobrązowym kolorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mic43 napisał:

Obicia będziesz robił pędzlem i gąbką? Standardowo jaśniejszą bazą, czy może jakoś inaczej? Mnie kusi, zeby przy swoim pz38t spróbować obić na lakier do włosów i zostać tylko przy rdzawym/ciemnobrązowym kolorze

No tak, co prawda jeszcze daleko do tego ale tak obicia będą jaśniejsze od bazy i miejscami ciemniejsze ciemno brązowe, najpierw gąbką , pózniej pędzlem 000 gdzie niegdzie, z lakierem czy chipping fluid to trochę loteria do obić, mogą być za duże odpryski, choć jeszcze zawsze możesz na zimowo camo dać  jak za duże wyjdą i się nie spodobają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model po drugim kolorze, kalkach i lakierze , póżniej będą obicia jakieś , wash, i reszta brudzenia. W sumie taki efekt, coś na ten kształt chciałem osiągnąć, żółte plamy nakładane na kolor bazowy tym co było pod ręką np błotem, malowanie to mieszanka żółtych z aerografu nakładana na lakier do włosów, przecierana do szarego, także gdzieniegdzie malowane zmywalnym piaskowym,  retusze pędzlem itd.

3.jpg

6.jpg

4.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, michal0281 napisał:

 ps chyba masz odcisk palca na przedzie lewego zasobnika.

Dzięki :) faktycznie, nie zauważyłem, malowane oddzielnie chyba nawet w palcach tą skrzynkę trzymałem, poprawi się 

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michal0281 napisał:

 chyba masz odcisk palca na przedzie lewego zasobnika.

 

Najpewniej służy do bezpiecznego logowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Evildead rozumiem, że to żółte coś to jest błoto? Na fotkach przypomina to trochę nieudolnie położony kamuflaż farbą- szkoda, ze nie dodałeś chociaż miejscami jakiejś faktury, ze to błoto jest tak jednolite, że jakoś tego nie zróżnicowałeś. To oczywiście można jeszcze poprawić jak chcesz, tylko kto wie, jaką ścieżką podążasz- czy zależy Ci na efekciarstwie, czy realności. 

Sam pomysł na model świetny i wygląda to ciekawie. Czekam na dalszy postęp prac.

Chcę też zwrócić Ci uwagę, że numery taktyczne na wieży pomalowałeś na... błocie🙂 Trochę za późno położyłeś kalki- trzeba było je kłaść przed położeniem błotnego kamo, bo teraz to wygląda trochę hardkorowo. Chociaż może i mieli białą błotną farbę- taki żart.

 

No i nie mogę- muszę to napisać. Zmarnowałeś potencjał blaszek . Pisałem o tym wcześniej, ale uznałeś, że na fotkach z epoki nie ma zniszczeń, potem sam przyznałeś, że tych fotek jest mało. Trzymanie się twardo archiwalnych zdjęć jestem w stanie zrozumieć, gdy budujesz dioramę, gdzie cała sytuacja ma odzwierciedlać sytuację ze zdjęcia, a tak... przecież nie wiadomo, co z tym pojazdem działo się potem lub wcześniej.

Błotniki, skrzynki- przecież to aż się prosiło o wojenną dewastację. Teraz, poza zapinkami, niczym to się nie wyróżnia od plastiku.

Szkoda pakować kasy w model, gdy finalnie prawie to niczego nie wnosi.

Dopinguję dalej.

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pan_na_Zulawach napisał:

@Evildead rozumiem, że to żółte coś to jest błoto? Na fotkach przypomina to trochę nieudolnie położony kamuflaż farbą- szkoda, ze nie dodałeś chociaż miejscami jakiejś faktury, ze to błoto jest tak jednolite, że jakoś tego nie zróżnicowałeś. To oczywiście można jeszcze poprawić jak chcesz, tylko kto wie, jaką ścieżką podążasz- czy zależy Ci na efekciarstwie, czy realności. 

Sam pomysł na model świetny i wygląda to ciekawie. Czekam na dalszy postęp prac.

Chcę też zwrócić Ci uwagę, że numery taktyczne na wieży pomalowałeś na... błocie🙂 Trochę za późno położyłeś kalki- trzeba było je kłaść przed położeniem błotnego kamo, bo teraz to wygląda trochę hardkorowo. Chociaż może i mieli białą błotną farbę- taki żart.

 

No i nie mogę- muszę to napisać. Zmarnowałeś potencjał blaszek . Pisałem o tym wcześniej, ale uznałeś, że na fotkach z epoki nie ma zniszczeń, potem sam przyznałeś, że tych fotek jest mało. Trzymanie się twardo archiwalnych zdjęć jestem w stanie zrozumieć, gdy budujesz dioramę, gdzie cała sytuacja ma odzwierciedlać sytuację ze zdjęcia, a tak... przecież nie wiadomo, co z tym pojazdem działo się potem lub wcześniej.

Błotniki, skrzynki- przecież to aż się prosiło o wojenną dewastację. Teraz, poza zapinkami, niczym to się nie wyróżnia od plastiku.

Szkoda pakować kasy w model, gdy finalnie prawie to niczego nie wnosi.

Dopinguję dalej.

Pozdrawiam

Marek

 

A może kolega @Evildeadchce być indywidualistą jak ty sam i nie obchodzi go co myślą inni i jego racja jest racjejsza?

 

Od razu dodam zluzujcie gacie i bez spiny post na wesło

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kzugajznowu bawisz się w adwokata? Sam zluzuj gacie bracie, bo nie odróżnisz chęci zwrócenia na coś uwagi koledze, od wiecznego pokazywania zardzewiałych podnośników z czego słyniesz.

 

Nie pozdrawiam tym razem.

Marek

Edytowane przez Pan_na_Zulawach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panie Marek ależ Pan dociekliwy 🙂 już odpowiadam, żółta faktura wcale nie jest gładka, jeśli się dobrze przyjrzysz to nawet znajdziesz  pęknięcia od farby zmywalnej , nie był to do końca zamierzony efekt, ale nawet ma to swój sens małej niechlujności, jak widziałeś moje modele to nie są za czyste więc ten także nie będzie bo nie przepadam za takimi , tam jeszcze będzie brudniej na wieży spokojnie, będzie jeszcze  przykurzone . Jeśli chodzi o  numery tu masz chyba rację,  z tej strony co widać numer fakt powinien być na szarym po całości z drugiej strony wieży tak dałem, także będzie chyba retusz. Co do blaszek to nie wiem kto Tobie powiedział że trzeba je zniszczyć , powyginać itd ?, czekam na Twoja dwójkę z Afryki masz tam przecież metalowe błotniki, powyginaj, zniszcz i zaskocz wykonaniem :)Na pierwsze takie zabawy z blaszkami się nie porywałem, może  następnym razem będzie inaczej,pierwsze poważniejsze blaszki i co mam już skrzynki giąć, ślady po przestrzeleniach robić ? Najpierw chcę  się nauczyć je czyściej  kleić co wcale nie jest proste,  póżniej może  będę niszczył , także spokojnie , powoli, nie ostatni czołg przecież, już Tobie to mówiłem raz czy dwa , mniej więcej to zdjęcie co masz poniżej, halo ? amnezja ?  ,gdzie tu masz rozwalone skrzynki i błotniki ? Wzorowałem się na tym zdjęciu w tej chwili, już mniejsza o to że będzie się trochę  różnił  i raczej bez flagi będzie i tyle, jeśli chodzi o malunki to wzorowałem się na tym , jakieś zdjęcie ilustracyjne wrzucam do celów dyskusyjnych, ale wygląda dosyć sensownie , mimo że tam jakieś błędy drobne są  , ale nie mam lepszych ...   Pozdrawiam :)         

1148518119_meser262@No_711.jpeg.99d71c05bf6cac818d64530ebc0ad432.jpeg

IMG_20210517_170558784.jpg

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Evildead napisał:

czekam na Twoja dwójkę z Afryki masz tam przecież metalowe błotniki, powyginaj, zniszcz i zaskocz wykonaniem :)

Niestety w tym zestawie Voyagera nie ma metalowych błotników. Nikt mi nie powiedział, że trzeba zaraz niszczyć, wyraziłem tylko swoje zdanie, że szkoda pary w gwizdek, tak jak z tym cieniowaniem panzer grey, którego teraz wcale nie widać.

W temacie odwzorowania na podstawie zdjęć  wyraziłem swoje zdanie w poprzednim poście- bez dioramy wszelkie szczegóły, poza technicznymi danej wersji, nie muszą być obowiązkowe.

Szanuję jednak, ze uczysz się blaszek i chcesz robić wszystko stopniowo... niczego przecież nie narzucam. Opinia jest tylko moja opinią i niczym więcej. Uwagi zawsze można brać pod uwagę (tak jak z tymi numerami taktycznymi), bądź też nie i co dziwne, nie obrażę się🙂

Czekam na dalszy postęp prac.

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pan_na_Zulawach napisał:

Niestety w tym zestawie Voyagera nie ma metalowych błotników. Nikt mi nie powiedział, że trzeba zaraz niszczyć, wyraziłem tylko swoje zdanie, że szkoda pary w gwizdek, tak jak z tym cieniowaniem panzer grey, którego teraz wcale nie widać.

W temacie odwzorowania na podstawie zdjęć  wyraziłem swoje zdanie w poprzednim poście- bez dioramy wszelkie szczegóły, poza technicznymi danej wersji, nie muszą być obowiązkowe.

Szanuję jednak, ze uczysz się blaszek i chcesz robić wszystko stopniowo... niczego przecież nie narzucam. Opinia jest tylko moja opinią i niczym więcej. Uwagi zawsze można brać pod uwagę (tak jak z tymi numerami taktycznymi), bądź też nie i co dziwne, nie obrażę się🙂

Czekam na dalszy postęp prac.

Marek

Szkoda że nie ma tam  błotników, to może tak patrzyłem :) sam byś się przekonał że to ze dwa  levele wyżej w trudności ,co do cieniowania panzer grey to  nie widać fakt , ale to co się naumiałem to moje, chodziło o ćwiczenie i obsługę aero  , Co do trafnych opinii typu z krzywa gąską , numerami taktycznymi na żółtym , paluchem na skrzynce , czy jamami skurczowymi na włazie , nie mówiąc o odwrotnie wklejonych  błotnikach to wielkie dzięki Panowie :) Co byłem w stanie na ten czas   i na ile się dało to starałem sie poprawić i tyle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, bulik58 napisał:

1298234372_(1...).png.45a2fbe89b1aa881849d569704da810c.png

to juz bylo 

 

 

 

46 minut temu, bulik58 napisał:
  W dniu 30.07.2021 o 16:32, Pan_na_Zulawach napisał:

 

Sam pomysł na model świetny i wygląda to ciekawie. Czekam na dalszy postęp prac.

Chcę też zwrócić Ci uwagę, że numery taktyczne na wieży pomalowałeś na... błocie🙂 Trochę za późno położyłeś kalki- trzeba było je kłaść przed położeniem błotnego kamo, bo teraz to wygląda trochę hardkorowo. Chociaż może i mieli białą błotną farbę- taki żart.

  

 

 

 

Dokładnie, to ostatnie co  mądrego udało mu się napisać, po czym zachorował :)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, biedronka, obicia, wash skończone, trochę to ściemniało wszystko po tym, ale nawet lepiej mi się podoba teraz , zostało nałożyc trochę pigmentów,  pobrudzić wannę i układ jezdny i w sumie to praktycznie  koniec

3.jpg

6.jpg

7.jpg

Edytowane przez Evildead
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.