Skocz do zawartości

Dassault Mirage IIIE Mister Craft/Heller 1/72


Staryfajter1954

Rekomendowane odpowiedzi

Prezentuję galerię ukończonego modelu Dassault Mirage IIIE wykonanego z zestawu Mister Craft/Heller w skali 1/72. Model wykonany w ramach projektu grupowego Sklejamy modele Mister Crafta. Model posiada zwaloryzowane wnętrze kabiny i luków podwozia, nacięte na wklęsłe linie podziałowe oraz kalkomanie firmy Syhart. Najwiecej problemów było z kadłubem, który był fabrycznie zwichrowany oraz podwoziem głównym, które jest bardzo delikatne a same koła źle odlane.  
Zapraszam do galerii. 

 

B9424DC2-2F1D-4FCB-A680-DD232F84512F.jpeg

7DB7446C-5F28-4CDA-ABBE-8A52D2E355E2.jpeg

672CCEB3-EC5D-4092-A34B-1F1C6FEDAD1B.jpeg

35AFD0B5-DFDD-4AAF-A8FE-C4B4F70E1EDB.jpeg

737C49FB-CE2A-4AF8-94A5-DCA689900414.jpeg

81931964-0565-4731-8E1F-CA5FA75BCF7D.jpeg

4DC5AC59-B793-4DC0-9431-168CA42C3A63.jpeg

17C8A08C-6922-4E7F-8A68-1723A34CC583.jpeg

23001D0F-6E73-4EBF-9CD4-7C1DCF3A77AA.jpeg

A009B3F7-9486-4D4C-A60A-2987A3CE4C48.jpeg

225FC051-2657-404B-83E8-81E0D01819E8.jpeg

Edytowane przez Staryfajter1954
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mig napisał:

Wycisnąłeś bardzo dużo z tego starego modelu. Można przyczepić się do linii bo miejscami trochę nie wyszły jak trzeba. Całościowo prezentuje się całkiem fajnie.

Dzięki. Z liniami podziałowymi wyszło nie do końca jak zakładałem ale przy kolejnym projekcie mam nadzieję, że będzie w tej kwestii lepiej. Zdecydowanie pracę ułatwiły mi rysiki Border Models oraz super cienkie piłeczki Hasegawa jednak musze technikę trasowania linii dopracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się prezentuje. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adamo722 napisał:

Chyba w latach 80 kleiłem taki z małego modelarza.

Chyba to malowanie okolicznościowe bo w jednostkach był chyba niebieski. Wykonanie spoko :super: za przekrycie :piwo:

Dzięki. Na warsztacie jest już F-86F z Hellera i też jest przeryty ale warsztat dopiero założę niebawem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2021 o 20:42, Fixer napisał:

Bardzo ładny i to nie tylko "jak na MisterCrafta".

Może bym tak swojego 2000N od Hellera skleił 🤔

Popieram, Mirage 2000 z Hellera/Mister Crafta też jest fajny i po przeryciu na linie wklęsłe może być lepszy od modelu Italeri. Na Britomodellerze jest artykuł poświęcony porównaniu modeli Italeri i Hellera i okazuje się, że Heller jest bardziej wymiarowy, chociaż z liniami wypukłymi i uproszczeniami w kokpicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mandrivecs napisał:

Kawał dobrej modelarskiej roboty. Mi rzuciło się w oczy łączenie oszklenia z kadłubem. Na czarnej farbie w miejscu łączenia widać nierówności po kleju. Patrz 6 zdjęcie nad napisem 3x... 

 

Masz rację ale nie udało mi się tak wyprostować zwichrowania kadłuba by oszklenie idealnie siadło w przeznaczone miejsce. No i to co widzisz jest tego efektem. Poza tym testowałem klej miga do oszkleń i podejrzewam, że klej okazał się nieco niesforny. Mam nadzieję, że w Sabre będzie lepiej chociażby dlatego, że kadłub jest prosty. 

Aaaa jeszcze dodam, że poza zwichrowany kadłubem musiałem powalczyć z podwoziem głównym, które musiałem wzmacniać, nie udało mi się idealnie zamocować koła, które również było niedolane i trzeba było zniekształcone koła naprawiać.

Edytowane przez Staryfajter1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dopiero dzisiaj go zobaczyłem:oops:

Model super wyszedł. Podgladalem relację i szacun za dobrnięcie do końca:piwo:

Podoba mi się to malowanie, zresztą gdyby mi się nie podobało nie robiłbym go w 1:32 😉

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tlb napisał:

Dopiero dzisiaj go zobaczyłem:oops:

Model super wyszedł. Podgladalem relację i szacun za dobrnięcie do końca:piwo:

Podoba mi się to malowanie, zresztą gdyby mi się nie podobało nie robiłbym go w 1:32 😉

Miło mi, że Ci się podoba mój Mirage IIIE a malowanie jest wspaniałe. Coś innego niż kolejny nudny, nieciekawy model w kolekcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
W dniu 3.08.2021 o 16:52, obłok napisał:

Duży plus za wygraną walkę z wiekową bądź co bądź materią wyjściową. Widać, że można wycisnąć niezły model nie tylko z zestawu Eduarda czy innego Arma Hobby.

Jasne, że można wycisnąć coś więcej z zestawu bazowego Hellera/Mister Crafta ale to wymaga jednak trochę pracy. Myślę, że to się jednak opłacało i wysiłek został nagrodzony całkiem ładnym modelem tego przepięknego myśliwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.