Skocz do zawartości

Mi-4 - VEB Plasticart 1:100


Wymysl

Rekomendowane odpowiedzi

Pan Andrzej Ziober zbudował ten model i jak pamietam na zdjęciach posiadał otwarty luk transportowy, kokpit oraz przedział silnikowy.  Zdjęcie pochodzi z Modelworka i było zamieszczane w poście kolegi kopernika w wątku Jak hartowała się stal czyli modelarskie lata PRL.  W latach 80 i 90 ten model musiał budzić naprawdę wielkie wrażenie !!!!!  Dziś to piękny przykład modelu Vintage Oryginal. Chciałbym go zobaczyć na żywo… Takie malutkie dzieło sztuki modelarskiej. 

5C1E6A92-2FE6-43B9-BCD7-3DA73238ABC9.jpeg

Edytowane przez Staryfajter1954
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde, czemu mój szwagier nie bawił się w modelarstwo i nie sprezentował mi takiego artefakta🥴

Miałem i kleiłem, miałem wszystkie te maluchy typu Saab-35 Draken, MiG-21, Mi-1 i Mi-4 właśnie. 

Chyba najbardziej wspominam tego Drakena bo to był najbardziej egzotyczny typ. 

Z VEB Plasticard jeszcze miałem Su-7, Tu-2, Mi-6 i Be-6. Niestety Tu-20 gdzieś mi umknął.

No i jeszcze cała kupa "pasażerów", ale to już inny temat.

A ten tytułowy Mi-4 to chyba faktycznie każdy próbował różnych wynalazków żeby okrasić go na czerwono. 

Ciekawe jaki byłby efekt gdyby zaaplikować mu współczesne płyny do kalkomanii typu set i sol?

A, jeszcze zwróćcie uwagę, że na arkuszu kalkomanii są szachownice a schematu malowania jako takiego nie ma, za wyjątkiem okładki czy jak by to zwał artboxa.

Edytowane przez jmx62
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jmx62 napisał:

A, jeszcze zwróćcie uwagę, że na arkuszu kalkomanii są szachownice a schematu malowania jako takiego nie ma, za wyjątkiem okładki czy jak by to zwał artboxa.

Pamiętam, że w  moim MiGu-21 były oznaczenia ZSRR, DDR, szachownice i chyba coś jeszcze., może to standardowe podejście w VEBach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
W dniu 29.07.2021 o 18:50, jmx62 napisał:

A ten tytułowy Mi-4 to chyba faktycznie każdy próbował różnych wynalazków żeby okrasić go na czerwono. 

A ja miałem taki wypust, który zawierał czerwoną farbkę w tubce. Była matowa, i ładnie kładła się pędzlem. Kolor bardziej ceglasty niż czerwony o ile pamiętam. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, letalin napisał:

To musiało być z 50 lat temu?

Może. Albo prawie. Na pewno w l. 70-tych, raczej gdzieś w połowie. Zwykle w tubce był klej, a tu były dwie tubki, co w małych modelach się nie zdarzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, HKK napisał:

Może. Albo prawie. Na pewno w l. 70-tych, raczej gdzieś w połowie. Zwykle w tubce był klej, a tu były dwie tubki, co w małych modelach się nie zdarzało.

Słyszałem o tych farbkach w Plasticartach, ale nigdy ich sam nie spotkałem.  Na brzegu tuby był kod, 001 to był  klej, a 002 srebrna farba. Może czerwona miała swój kod? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.