Skocz do zawartości

MiG-21MF eduard profiPack 1/72


MaciejW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

ostatnio pojawiłem się w lokalnym sklepie modelarskim aby zakupić dwie farbki - wyszło jak zawsze, no dobra prawie tym razem wyszedłem z samolotem:banan:g3BrZTw.jpg

 

Model wykonam "prosto z pudła". Producent zapewnia Polskie malowanie "MiGa" z 3 Eskadry Lotnictwa Taktycznego o numerze taktycznym 9111. To  malowanie wybrałem.YMBRxub.jpg

 

Jak na razie udało się trochę podziałać z kokpitem. Szczerze mówiąc to jestem pozytywnie  zaskoczony spasowaniem.  mHpYkrR.jpgh545RUq.jpg

 

Jako iż w tematach lotniczych jestem zielony to nie za bardzo wiem jaką farbę wybrać do pomalowania kokpitu, wiem tylko, że ma to być turkusowy. Chcę użyć zapewnionych blach przez producenta zatem zależało by mi na tym, aby kolor kokpitu się pokrywał z kolorem blach.  

Dalsze postępy niebawem:D

 

  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, MaciejW napisał:

ostatnio pojawiłem się w lokalnym sklepie modelarskim aby zakupić dwie farbki - wyszło jak zawsze, no dobra prawie tym razem wyszedłem z samolotem

:haha: Mi też się chyba nigdy nie udało wyjść z modelarskiego tylko z tym co miałem kupić. A kobietom się dziwimy na ciuchach.  Ale żeby z samolotem... no wiesz Macieju 😉  Dobrze chociaż, że ma szachownice :super:No to popatrzę jak pancerniak daje radę ze skrzydłami. Co do malowania kokpitu to dorwij instrukcję do tych blach w pdf bo Eduard podaje tam konkretną farbę bodajże z MR hobby żeby pokrywały się z jego kolorem. Na np stronie tego sklepu są pdfy z instrukcjami i akurat w przypadku tamtych blaszek ( znalezione na szybko do 1:48) jest to H46 Emerald Green. https://www.mojehobby.pl/products/MiG-21R-interior-EDUARD.html

https://www.mojehobby.pl/zdjecia/5/6/2/3669_3_edu648129_instruction_sheet.pdf

A w instrukcji zestawu nie ma podanego koloru wnętrza?

 

Edit. Mieszankę kolorów masz podaną na pierwszej stronie instrukcji w prawym górnym rogu.

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że jest mieszanka kolorów w instrukcji jednak myślałem, że jest jakiś gotowy produkt. Napewno jeszcze sam się dokształce co do turkusowych farbek itp. jak znajdę chwilkę czasu :)

34 minuty temu, TAW napisał:

Ale żeby z samolotem... no wiesz Macieju

Tak uśmiechał się do mnie na półce, że nie mogłem go nie kupić:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzę i ja. Mam trzy edkowe Ołówki do zrobienia więc warsztat z pewnością będzie pomocny. Powodzenia 😁

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Nic dziwnego, że była mała przerwa - wykonanie tych napisów na zagłówku musiało zająć trochę czasu...

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

 

29 minut temu, patrykd napisał:

Nie wiedziałem że zmieniłeś profesję.

 

Raczej nazwałbym to szczeniackim wybrykiem, a teraz próbuję jakoś z tego wybrnąć i zbieram doświadczenie. Niestety trzeba się bardziej przyłożyć niż w pancerce, tu nie ma planu B " najwyżej "Je*nie się błotem i nic nie będzie widać" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Fajny się robi w tych szarościach.

 

W dniu 31.07.2021 o 16:28, MaciejW napisał:

Polskie malowanie "MiGa" z 3 Eskadry Lotnictwa Taktycznego o numerze taktycznym 9111.

 

Bieda-samolot z bieda-eskadry.
Ale ołówek to ogólnie ładna maszyna... Klasyk Zimnej Wojny, na równi z Widowmakerem. 

image.jpeg.76003befec6739971c5fc465e83fd280.jpeg

 

:cool:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda. Mój jeden z MF też w tym malowaniu będzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.