Skocz do zawartości

Yukikaze, 1/350 Hasegawa


krzychu83

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem

Nigdy okrętów nie sklejałem ,chociaż bardzo mnie ciągnęło :) . Zamarzyłem sobie trio z operacji "Ten-Go" -  "Yukikaze", "Yahagi" i na końcu boski "Yamato" :). Co z tych planów wyjdzie, zobaczymy po ukończeniu "Snieżnego Wiatru" :)

Jak na razie złożyłem kadłub, wkleiłem pokład i kilka elementów fototrawionych. Wykorzystam co mogę z zestawu Eduarda (do wersji z 1940r) oraz dedykowany Hasegawy (o ile wystarczająco dużo melisy wypiję, bo praca z takimi maleńtwami jest wymagająca 🤣 )

Zabieram się teraz za nadbudówki, kominy, i resztę, którą będę malował oddzielnie (tak mi się wydaje logiczne, żebym potem do wszelkich washy i zacieków miał lepszy dostęp).

Pozdrawiam :)

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Edytowane przez krzychu83
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zasiadam i podpatruję, szczególnie miejsce po zdemontowanej wieży 😉 bo też mam blachy dedykowane do wczesnej wersji 

Jak spasowanie kadłuba i pokładu?

 

Edytowane przez slawekmalysek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slawekmalysek napisał:

Ja również zasiadam i podpatruję, szczególnie miejsce po zdemontowanej wieży 😉 bo też mam blachy dedykowane do wczesnej wersji 

Jak spasowanie kadłuba i pokładu?

 

Spasowanie bardzo dobre, żadnych problemów.

Z blach nie wszystko wykorzystam, dziś poległem w  relingach na wieżyczkach  🥵, ale ja to czułem, więc wkleiłem tylko to co się dało i lufy abera

 

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Edytowane przez krzychu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krzychu83 napisał:

Spasowanie bardzo dobre, żadnych problemów.

Z blach nie wszystko wykorzystam, dziś poległem w  relingach na wieżyczkach  🥵, ale ja to czułem, więc wkleiłem tylko to co się dało i lufy abera

 

szkoda ale możesz spróbować jeszcze raz masz jeszcze jeden komplet w zapasie😜

do klejenia wstepnego użyj tamiyowskiego extra thin ( rozmiękczy plastik) a potem wzmocnij CA , jeszcze nie próbowałem na relingach ale w innych przypadkach działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, slawekmalysek napisał:

szkoda ale możesz spróbować jeszcze raz masz jeszcze jeden komplet w zapasie😜

do klejenia wstepnego użyj tamiyowskiego extra thin ( rozmiękczy plastik) a potem wzmocnij CA , jeszcze nie próbowałem na relingach ale w innych przypadkach działa

Ach... jeden zestaw na wyrzutnie torpedy też zje...łem 🤔🤷‍♂️😐.

Hmm, extra thin zniszczy  powierzchnie chyba lekko? . CA zmyje debonderem jakby co i wolałbym na przyszłość poszukać jakiegoś baaardzo gestego kleju CA do takiej lichej i wiotkiej drobnicy (aczkolwiek gęsty zawsze mi wystarczał do pancerki)

Edytowane przez krzychu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzychu83 napisał:

Ach... jeden zestaw na wyrzutnie torpedy też zje...łem 🤔🤷‍♂️😐.

Hmm, extra thin zniszczy  powierzchnie chyba lekko? . CA zmyje debonderem jakby co i wolałbym na przyszłość poszukać jakiegoś baaardzo gestego kleju CA do takiej lichej i wiotkiej drobnicy (aczkolwiek gęsty zawsze mi wystarczał do pancerki)

Bez obaw, thinem od tamki nie wyrządzisz szkód pod warunkiem że nie zalejesz plastiku😎, to co radzą koledzy też  b.dobre chociaż na relingach nie miałem jeszcze okazji wypróbować bo jak i Ty będę wkrótce kleił pierwsze pływadło normalnie to tylko pancerka i samoloty 😁

Czekam na c.d.😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nastąpił wysyp japońców w 350  :mrgreen:

Powodzenia w budowie - ja też polecam klej BCG - z CA to jest zawsze adrenalina - tylko jedno podejście, albo wyjdzie albo d....a :haha:

BCG tą zaletę że można dużo rzeczy pasować klejąc bo długo schnie więc można przesuwać, doginać, poprawiać i nie problem go rozkleić. Nie można tylko odkładać roboty z późniejszym punktowym podklejeniem CA zbyt długo. Kiedyś miałem sytuację że pokleiłem relingi BCG ale nie zdążyłem połapać CA, musiałem nagle odłożyć robotę na kilka godzin, jak wróciłem wieczorem i chciałem skończyć to się okazało że wszystko poodpadało bo klej musiał wyparować

 

EDIT --------------------

 

4 godziny temu, krzychu83 napisał:

Ok, dzięki, w weekend robię kominy i te "pajączki" na ich szczycie, tam też jest punktowo przyklejane więc przetestuję 😁

pomaluj zawczasu wnętrza kominów dokładnie na czarno, po przyklejeniu siatek (je tez polecam pomalować przed przyklejeniem, ale oczywiście wcześniej odpowiednio podoginać) będzie ciężko zrobić do ładnie

Edytowane przez M.A.V.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty Zbychu za androny opowiadasz :haha:  BCG po wyschnieciu trzyma jak złoto, ja na przykład nie wszystko potem glutem podlewam. Choćby olinowanie na Fujuzuku czy Nagatsuku, czy nawet Dantonie. To tylko BCG, żadnego gluta...

A nad PVA ma tą przewagę że po wyschnięciu nie ma "grubości" więc nie trzeba czyścić nadmiaru.

Edytowane przez Szydercza Gała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szydercza Gała napisał:

Co Ty Zbychu za androny opowiadasz :haha: 

No jak własną Matkę-Rodzicielkę kocham !  tak było drogi Michale !  :szczerbol:   

caluśki kadłub wokoło relingami pokleiłem, nie było mnie pół dnia (z 5-6h) i jak wróciłem wszystko poodpadało niczym liście z jesionu po pierwszych przymrozkach  :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, M.A.V. napisał:

 

pomaluj zawczasu wnętrza kominów dokładnie na czarno, po przyklejeniu siatek (je tez polecam pomalować przed przyklejeniem, ale oczywiście wcześniej odpowiednio podoginać) będzie ciężko zrobić do ładnie

tak też kolego zrobiłem, aczkolwiek blaszek nie malowałem przed, i tak będzie syćko malowane podkładem i farbą itd...

Faktycznie, użyłem kleju a'la wikol i praca spokojniejsza....

 

9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

To jakaś podrUPka BCG chyba była.

takiego używam :

klejj.jpg.6f784425b8dafd5f66cf77598412d059.jpg

chociaż teraz tak się zastanawiam że może wina była w nieprzetarciu dołów słupków relingów papierem ściernym :hmmm:

Relingi już miałem wcześniej pomalowane więc kleiłem "pomalowane na pomalowane" i może stąd słaba przyczepność była 

 

 

EDIT  ---------------------------------------------------------------------

do meritum......

 

9 godzin temu, krzychu83 napisał:

tak też kolego zrobiłem, aczkolwiek blaszek nie malowałem przed, i tak będzie syćko malowane podkładem i farbą itd...

 

nie chcę Cię martwić ale okratowanie do poprawy....  może w 700 jeszcze by przeszło ale w 350 to będzie słabo wyglądać  !

 

Ono nie było płaskie ale wyoblone - kilka fotek :

yuki-1.jpg.fb76b514b17b219cf9799e8e3200cfbb.jpg

 

yuki-4.jpg.635031f4c906b0882db28afc6dfa2b8f.jpg

 

tu w porcie z pokrowcami na kominach ale widać kształt :

yuki-2.jpg.bfbc710bf5452f5db8f51eec310d6ddd.jpg

 

yuki-5.jpg.cfe0acab76a15433329323ee5ff83198.jpg

 

No i tu chyba najlepiej to widać  - komin przedni, ale krata na tylnym ukształtowana była tak samo

yuki-3.jpg.69573742a9bba06ca694a53dbdcad2e6.jpg

 

Ja blaszkę kominową zawsze maluje od razu bo wtedy jak wnętrze komina i kratkę mam już "na gotowo" na czarno to potem całość maskuje taśmą i bez problemu można resztę z zewnątrz pomalować wg kamuflażu - tak zawsze było mi najwygodniej ale nie upieram się że to jedyna słuszna metoda :szczerbol:

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, M.A.V. napisał:

 

nie chcę Cię martwić ale okratowanie do poprawy....  może w 700 jeszcze by przeszło ale w 350 to będzie słabo wyglądać  !

 

Ono nie było płaskie ale wyoblone...

 

 

Spoko, nie martwisz,  trudno 🤷‍♂️ 😉Lekko próbowałem je odgiąc ale efekt słaby,  więc zostanie jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna rzecz, czy stanowiska działek przeciwlotniczych były opancerzone, zamiast relingów? Eduard na podwójne stanowisko daje relingi (ale wiadomo, to do wczesnej wersji), Hasegawa nic...

W publikacji Wiśniewskiego (Profile morskie nr.24) , na jego planach dziobowe i podwójne stanowiska mają relingi  a dwa rufowe nie...

 

yuk_instr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.