Skocz do zawartości

An-2 Trumpeter 1/72


tomekk

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny temacik :piwo: dłuższy czas zastanawiam się czy nie kupić właśnie tego zestawu. Bacznie obserwować będę i z pewnością Twój warsztat pomoże mi podjąć decyzję. Powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BRAVO112 napisał:

DSC_1156.JPG

A to jest chyba "druga Zośka" SP-AOA z Jeleniej Góry🤔 Ona żyje jeszcze❓Przypomnę tylko że pierwszą Zośkę rozwaliła wichura. 

Odnośnie skrzydeł w Trumpeterze  to racja, w miarę dobre są w Italeri/Bilek, tak samo jak oszklenie kabiny i osłona silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zaglądał, ponieważ moja konwersja na samolot cywilny od ponad roku stoi w miejscu z powodu braku kalkomanii dla egzemplarza SP-AMM z Aeroklubu ROW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BRAVO112 napisał:

a wracajac do Trampka - zeby cos zrobic ze skrzydlami trzeby by duzo pracy wlozyc. Ja zalalbym

te nieszczesne " kasetony" czy jak to nazwac i poprawil geometrie. 

Ale to zalezy - co kto chce

Oooo, to właśnie, coś takiego się zrobi, ale zastanawiam się jeszcze nad grzbietem profilu skrzydła, trzeba by trochę wyżłobić. Jaki byłby najlepszy siuwaks do zalania/zalania się :D  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze prace, zaślepki do okien, dojdzie jeszcze szpachla, nowe będą nawiercone zgodnie z planami. Płaty sklejam z połówek, wpadłem na pomysł zeszlifowana powierzchni i naklejenia cienkiego plastiku lub aluminium samoprzylepnego. Próbnie zrobię w ten sposób ster kierunku. Tyle na początek.

IMG_20211102_214438112_HDR~2.jpg

IMG_20211102_214546564_HDR~2.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem testy aluminium samoprzylepnego i dałem sobie spokój. Jeżeli są obłości, tak jak w dolnej części steru kierunku to wygląda to źle. Drugi pomysł to zeszlifować do gładkiego i dać ten cieniutki plasticzek. Oczywiście powierzchnia zamieszczonego elementu jest w fazie roboczej.

IMG_20211105_100024649~2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiasz te okna tak, czy chciałbyś jednak poprawiać jeszcze raz? Za bardzo to wszystko pod kątem wyszło. Okna powinny być równoległe do górnej powierzchni kadłuba. Zamiast równać okna do drzwi lepiej było poprawić same drzwi (i tak mają zły kształt, bo Chińczycy skopiowali błąd Bilka zamiast zerknąć na prawdziwego Antka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że dolna krawędź drzwi ładunkowych powinna być równoległa do dolnej krawędzi kadłuba. Z jakich planów korzystasz? Wciąż najlepsze są plany Z. Luranca ze "Skrzydeł w miniaturze", chociaż te opublikowane przez Kagero w "Supermodelu" są nienajgorsze (mimo paru braków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany ściągałem z paru stron internetowych, ale może aż tak profesjonalnie do tematu nie podszedłem. Dzięki za podpowiedzi, postaram się sprostać zadaniu, ale pewnie trochę na skróty też pójdę. Na razie zajmę się oknami i kadłubem i powoli będzie się robiło. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BRAVO112 napisał:

drzwi w Antku otwieraly sie w bardzo dziwny sposob. Gdzies powinienem miec nawet zdjecie. Male drzwi musialy byc otwarte, zeby otworzyc" desantowe "

O tak... 😉

180119_1.jpg.d0d79329691b52fef54b01fba4a9c817.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.