Skocz do zawartości

An-2 Trumpeter 1/72


tomekk

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.11.2021 o 20:18, tomekk napisał:

Czy odlew silnika jest dobry wizualnie ?

Zastanawiam się czy nie zrobić otwartego wnętrza, oraz otwartych pokryw silnika. Na razie kadłub jest zaszpachlowany i będzie szlifowanie na gładko.

No, jak chcesz dobrze silnik odwzorować to dobrze dorobić mu kabelki. A w zastępstwie silnika zestawowego możesz użyć żywicznego  modelu silnika Wright R‑1820 Cyclone, który był bazą dla ASz-62. Na pewno będzie lepiej wyglądał niż ten zestawowy.

Edytowane przez sebastain
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2021 o 20:18, tomekk napisał:

Czy odlew silnika jest dobry wizualnie ?

Odlew jak odlew, goły jest zwyczajnie słaby, ale jak się go wzbogaci "nawet po taniości" o kilka kabelków i drucików to zaczyna fajniej wyglądać 😉 

20210815_153831 (1).jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace idą powoli, ale idą. Przedłużyłem połówki kadłuba w sekcji kabiny. Rozmiarowo przymierzam podłogę i ścianę grodziową (docelowo będzie inna niż ta na zdjęciu) z przodu. Na razie jest dość surowo.  Czy tak z boku powinno wyglądać przedłużenie kadłuba ?  Lekko je sfazowałem, tak samo zrobię ze "szkłem" kabiny, żeby licowało z kadłubem. Jak wszystko spasuje to wtedy ostatecznie wykończę powierzchnię i zrobię nowe linie podziału. W przedziale ładunkowym wklejam cieniutki plastik, później zrobimy elementy konstrukcyjne i wyposażenie. 

IMG_20211123_185225919_HDR~2.jpg

IMG_20211123_185238046_HDR~2.jpg

IMG_20211123_185346852_HDR~2.jpg

IMG_20211123_185407420_HDR~2.jpg

IMG_20211123_185537159_HDR~2.jpg

IMG_20211123_185558645_HDR~2.jpg

Edytowane przez tomekk
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Postęp niewielki, zrobiłem podłogę i ściany. Trzeba to teraz dopracować, będzie już z górki. Okna poprawione.

Przy okazji dla wszystkich wszystkiego najlepszego w Wigilię Bożego Narodzenia, dużo zdrowia i kupy modeli.

 

IMG_20211224_145144084~2.jpg

IMG_20211224_145159027~2.jpg

IMG_20211224_145230204_HDR~2.jpg

Edytowane przez tomekk
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Może głupie pytanie, ale te detale będą w ogóle po zamknięciu kadłuba widoczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kozborn napisał:

Może głupie pytanie, ale te detale będą w ogóle po zamknięciu kadłuba widoczne?

Czyż nie o to chodzi by sięgać tam gdzie wzrok nie sięga? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roland_SebastianChodzi, chodzi :) ale jak dla mnie jest różnica pomiędzy implementowaniem w niewidoczne miejsca gotowych części a robieniem własnych. Szczerze to mnie by się nie chciało, także @tomekk szacun.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem ma się ochotę zrobić coś, tylko po to żeby to zrobić. Tak to już jest, myślę, że tutaj sporo z nas tak ma ;D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.