Skocz do zawartości

Humbrol


Lucjusz10

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nadaje sie , myślę że jakbyś poczytał ten dział , to byś wiedział , że temat ten był omawiany , nie raz . Rozrób sobie 50/50 nawet , trzeba popróbować , zależy też co będziesz malował .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam

 

Przeszukałem już chyba pół internetu, całe Modelwork (wraz z tematem z zamiennikami) i nie znalazłem Pactrowego odpowiednika farby Humbrol 103 (Creme, Matt). Czy ktoś, kto maluje Pactrą, potrafiłby mi doradzić, jakiego koloru mam użyć (lub co z czym wymieszać i w jakich proporcjach)?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, tyle już też zdołałem ustalić. Niestety, z tych informacji nie jestem w stanie wywnioskować, jaką Pactrę mam użyć, ewentualnie jakie kolory mam wymieszać i w jakich proporcjach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i prościej, tyle, że mam dość dużą paletę Pactry i jeśli H103 byłby bardzo zbliżony do któregoś odcienia, który już mam, to po co kupować...

 

Ale jak się nie uda, to wtedy wezmę Humbrola. Jak się on nadaje pod aerograf?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak się nie uda, to wtedy wezmę Humbrola. Jak się on nadaje pod aerograf?

 

Pozdrawiam

Nadaje się świetnie - ja przynajmniej używam w 95% właśnie Humbroli. Tylko pamiętaj że to emalia nie akryl i przyda Ci się bardzo dobra wentylacja żeby potem nie widzieć świata na różowo

Podstawowe proporcje do aero to 2ml rozpuszczalnika na 1ml farby.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to emalia nie akryl i przyda Ci się bardzo dobra wentylacja żeby potem nie widzieć świata na różowo

 

I właśnie między innymi dlatego szukam akryli, a szczególnie Pactry...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam! Chciałbym do modelu DAFa zakupić farby Humbrol, zamiast proponowanych ModelMaster (nr. farb to 1546, 1749, 1527, 1723, 1503, 1745). Wszystkie chciałbym kupić w sklepie ModelSklep.pl. Do wyboru mam takie rodzaje: błyszczące, clear color, matowe, metaliczne, metalizery, satynowe. Kolor na kabinę odpada bo kupię spray Motipa. Co radzicie? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Zadales tak ogolne pytanie, ze nie wiem, co mam odpowiedziec. Chodzi Ci o kolory, czy o rodzaj farb? Chyba wiesz, czy chcesz miec samochod blyszczacy, czy matowy? Czy moze nie wiesz i chcesz, zebysmy Ci poradzili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zadaj konkretne pytanie. Swiatla i kierunkowskazy mozesz malowac flamastrami transparentnymi lub farbami typu clear color. Zbiorniki, jezeli w danym samochodzie sa chromowane, a elementy modelu nie sa galwanizowane, mozesz malowac metalizerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Mam takie małe pytanko czy farbki Humrol mają dobra konsystencję gdy jak by ciekną z wykałaczki czy jak kapią ras na 2 sekundy czy jakoś Tak ..Troche głupie pytanie ale proszę o odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę uważasz ze na całym forum nikt nigdy nie poruszał takiego tematu i nie ma odpowiedzi na pytanie o gęstość farby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzi,

nie napisales czym chcesz malowac. Pedzlem czy aerografem?

Do aerografu za dobra konsystencje uwaza sie konsystencje mleka (nie zsiadlego). Ale co modelarz, to inny przepis i preferencje.

Do pedzla farbka moze byc gestsza. Zlotego srodka nie ma, a liczy sie wlasne upodobanie i doswiadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzi weź sie k...a( ) opanuj i nie zakładaj po kilka tematów na dzień!!Ile razy mam ci jeszcze napisać,że wszystkie(prawie) odpowiedzi znajdziesz w poradniku reggiego!!!A po za tym to weź kup słownik i ucz się synu ucz bo nauka...klucz.

Pierwszy artykuł viewtopic.php?t=5514

Drugi viewtopic.php?t=5740

Wystarczy przeczytać a wszystkiego się dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do zadania małe pytanie.....Maluje Humbrolem i mam właśnie takie pytanie do pełnej puszeczki farby humbrol ile kropel rozpuszczalnika ??Troche dziwne pytanie ale jak możecie do please o ODP!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma odpowiedzi Uzi. Lejesz tyle rozpuszczalnika ile potrzebujesz. Pod pędzel potrzebujesz niezbyt rozcieńczonej farby, o konsystencji ciut gęstszej od mleka. Dobrze najpierw rozmieszaj farbę w puszce, wlej trochę do opakowania po tabletkach i dolewaj rozpuszczalnika i rób próby. Ciemne kolory powinny kryć od razu, jasne po dwóch, trzech warstwach nakładanych w odstępach 6-12 godzinnych.

Wszystko tu jest na wyczucie, niektóre kolory trzeba mocno rozcieńczyć, inne mniej. Próbuj i eksperymentuj. I lepiej mieć za rzadką farbę i położyć 3 warstwy niż mieć gęstą i położyć jedną, bo to będzie źle wyglądało. Pamiętaj o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.