Jump to content

[haska] Harrier GR Mk.3

Recommended Posts

No nie wierzę jak można taki zestaw tak złożyć. Proszę sprawdź kąt osadzenia skrzydeł. Rzeźbie zestaw z innym przodem czyli Sea Harrier FRS Mk. 1 z Hasegawy 90% wspólnych części z twoim GR 3. Etap podobny.

IMG_20220102_225707.thumb.jpg.e3680c9647a260221a856ff52292e599.jpg

IMG_20220102_225623.thumb.jpg.0a084a2a3786cd5fb0ea7caa84376830.jpg

Pozdrawiam Focus

Edited by Focus

54 minuty temu, Focus napisał:

No nie wierzę jak można taki zestaw tak złożyć. Proszę sprawdź kąt osadzenia skrzydeł. Rzeźbie zestaw z innym przodem czyli Sea Harrier FRS Mk. 1 z Hasegawy 90% wspólnych części z twoim GR 3. Etap podobny.

Pozdrawiam Focus

Jak to się mówi: Już po ptokach. Skrzydło jest mocno sklejone. 

A efekt wielkiego schodka potęguje cień modelu. W rzeczywistości nie jest tak źle. 

Jakoś to opanuję. 

To taka nauka na przyszłość, po co to jakoś opanowywać, aplikować szpachle łopatami, szlifować odtwarzać linię jak można przymierzyć 4 razy, dopasować i dopiero skleić?.

BTW co się skleillo można i rozkleić.

15 minut temu, Moses napisał:

Niedawno Su34 od Tamki rozklejałem kadłub bo wnęk podwizia nie wkleiłem. 

Także jak ja mogłem rozkleic kadłub to ze skrzydłem chyba nie powinno być problemu? 😉

Edited by tlb

43 minuty temu, Moses napisał:

To taka nauka na przyszłość, po co to jakoś opanowywać, aplikować szpachle łopatami, szlifować odtwarzać linię jak można przymierzyć 4 razy, dopasować i dopiero skleić?.

Oj, czepiasz się.

Przecież zasada trzy razy przymierz a potem... jeszcze raz i dopiero sklej, to niemal najwyższy stopień wtajemniczenia modelarskiego,  z poziomu "modelarstwo tylko dla bardzo zaawansowanych".

Bob Budowniczy wszak mówił (zupełnie jak mój wujek budowlaniec - typowy przedstawiciel swojej generacji,  świeć Panie nad jego duszą) - przyjdzie kit i będzie git.

Edited by socjo1

1540588-large.jpg

Obawiam się że przez niedopsdowanie części, przed sklejeniem będziesz miał problem. Jak zeszlifujesz, nie dopasujesz owiewki, jak nie zeszlifujsz, będziesz miał schodek i czeka Cię nakładanie jakiegoś klajstra

A miał być szybki projekt - odskocznia od Wojska Polskiego.

Przymierzałem połówki kadłuba przed sklejeniem i jak tak teraz patrzę, to plastik był lekko zniekształcony w pobliżu tego miejsca oraz była ramka skurczowa. Ja to mam po prostu szczęście do kupowania uszkodzonych/zniekształconych modeli, albo takich w których brakuje jakiegoś elementu...

12 minut temu, Soris napisał:

A nie było przypadkiem tak, że najpierw zeszlifowałeś to miejsce na kadłubie, a dopiero potem dokleiłeś sekcję dziobową?

Próbne przymiarki zawsze dawały schodek. Widać to na pierwszych zdjęciach.

Trochę przeszlifowałem przed przyklejeniem kabiny.

14 minut temu, Kolekcjoner WP napisał:

Trochę przeszlifowałem przed przyklejeniem kabiny.

Moim zdaniem zeszlifowałeś ten wystający fragment kadłuba widoczny  na zdjęciu.1.jpg.d7e76bfd4807bdfc5f49face73913d6a.jpg20211223_134517.thumb.jpg.e34b0c68b86d5f18a8928e190aafbbb7.jpg.d506f50fc06b9dca52681a0cd69d389d.jpg

W dniu 8.01.2022 o 09:50, Kolekcjoner WP napisał:

Nie obyło się bez użycia tego modelarskiego sprzętu:

pol_pl_kielnia-trojkatna-nierdzewna-180mm-10006924_1.jpg.dc5efff2e26b71debd274a8c9520c32e.jpg

To chyba mistercrafta i tanią hasegawe do jednej betoniarki trzeba wrzucić.

• Like 1

A czemu tu Hasegawa winna, żeby ja do jednej betoniarki z tym "złomem" wrzucać?

Jak się bezrefleksyjnie na "wszystko" wali szpachlówkę kilogramami, a potem równie bezrefleksyjnie zdziera ten niepotrzebny nadmiar, łącznie z dużą częścią plastiku, to efekt jest taki jaki jest.

Tym się kończą "nauki" na wszelkiego rodzaju modelopodobnych wynalazkach pokroju MC, że są później problemy ze sklejeniem normalnego modelu.

• Like 2

3 godziny temu, Soris napisał:

A czemu tu Hasegawa winna, żeby ja do jednej betoniarki z tym "złomem" wrzucać?

Jak się bezrefleksyjnie na "wszystko" wali szpachlówkę kilogramami, a potem równie bezrefleksyjnie zdziera ten niepotrzebny nadmiar, łącznie z dużą częścią plastiku, to efekt jest taki jaki jest.

Tym się kończą "nauki" na wszelkiego rodzaju modelopodobnych wynalazkach pokroju MC, że są później problemy ze sklejeniem normalnego modelu.

Sztuką jest wykonać z przysłowiowego Mistercrafta perełkę, bo najnowsze zestawy składają się jak klocki i nie potrzebują grama szpachli.

Może trochę za bardzo zeszlifowałem model, ale co to za problem szlifować szpachlę. Zawsze można odtworzyć linie podziału.

• 2 weeks later...
2 minuty temu, Staryfajter1954 napisał:

Malujesz pędzlem tego Harriera ?

Oczywiście, że tak.

Na zielonym widać ślady pędzla, bo to pierwsza warstwa.

Godzinę temu, Staryfajter1954 napisał:

Właśnie zauważyłem i dlatego zapytałem. A jakich farb używasz ?

Hataka, ale zapewniam, że jak położę jeszcze dwie warstwy zielonej, to nie będzie nic widać. Zawsze na początku widać maźnięcia, potem znikają.

• Like 1