Skocz do zawartości

[haska] Harrier GR Mk.3


Kolekcjoner WP

Rekomendowane odpowiedzi

No nie wierzę jak można taki zestaw tak złożyć. Proszę sprawdź kąt osadzenia skrzydeł. Rzeźbie zestaw z innym przodem czyli Sea Harrier FRS Mk. 1 z Hasegawy 90% wspólnych części z twoim GR 3. Etap podobny.

IMG_20220102_225707.thumb.jpg.e3680c9647a260221a856ff52292e599.jpg

 

IMG_20220102_225623.thumb.jpg.0a084a2a3786cd5fb0ea7caa84376830.jpg

Pozdrawiam Focus

Edytowane przez Focus
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Focus napisał:

No nie wierzę jak można taki zestaw tak złożyć. Proszę sprawdź kąt osadzenia skrzydeł. Rzeźbie zestaw z innym przodem czyli Sea Harrier FRS Mk. 1 z Hasegawy 90% wspólnych części z twoim GR 3. Etap podobny.

 

 

 

Pozdrawiam Focus

 

Jak to się mówi: Już po ptokach. Skrzydło jest mocno sklejone. 

A efekt wielkiego schodka potęguje cień modelu. W rzeczywistości nie jest tak źle. 

 

Jakoś to opanuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka nauka na przyszłość, po co to jakoś opanowywać, aplikować szpachle łopatami, szlifować odtwarzać linię jak można przymierzyć 4 razy, dopasować i dopiero skleić?.

 

BTW co się skleillo można i rozkleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Moses napisał:

BTW co się skleillo można i rozkleić.

Niedawno Su34 od Tamki rozklejałem kadłub bo wnęk podwizia nie wkleiłem. 

Także jak ja mogłem rozkleic kadłub to ze skrzydłem chyba nie powinno być problemu? 😉

Edytowane przez tlb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Moses napisał:

To taka nauka na przyszłość, po co to jakoś opanowywać, aplikować szpachle łopatami, szlifować odtwarzać linię jak można przymierzyć 4 razy, dopasować i dopiero skleić?.

 

BTW co się skleillo można i rozkleić.

 

Oj, czepiasz się.

Przecież zasada trzy razy przymierz a potem... jeszcze raz i dopiero sklej, to niemal najwyższy stopień wtajemniczenia modelarskiego,  z poziomu "modelarstwo tylko dla bardzo zaawansowanych".

Bob Budowniczy wszak mówił (zupełnie jak mój wujek budowlaniec - typowy przedstawiciel swojej generacji,  świeć Panie nad jego duszą) - przyjdzie kit i będzie git.

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1540588-large.jpg

 

Obawiam się że przez niedopsdowanie części, przed sklejeniem będziesz miał problem. Jak zeszlifujesz, nie dopasujesz owiewki, jak nie zeszlifujsz, będziesz miał schodek i czeka Cię nakładanie jakiegoś klajstra

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał być szybki projekt - odskocznia od Wojska Polskiego.

 

Przymierzałem połówki kadłuba przed sklejeniem i jak tak teraz patrzę, to plastik był lekko zniekształcony w pobliżu tego miejsca oraz była ramka skurczowa. Ja to mam po prostu szczęście do kupowania uszkodzonych/zniekształconych modeli, albo takich w których brakuje jakiegoś elementu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Soris napisał:

A nie było przypadkiem tak, że najpierw zeszlifowałeś to miejsce na kadłubie, a dopiero potem dokleiłeś sekcję dziobową?

 

Próbne przymiarki zawsze dawały schodek. Widać to na pierwszych zdjęciach.

 

Trochę przeszlifowałem przed przyklejeniem kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2022 o 09:50, Kolekcjoner WP napisał:

Nie obyło się bez użycia tego modelarskiego sprzętu:

 

pol_pl_kielnia-trojkatna-nierdzewna-180mm-10006924_1.jpg.dc5efff2e26b71debd274a8c9520c32e.jpg

To chyba mistercrafta i tanią hasegawe do jednej betoniarki trzeba wrzucić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu tu Hasegawa winna, żeby ja do jednej betoniarki z tym "złomem" wrzucać?

Jak się bezrefleksyjnie na "wszystko" wali szpachlówkę kilogramami, a potem równie bezrefleksyjnie zdziera ten niepotrzebny nadmiar, łącznie z dużą częścią plastiku, to efekt jest taki jaki jest.

Tym się kończą "nauki" na wszelkiego rodzaju modelopodobnych wynalazkach pokroju MC, że są później problemy ze sklejeniem normalnego modelu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Soris napisał:

A czemu tu Hasegawa winna, żeby ja do jednej betoniarki z tym "złomem" wrzucać?

Jak się bezrefleksyjnie na "wszystko" wali szpachlówkę kilogramami, a potem równie bezrefleksyjnie zdziera ten niepotrzebny nadmiar, łącznie z dużą częścią plastiku, to efekt jest taki jaki jest.

Tym się kończą "nauki" na wszelkiego rodzaju modelopodobnych wynalazkach pokroju MC, że są później problemy ze sklejeniem normalnego modelu.

 

Sztuką jest wykonać z przysłowiowego Mistercrafta perełkę, bo najnowsze zestawy składają się jak klocki i nie potrzebują grama szpachli.

 

Może trochę za bardzo zeszlifowałem model, ale co to za problem szlifować szpachlę. Zawsze można odtworzyć linie podziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
2 minuty temu, Staryfajter1954 napisał:

Malujesz pędzlem tego Harriera ?

 

 

Oczywiście, że tak.

 

Na zielonym widać ślady pędzla, bo to pierwsza warstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Staryfajter1954 napisał:

Właśnie zauważyłem i dlatego zapytałem. A jakich farb używasz ?

 

Hataka, ale zapewniam, że jak położę jeszcze dwie warstwy zielonej, to nie będzie nic widać. Zawsze na początku widać maźnięcia, potem znikają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.