Skocz do zawartości

The last V8, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Matys napisał:

musisz zrobić V10 

Jest stosowna focia która strasznie mnie dusi do zrobienia owego V10 ale na razie nie mam podstawowego materiału czyli F-104S :wink:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak pozostańmy przy bardziej przyziemnych/tradycyjnych rozwiązaniach/konstrukcjach. Chciałbym w tym roku zlepić jeszcze coś innego niż tylko "śledzie"  :mrgreen:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka oto sytuacja:

DSCF6131.thumb.JPG.a5fd0b892b2842c595437d38309ff68e.JPG

 

DSCF6132.thumb.JPG.ae39b607105ada20b9395cb63b03f891.JPG

 

DSCF6133.thumb.JPG.e6a83237c689f3d35aeca5dbdcb933c2.JPG

 

Teraz chemia i złożenie w całość. I właściwie będzie można kończyć (oficjalne) zmagania ze 104-kami :wink:

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas gdy grupa forumowiczów dyskutuje nad ilością octu w zalewie do śledzia, inni "śledzie" robią :wink:

Podsumowując, po ........ (nie chciało mi się liczyć :mrgreen:) dniach zmagań nadeszła chwila by stwierdzić, że warsztat dobiegł końca. Zgodnie z założeniami wątku miałem zrobić osiem "śledzi" . I zrobiłem :yahoo:

Dziś zakończyłem (prawie, bo zostało tylko pokolorować światła pozycyjne) ostatniego Starfightera w wątku - F-104D

 

gk4PlaO.jpg

 

6PQr7Fj.jpg

 

ymXYgo5.jpg

 

Galeria jakoś tak w przeciągu miesiąca :cool:

Oczywiście pewne znaki na niebie sugerują, że być może nie jest to ostatni śledź w ławicy, ale ewentualne dalsze zmagania  już będę prowadził poza konkursem, bez męczenia szanownych forumowiczów kolejnym warsztatem.

Tak, czy siak warsztat uważam za zamknięty :szampan1:

Edytowane przez abtb
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2022 o 23:19, abtb napisał:

Podczas gdy grupa forumowiczów dyskutuje nad ilością octu w zalewie do śledzia, inni "śledzie" robią :wink:

Podsumowując, po ........ (nie chciało mi się liczyć :mrgreen:) dniach zmagań nadeszła chwila by stwierdzić, że warsztat dobiegł końca. Zgodnie z założeniami wątku miałem zrobić osiem "śledzi" . I zrobiłem :yahoo:

Dziś zakończyłem (prawie, bo zostało tylko pokolorować światła pozycyjne) ostatniego Starfightera w wątku - F-104D

 

gk4PlaO.jpg

 

6PQr7Fj.jpg

 

ymXYgo5.jpg

 

Galeria jakoś tak w przeciągu miesiąca :cool:

Oczywiście pewne znaki na niebie sugerują, że być może nie jest to ostatni śledź w ławicy, ale ewentualne dalsze zmagania  już będę prowadził poza konkursem, bez męczenia szanownych forumowiczów kolejnym warsztatem.

Tak, czy siak warsztat uważam za zamknięty :szampan1:

Bardzo ładny śledzik w ławicy i to dla dwóch rybaków. Do tego wykonany z rzadkiego zestawu Revella, który i mi się wreszcie trafił. Jednak chciałbym zauważyć, że pomimo dyskutowania o ilości octu w śledziowej zalewie także i ja robię równocześnie nie jednego a dwa śledziki jednego w 48 ze starych form Monograma a drugiego w 72 z Revella ale z połowy lat 90. No a przy okazji taka dyskusja może być komuś przydatna bo będzie miał ogląd tego co na rynku jest dostępne albo było. Jak skończę swoje 104 to galerie wrzucę na Modelwork. Mam nadzieję, że jeszcze jakieś śledziki zrobisz :).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Staryfajter1954 napisał:

Mam nadzieję, że jeszcze jakieś śledziki zrobisz :).

Zrobię, ale już poza warsztatem.  A jakie, to się okaże w galeriach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, abtb napisał:

Zrobię, ale już poza warsztatem.  A jakie, to się okaże w galeriach :wink:

 

Wnoszę oficjalny protest. Śledziowe warsztaty szanownego kolegi powinny zostać wpisane do rejestru dóbr kultury i dziedzictwa forumowego i w związku z tym nadal kontynuowane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Roland_Sebastian napisał:

Wnoszę oficjalny protest.

Jak to mówią politycy - Protestować można :haha:

6 minut temu, Roland_Sebastian napisał:

Śledziowe warsztaty szanownego kolegi powinny zostać wpisane do rejestru dóbr kultury i dziedzictwa forumowego

Mocno napisane :wink:

 

6 minut temu, Roland_Sebastian napisał:

i w związku z tym nadal kontynuowane!

Tak napiszę szczerze -  ja już pokazałem  chyba z 10 (a może i 12) razy jak się skleja ten sam samolot. Trochę to błędne koło zaczyna się robić. Fakt, że za każdym razem efekt końcowy jest inny ale..........ileż razy można katować forumową publikę tymi samymi postępami robót ujętymi tylko inną perspektywą zdjęciową. 

Jak już Kolega tak mocno naciska to rzucę w eter taki roboczy tytuł (w delikatnym nawiązaniu do obecnego):

 

"Rzędowa czwórka z  polskim akcentem"

 

BdUgYra.jpg

 

1H-F104G-4-5-MM6505a.webp.efca478e171c0734345a9893e3049ded.webp

 

ITSpMuz.jpg

 

JQxwXiA.jpg

 

Oczywiście to tylko takie fanaberie i nie ma tu nic pewnego - takie pisanie kijem po wodzie i inne taki duby smalone i dyrdymały oraz opowieści dziwnej treści :wink:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, abtb napisał:

Mocno napisane :wink:

 Od kiedy jestem na tym forum były też i Twoje warsztaty stoczwórek, więc dla mnie jest to taki trochę lokalny folklor. 😄

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było to i ja mam dwumiejscowego śledzika w 72 ale zrobionego z zestawu Hellera (model dość mocno zwaloryzowany  własnym sumptem) oraz kokpit i fragment prac malarskich budowanej w tej chwili 48 z Monograma :). Tak wrzucam, żeby nie było, że tylko dyskutuję o ilości octu w zalewie śledziowej :).

 

 

9A0F4120-87CC-4552-AB51-8C1E6F8B30C6.jpeg

498B37A6-C5FD-439B-8B35-88A1C23D80B2.jpeg

8F02712A-51DB-4EE8-9101-F8C04CB3F932.jpeg

B056EAA0-5A06-453F-8AC8-B2CB1D2D1BFF.jpeg

70FF70A3-3C6F-437C-A9EF-2A77E2D0A4CB.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rudy0007 napisał:

Dał się przekonać

Nie wiem co kolega sugeruje, ale jest to zbyt daleko posunięte twierdzenie :mrgreen:

Chciałbym zauważyć, że jeszcze nie było galerii ostatniego "śledzia"  z owego warsztatu a już co poniektórzy mocno wybiegają w przyszłość.

Żeby tak trochę zdusić ten niekontrolowany wybuch entuzjazmu, to uprzejmie donoszę, że zakupiłem tonę blachy do MiG-29 i Su-39 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rudy0007 napisał:

Widzę co innego na Priv, a co innego publicznie

Ach te przecieki :haha:

Publicznie i na Priv oświadczam:

 

Następuje w tej chwili "pauza operacyjna" w budowie kolejnych "śledzi"

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.