Skocz do zawartości

The last V8, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
W dniu 2.06.2022 o 09:45, zegeye napisał:

Znalazłem taką inspirację dla Ciebie...

 

Zbyszek, ty mnie namawiaj do złego :chytry: 

Ja wiem, że kolega Skusz z sąsiedniego forum ma 207 spitów w kolekcji:

 

 

Fr7TxpR.thumb.jpg.a088a6032364ddfb3acc0fba5b6fe73c.jpg

 

 

itd.

(fotki tylko do celów dyskusji i mam nadzieję, że się Sławek nie obrazi wink3)

,  ale to nie powód żeby robić 207 "śledzi"  - kto to wytrzyma :haha:

 

Tak poza tematem, to miałem okazję obejrzeć fragment tej kolekcji w Tarnobrzegu - 67 spitów i powiem szczerze - :kopara::kopara: 

 

 

 

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się przypomnę :wink:

W dzisiejszej mojej galerii kolega @barszczo zadał fundamentalne pytanie:

"Coś tam jeszcze jest w planach?"

Ano jest :mrgreen:

Po pierwsze (wiem, że temat poza zainteresowaniami Kolegi @barszczo, który to już swego Belga dostał) jest Duńczyk, który sobie czeka na poczmistrza któren to (poczmistrz)  ma donieść maski do namalowania numerów. Bo niestety okazało się że to co dał Xtradecal to jakaś fantazja erotyczna :haha:

Po drugie jest (prawie) ostatni temat do zrobienia:

DSCF5633.thumb.JPG.797f4b8217f801b7fa7dcdc943eaa845.JPG

 

czyli TF 104G.  Ale ja nie będę robił TF-ki bo już mam i w związku z tym plan jest zupełnie inny - będzie F. A konkretnie F-104D

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rudy0007 napisał:

Aż taka tragedia? 

A i owszem

Po pierwsze krój liter jest odrobinkę nie właściwy w numerze burtowym, a po drugie na usterzeniu powinien być wymalowany "serial" a nie jak sobie wymarzył Xtradecal - powtórka numeru bocznego. Wszystkie te nieścisłości wyhaczył @Soris za co należy mu się co najmniej puszka dobrze schłodzonej zupy chmielowej :piwo: Jak dobrze pójdzie w przyszłym tygodniu dotrą maski z "poprawkami" i będzie można pchnąć robotę nad Duńczykiem do przodu.

Mam odrobinę głupie pytanie - dla czego mogę wstawić tylko 52 kB grafiki? Coś wcisnąłem czy "worek" zdziczał ?

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, abtb napisał:

Mam odrobinę głupie pytanie - dla czego mogę wstawić tylko 52 kB grafiki?

I mam prostą odpowiedź - za bogato było :mrgreen: Tyle się nawrzucałem fotek, że mi się limit wyczerpał. Wniosek - nie wrzucać fotek. Trochę "powycinałem" z portfolio i kilku innych miejsc ale to raptem "drobne" przy moim rozmachu warsztatowym. 

Tak więc wszystko na co teraz możecie liczyć z mojej strony to.........słowo pisane i jakieś nędze galerie (po dwie fotki :haha:)

A może to już nadeszła  pora żeby się pożegnać z forum :hmmm:

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, abtb napisał:

A może to już nadeszła  pora żeby się pożegnać z forum :hmmm:

Nie świruj. Od żegnania się z forum to ja tutaj jestem.:haha:

Choć gdy się tak zastanowić to chyba lepiej przenieść się na FB.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, _OldMan_ napisał:

 

FB to kupa. :haha:

Być może ale w porównaniu do forum ma o wiele większy zasięg i dociera do większej liczby odbiorców.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Xmen napisał:

Być może ale w porównaniu do forum ma o wiele większy zasięg i dociera do większej liczby odbiorców.

 

A co z tymi którzy nie chcą mieć konta na FB ?

A jak po pół roku albo po roku będę chciał obejrzeć sobie jakąś galerię to gdzie jej mam szukać ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, _OldMan_ napisał:

A co z tymi którzy nie chcą mieć konta na FB ?

To samo co z tymi którzy nie chcą konta na forum.

6 minut temu, _OldMan_ napisał:

jak po pół roku albo po roku będę chciał obejrzeć sobie jakąś galerię to gdzie jej mam szukać ?

Na forum też trzeba się trochę naszukac bo nie ma tego jakoś uporządkowanego.

Nie bronie FB jakby co ale na FB jest szybciej, łatwiej i większą liczba osób widzi nasze "dzieła".

Takie czasy niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Xmen napisał:

... i większą liczba osób widzi nasze "dzieła".

Takie czasy niestety.

Owszem tak, ale tylko gdy ma się parcie ma to sens.

Osobiście nie mam konta na fejsie i dlatego np moje "dzieła", można zobaczyć tylko na kilku forach krajowych, a i to nie zawsze 😄

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rafał B napisał:

tylko gdy ma się parcie ma to sens

Nie wiem czy parcie to dobre słowo.Bardziej według mnie chodzi o chęć pokazania innym co się zrobiło.Pewnie dlatego jest coraz więcej grup modelarskich na FB bo jeżeli chodzi o zasięg i liczbę użytkowników forum jest daleko w tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Xmen napisał:

Nie wiem czy parcie to dobre słowo. Bardziej według mnie chodzi o chęć pokazania innym co się zrobiło.

...i dlatego chcesz to od razu pokazać całemu światu?! 😀

 ...a zatem jeśli chcesz, by twe "dzieła" miały ogólnoświatowy zasięg, to imo jest to jak najbardziej adekwatne.

Ale zaznaczam, imo 😉

43 minuty temu, Xmen napisał:

Pewnie dlatego jest coraz więcej grup modelarskich na FB bo jeżeli chodzi o zasięg i liczbę użytkowników forum jest daleko w tyle.

Ma tego pełną świadomość i dlatego z premedytacją ich unikam :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie Wasza dyskusja zatoczyła koło....

Godzinę temu, Rafał B napisał:

gdy ma się parcie ma to sens

 

11 godzin temu, _OldMan_ napisał:

FB to kupa.

 Czy się mylę? :hmmm: 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dyskusja skręciła w stronę bardzo związaną z tematem :haha:

Na razie skrobnąłem do Administratora  z prośbą o zwiększenie limitu, ale coś czuję że niewiele wskóram.

Wracając do tematu - będę lepił to:

tf-104d-E3TDFW.thumb.jpg.6ec33d6f961b9df0b9d9195ec6214821.jpg

 

czyli wersję dwuosobową opartą na płatowcu "C". Dodatkowo wydłużono usterzenie pionowe, charakterystyczne dla wersji  późniejszych (G/S/CF/J/TF) .

TF-104G jest oparta na płatowcu "G" i w związku z tym będę musiał dokonać paru przeróbek :

- zmienić dyszę na "krótszą" - pozyskałem ją z wersji "C"

- zmienić pokrywy podwozia głównego na "proste", bez przetłoczeń na większy rozmiar opony  charakterystyczny dla wersji G/S - pozyskałem z wersji CF/J

- dodać sondę do tankowania w powietrzu - mam z wersji C, dodatkowo dokupiłem końcówkę do tankowania wytoczoną przez MASTER-a

- wymienić koła na węższe, z innym typem felgi charakterystycznym dla wersji C (tu liczę na "naszego" człowieka z Piły :wink:)

- wstawić stosowne fotele (jak zwykle mam w magicznym pudełku)

Jako ciekawostkę napiszę, że wersji D zbudowano jedynie 21 sztuk. Przenoszone uzbrojenie było takie samo jak dla wersji C więc może sobie zaszaleję i podwieszę coś innego niż tylko baniaki na naftę.

druga ciekawostka jest taka, że Revell daje jednoczęściową osłonę kabiny (a nie w kawałkach jak Hasegawa)  a to umożliwia zabawę z papierem ściernym i zrobienie charakterystycznej osłony kabiny dla wersji B, która to nie miała "wstawki" pomiędzy otwieranymi częściami osłony instruktora i ucznia:

 

F-104B.thumb.jpg.6fa64dbc234890c698a35e29946d06bf.jpg

 

W związku z kryzysem "zawartości" będę wstawiał baaaardzo mało fotek,  a dodatkowo będę kasował wybrane  fotki wstawione wcześniej w warsztatach lub galeriach . Więc jakby coś "znikło" to jest to moje celowe działanie.

:pilot:

 

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.