Skocz do zawartości

Ił-2 - wersje, modyfikacje, modele


Grzes

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji modeli Ił-2 w 1:72 dwa szybkie pytanka:

- kto robi najlepszy model Ił-2M3?

- czy ktoś robi wersję UIł-2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Grzes napisał:

Przy okazji modeli Ił-2 w 1:72 dwa szybkie pytanka:

- kto robi najlepszy model Ił-2M3?

- czy ktoś robi wersję UIł-2?

Ił-2m3 striełkę chyba Hobby Boss w miarę dobrego w 1/72 zrobił

Ił-2m3 deska to chyba Zvezda będzie najlepsza

UIł-2 ja robię w 1/72 😎 tzn. dłubię sobie z ZTSu tego poczwarka i jak nie wyjdzie to do koszalina poleci 😉

20210721_222921.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Artek82 napisał:

Ił-2m3 striełkę

Ił-2m3 deska

A która wersja latała z szachownicami?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Striełki były po wojnie czyli całe w szachownicach. Deski to były jeszcze te z gwiazdami i małymi szachownicami na silniku. Uczebne to miały wszystkie skrzydła striełki. To taka moja rozkmina i analiza zdjęć bo też zawsze miałem z tym problem, tak jak z rozróżnianiem LiMów 🙄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Artek82 napisał:

Ił-2m3 striełkę chyba Hobby Boss w miarę dobrego w 1/72 zrobił

Ił-2m3 deska to chyba Zvezda będzie najlepsza

UIł-2 ja robię w 1/72 😎 tzn. dłubię sobie z ZTSu tego poczwarka i jak nie wyjdzie to do koszalina poleci 😉

20210721_222921.jpg

 

O!

A kabina to składak z jakich zestawów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kolekcjoner WP napisał:

A kabina to składak z jakich zestawów?

Całość to zestaw ZTS Plastyk. Kabina to składak - przód i środek z wersji 2m3, a tył z 2 jednoosobowej. Skrzydła podcięte, wygięte w striełkę i zaszpachlowane. To taki eksperyment jak wyjdzie to ok, a jak nie to też ok 😉

20210718_221052.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Artek82 napisał:

Całość to zestaw ZTS Plastyk. Kabina to składak - przód i środek z wersji 2m3, a tył z 2 jednoosobowej. Skrzydła podcięte, wygięte w striełkę i zaszpachlowane. To taki eksperyment jak wyjdzie to ok, a jak nie to też ok 😉

20210718_221052.jpg

 

Kibicuję, żeby się udało. :super:Jestem ciekaw efektów. Model w sam raz do warsztatu i wątku w dziale vintage.

 

 

A ja myślałem, że Iły były jednakowe, a tu jednak skrzydła inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Artek82 napisał:

Striełki były po wojnie czyli całe w szachownicach. Deski to były jeszcze te z gwiazdami i małymi szachownicami na silniku. Uczebne to miały wszystkie skrzydła striełki. To taka moja rozkmina i analiza zdjęć bo też zawsze miałem z tym problem, tak jak z rozróżnianiem LiMów 🙄

Za MR 4/2015. Deski z szachownicami.

ił 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kopernik napisał:

Za MR 4/2015. Deski z szachownicami.

ił 2.jpg

No mówiłem że mam z tym problem, dzięki za uswiadomienie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie niesamowite w Iliuszynie drugim... Wyprodukowano ich dziesiątki tysięcy, a jak się zacznie wnikać to okazuje się, że nie było dwóch takich samych... I do tego jeszcze do naszych czasów prawie żaden nie przeżył a dokumentacja nadal jest tajna... Tak, jest to wymagający temat!

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zatras napisał:

Moglibyście mi wyjaśnić co Wy rozumiecie przez pojęcia ,,striełka'' i ,,deska'' ?

Najprościej jak można: "striełka" - końcówki skrzydeł za komorami podwozia "lekko" skośne 

                                                    "deska" - j.w tylko, że bez skosu "proste"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zatras

Najprościej mówiąc, ok 43r.? zmieniono konstrukcję skrzydeł IŁ2 - w desce krawędź natarcia prosta  (pokrycie sklejkowe)

Striełka - zmieniony kąt wzdłuż lini gondol  (sorry nie  silnikowych)  podwozia : skos do tyłu i pokrycie aluminium.

@mirage3mnie ubiegł... :-)

 

Edytowane przez myszaty
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, myszaty napisał:

No specjalistą nie jestem i do tej pory tak je identyfikowałem...

Krótko mówiąc skrzydła dla Iła-2 to możliwa jest każda konfiguracja materiału pokrycia i drewno i metal, pierwsze wyprodukowane samoloty były o dziwota całe metalowe 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, chodzi o to, że po dodaniu strzelca środek ciężkości się przesunął do tyłu i skrzydła też trzeba było przesunąć do tyłu i zrobiono to metodą taką, że zwiększono skos końcówek (zagięto je do tyłu) - i z ziemi taki samolot wyglądał trochę jak strzałka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pmroczko napisał:

To jest właśnie niesamowite w Iliuszynie drugim... Wyprodukowano ich dziesiątki tysięcy, a jak się zacznie wnikać to okazuje się, że nie było dwóch takich samych... I do tego jeszcze do naszych czasów prawie żaden nie przeżył a dokumentacja nadal jest tajna... Tak, jest to wymagający temat!

 

Mam model Tamiya, i jest on zdecydowanie wart polecenia i każdej wydanej złotóweczki. Jest to jak już napisaliście "striełka".

Zastanawiam się czy jest jakieś (jeśli tak to jakie ) wiarygodne malowanie do niego z ruskimi gwiazdami i polską szachownicą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • jawkers changed the title to Ił-2 - wersje, modyfikacje, modele

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.