Skocz do zawartości

Aichi D3A1 1:72 Mistercraft (Projekt Grupowy)


Baas ArK

Rekomendowane odpowiedzi

Po dłuższym czasie przerywanym głównie okresami zwątpienia udało mi skończyć produkt jakże znanego, cenionego i lubianego, krajowego producenta - Mistercrafta.  Ogólnie jak na jego standarty wyrób nawet nie najgorzej spasowany. I nawet bez zbytnich (o dziwo!) zapadlisk. Pewnych ilości szpachli wymagały tylko typowe miejsca: łączenia połówek kadłuba czy kadłuba z płatami. Kalki natomiast to porażka, sztywne i rozpadające się potrafią dostarczyć nie zapomnianych wrażeń. Ale jakoś przy wydatnej pomocy Liquid Decal Film Microscale i Decal Adhesive Tamiyi dalim radę. Od siebie dodałem tylko wnętrze kabiny, pitota, uzbrojenie bombowe (podkadłubowa przerobiona z SC 250, podskrzydłowe zICM-u od Po-2), światła pozycyjne, lufy kadłubowych km. , wydechy (bo jeden oryginalny poszedł na ofiarę dla podłogowego potwora), celownik lunetkowy oraz dodałem pasy YAHU YMS7215. Nieco przerobiłem podskrzydłowe wyrzutniki, pociąłem osłonę w celu zrobienia w otwartej pozycji ( pierwsza moja taka operacja i też potrafiła dostarczyć wrażeń i zwątpień co do podjętej decyzji). Pomalowany mieszanką Gunze C 60 i 336 w proporcjach 50% + 50% polecaną niebieskim forum ( tam podawali proporcje 49% + 51%), wnętrze Gunze C 303. Do oznaczeń wykorzystałem luźne litery i cyfry z zestawu. Na całość różne siuwaksy od Ammo MiG-a. Warsztat do zobaczenia tutaj:

Całość ma przedstawiać maszynę dowódcy eskadry z grupy lotniskowca "Soryu" z okresu ataku na Pearl Harbour.

 

Tak więc drżyjcie długonose białe diabły!

33.thumb.jpg.66ca9e993a24397c5430c8be80302792.jpg

(grafika z internetu)

IMG_6994a.thumb.jpg.c8633b638b3b53f4c77a308041becbae.jpg

 

IMG_6995a.thumb.jpg.198ec61e82912e362e677919a56289af.jpg

 

IMG_6996b.thumb.jpg.007e8259b95018d90da4cc638d32b41b.jpg

 

IMG_6997a.thumb.jpg.3747b04e7e9d069d982343ae5d86dfaa.jpg

 

IMG_6998a.thumb.jpg.bf822d57dd59d9d9f3e8b8d62de27cca.jpg

 

IMG_6999a.thumb.jpg.6c6723890238931622748959bc70ed73.jpg

 

IMG_7009a.thumb.jpg.86a5110a3be7196018ffa0cf3ba89639.jpg

 

IMG_7010a.thumb.jpg.80e5e50afc8f7b7c58913389f3c8b19e.jpg

 

I to by było na tyle...

 

Edytowane przez Baas ArK
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Baas ArK napisał:

drżyjcie długonose białe diabły!

Nadciąga Mistercraft!

 

Głęboki ukłon za to, że chciało Ci się rzeźbić w tym ... jak to określić ... materiale. No i za determinację, żeby to skończyć.

Szczerze mówiąc jestem za cienki w uszach, żeby brać się za takie wyroby, to wymaga umiejętności z wyższej półki.

Moim zdaniem wyszedłeś z tej próby obronną ręką. Życzę, żeby kolejne projekty bazowały na przyjaznych produktach, abyś i Ty (a nie tylko właściciele MC) miał przyjemność z pracy.

Może teraz, idąc za ciosem, B5N1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledziłem warsztat i powiem Ci, że bardzo ładny Ci ten Val wyszedł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Abominus napisał:

 Owiewkę ciosałeś na części?

Tak. Ciąłem, szlifowałem (żeby zmniejszyć grubość ścianek), pasowałem z innych pozostałości a i tak to co widać to chyba piąta wersja.

4 godziny temu, zaruk napisał:

Może teraz, idąc za ciosem, B5N1?

To już było, parę lat temu, tuż przed tym Jak Airfix wypuścił swoją (moja była z Hasegawy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta owiewka to jakaś porażka. A dokładnie jej grubość. Sorry ale to strasznie rzuca się w oczy, i gdyby nie to, model byłby świetny jak na materiał wyjściowy. Tak jest tylko bardzo ok z plusem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował za opinie, również za te krytyczne.

Moses czegoś się nie odezwał jak w warsztacie pytałem? Mnie też tak niedokońca się podoba, ale chciałem zrobić otwartą, to mam. Może kiedyś jak mi się opatrzy to zerwę (na Clear Fix-ie więc trzyma jak umarły ręką) i założę zamknięta (mam jeszcze jedną z tych co mi MC na moją prośbę dosłało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nieprawda. Na początku pisałem Ci o szklarni, I nawet podsylale m link do vacu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.