Skocz do zawartości

Samoloty RWD - modele i konwersje


kopernik

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, myszaty napisał:

Nie widziałem jak wygląda 8 z  pzw...

Ponieważ ja mam akurat tylko RWD-8 z PZW to wrzucę parę zdjątek:

DSCN1565.thumb.JPG.e177a216fa44e0660e7dbbcab2bcdeda.JPG

DSCN1568.thumb.JPG.863092264333875b1176e0eb8e7e7424.JPG

DSCN1563.thumb.JPG.0f8959c7ecaad67c5137f28421912dd0.JPG

DSCN1569.thumb.JPG.1f3837d59d39b16e5d6afee632028d21.JPG

DSCN1570.thumb.JPG.54d7ad59591e1e732c9ae5e2152eea44.JPG

DSCN1571.thumb.JPG.7c2c5951e94fd6d8c4528fef108cabf2.JPG

DSCN1572.thumb.JPG.1dce4cb92714d597e8e9f0872538cca7.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model i nie nazwałbym go knotem. To słowo zarezerwowałbym dla tego modelu RWD-13 z Astera 😉

 

Gdyby mierzuć taką miarą, to niestety wszystkie wczesne wypusty naszych producentów można by było tak określić, w tym 72kowe Armowe PZLki (wtryskowe). One wszystkie mimo licznych błędów są jednak "miłosklejalne" i dlatego słowo "knot" chyba jednak nie pasuje. Szczególnie jeśli na skali umieścić wspomnianego RWD-13. 

 

Tak czy inaczej dla naszych producentów te modele to chyba przede wszystkim ładny dowód na to, jak długą drogę przeszli. 

 

Edytowane przez Peacemaker
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kolekcjoner WP napisał:

Broplan nadal produkuje modele. Wystarczy napisać do nich maila. Mam w planach coś u nich kupić w tym roku.

No nie wiem , 17 stycznia napisałem do nich prośbę o cennik i zapytanie czy mogę coś zamówić  i do dzisiaj żadnej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Cypis napisał:

No nie wiem , 17 stycznia napisałem do nich prośbę o cennik i zapytanie czy mogę coś zamówić  i do dzisiaj żadnej odpowiedzi.

 

To napisz jeszcze raz. Znam modelarza, który u nich co chwila kupuje modele.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Cypis napisał:

No nie wiem , 17 stycznia napisałem do nich prośbę o cennik i zapytanie czy mogę coś zamówić  i do dzisiaj żadnej odpowiedzi.

A może to oznacza, że nie są zainteresowani taką formą sprzedaży . Nie wiem w czym tkwi problem, ale sprzedaż w Polsce jakoś Broplanowi nie leży .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kopernik napisał:

A może to oznacza, że nie są zainteresowani taką formą sprzedaży . Nie wiem w czym tkwi problem, ale sprzedaż w Polsce jakoś Broplanowi nie leży .

Nie leży??? To delikatnie powiedziane, zero strony, oferty, cennika, a nawet kontaktu, adres tylko w necie, e- mail głuchy...

Ale patrząc na alle, można wnioskować że do nich jakiś dostęp jest bo co chwila się pojawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wymienionych zestawów Rwd 8, to biorąc pod uwagę cenę, uważam je za dość przyzwoite. Doświadczony modelarz poradzi sobie z błędami a " młody" nie zwróci na nie uwagi. Dobrze, że te modele są. Rwd 13 jak wspomniano , modelarz ma potencjalnie do dyspozycji trzy zestawy ( wszystkie uważam za niemal " białe kruki") z czego żywicę Ardpola, żałuję do dzisiaj, że nie brałem jak jeszcze była. Na rynku był jeszcze Rwd 10, ale też niestety już się zmył. Za to jeszcze dostępne  są Rwd 17 Choroszego w dwóch wersjach i nieśmiertelna Czapla.  

Coś mi po głowie chodzi, że Answers zapowie jakiegoś Rwd 🥴

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kolekcjoner WP napisał:

zapraszam do podzielenia się swoimi RWD

No i fajnie.:super:

 

Ale dlaczego w tytule dodałeś DWL?

RWD powstawały w trzech wytwórniach:

DWL - 314 samolotów

PWS i LWS - 535 samolotów

DWL bym wywalił z tytułu

 

Teraz zadanie (całkiem poważnie piszę) - zbierz wszystkie galerie, warsztaty + powyższy wątek i zrobi się całościowy temat o RWD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, sianko napisał:

Za to jeszcze dostępne  są Rwd 17 Choroszego

No i jest jeszcze RWD-25!

21 minut temu, sianko napisał:

Coś mi po głowie chodzi, że Answers zapowie jakiegoś Rwd

Możesz mieć rację.

Zaraz przeczytamy: "zima i kolejna fala pandemii wpłynęły na nas twórczo i oto mamy na finiszu kolejne perełki modelarskie. Tym razem postawiliśmy na markę RWD..." :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Grzes napisał:

No i jest jeszcze RWD-25!

Możesz mieć rację.

Zaraz przeczytamy: "zima i kolejna fala pandemii wpłynęły na nas twórczo i oto mamy na finiszu kolejne perełki modelarskie. Tym razem postawiliśmy na markę RWD..." :mrgreen:

Tak oczywiście jest Rwd 25 i jak szczęście dopisze to mogą się trafić pierwsze prototypy w żywicy. Czyli dla nas " braci mniejszych" było, jest sporo zestawów RWD. Inne skale mają dużo gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Grzes napisał:

No i fajnie.:super:

 

Ale dlaczego w tytule dodałeś DWL?

RWD powstawały w trzech wytwórniach:

DWL - 314 samolotów

PWS i LWS - 535 samolotów

DWL bym wywalił z tytułu

 

Teraz zadanie (całkiem poważnie piszę) - zbierz wszystkie galerie, warsztaty + powyższy wątek i zrobi się całościowy temat o RWD

 

Pisząc RWD DWL chodziło mi o nazwę wytwórni która projektowała te samoloty. A to, że później PWS, czy LWS je produkowały to inna sprawa.

 

 

A wszystkie tematy o RWD, to będzie trochę linków do wstawienia 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kolekcjoner WP napisał:

Pisząc RWD DWL

Ale określenie nazw samolotów to RWD.

3 minuty temu, Kolekcjoner WP napisał:

A wszystkie tematy o RWD, to będzie trochę linków do wstawienia 

Bardziej chodziło mi o dodatkowe podtematy z podziałem np. na warsztat, galerie i inne gadki-szmatki...

Tak jest bodajże w sklejaniu Mastercrafta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Grzes napisał:

Ale określenie nazw samolotów to RWD.

Bardziej chodziło mi o dodatkowe podtematy z podziałem np. na warsztat, galerie i inne gadki-szmatki...

Tak jest bodajże w sklejaniu Mastercrafta

 

Dobra, to moje zdjęcia RWD przerzucę z wątku w warsztacie do nowego wątku w galeriach. Czyli będą dwa wątku. Warsztat plus galerie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, flynavy napisał:

Mam szczęście mieszkać w 3-mieście no i raz wybrałem się osobiście do siedziby firmy na Zaspie - można było brać co było na stanie. Jeżeli mamy chęć zakupu jakiegoś konkretnego modelu trzeba się upewnić że, jest.

A na Zaspie to oni mają jakąś siedzibę , wg googla podany adres to wg. mnie mieszkanie p.Brożka . flynavy tam coś od niego kupowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.