Skocz do zawartości

Samoloty RWD - modele i konwersje


kopernik

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, myszaty napisał:

Skrzydło z 11, kadlubek z morana, taki mezaliansik. :-)

 Ludziska różnie się bawią. Tu ktoś pobawił się i stworzył RWD 24.  "Po niemieckiej inwazji prototypy RWD-24, wraz z większością innych aktywnych polskich samolotów bojowych, zostały rozproszone na lotniskach drugorzędnych i przydzielone do tzw. Brygady Pościgowej, rozmieszczonej w rejonie Warszawy, gdzie oba służyły do czasu, gdy po tygodniu stały się niezdatne do użytku. , ze względu na ich egzotyczny charakter. Ich los pozostaje jednak niejasny, ponieważ obie maszyny zniknęły. Ale najprawdopodobniej oba zostały zniszczone w ciągu dwóch tygodni, podobnie jak 70% samolotów Polskich Sił Powietrznych." Więcej na : https://www.deviantart.com/sport16ing/art/RWD-24-a-Polish-Interwar-fighter-prototype-848055868

rwd 24.3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kopernik napisał:

 Ludziska różnie się bawią. Tu ktoś pobawił się i stworzył RWD 24.  "Po niemieckiej inwazji prototypy RWD-24, wraz z większością innych aktywnych polskich samolotów bojowych, zostały rozproszone na lotniskach drugorzędnych i przydzielone do tzw. Brygady Pościgowej, rozmieszczonej w rejonie Warszawy, gdzie oba służyły do czasu, gdy po tygodniu stały się niezdatne do użytku. , ze względu na ich egzotyczny charakter. Ich los pozostaje jednak niejasny, ponieważ obie maszyny zniknęły. Ale najprawdopodobniej oba zostały zniszczone w ciągu dwóch tygodni, podobnie jak 70% samolotów Polskich Sił Powietrznych." Więcej na : https://www.deviantart.com/sport16ing/art/RWD-24-a-Polish-Interwar-fighter-prototype-848055868

rwd 24.3.jpg

 

 

Z tym, że oznaczenie RWD-24 miała mieć lądowa wersją RWD-22 

 

RWD-22_01.thumb.jpg.d1d02023643cff859a5632be9132c603.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany RWD 20 z Modelarza 7/1958 i model. Te żółknące oszklenie skutecznie mnie zraziło do Broplanu. Namęczyłem się z kilkoma modelami, a po latach taki kwiatek 😠

RWD-20 modelarz 7.1958.jpg

20.jpg

Edytowane przez kopernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

170zł jak za taki unikatowy i zdaje się całkiem przyzwoicie zrobiony model to (moim zdaniem) niewiele.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Te żółknące oszklenie skutecznie mnie zraziło do Broplanu. Namęczyłem się z kilkoma modelami, a po latach taki kwiatek 

 

mozna zrocic forme z tego oszklenia i wytloczyc. Jak dales rade Broplanowi, to i to powinno Ci sie udac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ile niektórzy kombinują żeby efekt takiego przydymienia szkła zrobić!

A tu - pyk i jest :mrgreen:

15 godzin temu, kopernik napisał:

20.jpg

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, BRAVO112 napisał:

ktos juz gdzies o tym pisal, jak taka kabine uratowac. w czyms zanurzyc i na slonce?????

Smarujesz pastą zrobioną z odplamiacza OXY i wody i wystawiasz na słońce albo inne źródło UV. Ja tak kiedyś ratowałem pożółkłe klocki lego i jakąś obudowę od starego komputera. Zadziałało, ale podobno po czasie potrafi znów zżółknąć. Obie te rzeczy sprzedałem, więc nie wiem ile w tym prawdy.

5 godzin temu, BRAVO112 napisał:

Te żółknące oszklenie skutecznie mnie zraziło do Broplanu.

Nie tylko Broplan ma z tym problem. Mam jakieś dodatki od CMK i w nich też vacu pożółkło.  Takie życie.

 

Edytowane przez Fixer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, myszaty napisał:

Tylko czy jest go do czego porównać?

 

Poniekąd jest do czego. W czasopiśmie "Do broni" 1/2009 zamieszczony został artykuł o RWD-22 ze zdjęciami fotokopii z opisem technicznym i rysunkami, a nawet zdjęciem makiety/modelu w drewnie.

IMG_20220201_192057.jpg

IMG_20220201_192044.jpg

IMG_20220201_192029.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, BRAVO112 napisał:

dlaczego? przeciez 14 i 15 beda budowac

Czekaj bo się zakręciłem...

Kto i co będzie budować?

Czaple i 15????? 

😀😃🙂🙃

 

Ja pisałem o 22...że w sumie to nie postała ani jedna sztuka więc ciężko tu mówić o modelu samolotu, to raczej model modelu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, ze wtracilem inny watek ( dora 9 )

Kazdy moze budowac to, co mu sie podoba. Czyli nawet prototypy, czy nielatajace  drewniane modele

Nawet Hurricanea z szachownicami na podstawie jednego zdjecia

To jest hobby

a taki 22 na plywakach bylby niezly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.