Skocz do zawartości

Girls und Panzer Pz IV Ausf. D. 1:35


DamianosPL

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam wam pierwszy ze około 100 pojazdów pancernych.

Dzisiaj przyszedł na pokazanie Pz IV Ausf.D.

Tym razem koła ładnie pomalowałem. Troche mi sie przejechało po akcesoriach tak to jest jak sie pedzlem nie maluje już z 2 lata tylko aero.

Na niektórych zdjęciach widać jakby elementy nie były pomalowane jest to problem światła ponieważ nie posiadam w domu żadnych lamp do fotografii profesjonalnej.

96174_900.jpg.6a0f3aa94387ae541e8bbee4615225f1.jpg

BehPCpO.jpg

OHEYjvI.jpg

LaARgVf.jpg

EbBkD6I.jpg

5bhUJgd.jpg

tXH0YQE.jpg

HndaFEe.jpg

6FBrvxy.jpg

w6J4uFc.jpg

Edytowane przez DamianosPL
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt, że moim zdaniem to trochę gwałt na Panzer IV to mogłeś się pokusić chociaż o jakąkolwiek formę zróżnicowania powierzchni tego ciemnego monolitu. Poza tym nawet ten rysowany nosi ślady eksploatacji i ma przykurzony układ jezdny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • DamianosPL changed the title to Girls und Panzer Pz IV Ausf. D. 1:35

Czy 1/76 czy 1/35 to dla Ciebie bez różnicy. Zwykle tak piszę kiedy chcę pochwalić czyjąś pracę w mniejszej skali ale tutaj ma to zupełnie odwrotne znaczenie (bo i ze skala tez jest odwrotnie).

Przy pędzlowaniu narzędzi sporo wyjechałeś pędzlem tam, gdzie nie trzeba. Tak samo z tylnej lampy czerwień wręcz wylała się na błotnik. Jak napisałeś we wstępie byłeś tego od początku świadomy i co z tym zrobiłeś? Nie zrobiłeś z tym nic... Malowanie ciemne, brak różnorodności, brak washa, brak odrapań, brak choćby szczątkowego brudzenia, brak czegokolwiek co by tu wniosło jakiekolwiek ożywienie oprócz niechlujnie pomalowanych akcesoriów. Kalki też widać, że to kalki, no ale kładzione wbrew sztuce więc i nie ma się co dziwić.

I tak porównując to nie ważne czy model robiłeś dwa lata temu czy tydzień temu, pędzlem czy aero, 1/76 czy 1/35 to wygląda to niestety tak samo.

7 godzin temu, Evildead napisał:

Jest mocny kandydat do foty tygodnia

Żebyśmy się wszyscy nie zdziwili 🤪

 

5 godzin temu, patrykd napisał:

Nie znacie się na nowoczesnym i postępowym modelarstwie.

Na pewno idzie pod prąd i wyrywa się obecnym trendom. A że moda lubi wracać to może taka będzie właśnie przyszłość wykańczania modeli.

Edytowane przez TAW
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, TAW napisał:

Czy 1/76 czy 1/35 to dla Ciebie bez różnicy. Zwykle tak piszę kiedy chcę pochwalić czyjąś pracę w mniejszej skali ale tutaj ma to zupełnie odwrotne znaczenie (bo i ze skala tez jest odwrotnie).

Przy pędzlowaniu narzędzi sporo wyjechałeś pędzlem tam, gdzie nie trzeba. Tak samo z tylnej lampy czerwień wręcz wylała się na błotnik. Jak napisałeś we wstępie byłeś tego od początku świadomy i co z tym zrobiłeś? Nie zrobiłeś z tym nic... Malowanie ciemne, brak różnorodności, brak washa, brak odrapań, brak choćby szczątkowego brudzenia, brak czegokolwiek co by tu wniosło jakiekolwiek ożywienie oprócz niechlujnie pomalowanych akcesoriów. Kalki też widać, że to kalki, no ale kładzione wbrew sztuce więc i nie ma się co dziwić.

I tak porównując to nie ważne czy model robiłeś dwa lata temu czy tydzień temu, pędzlem czy aero, 1/76 czy 1/35 to wygląda to niestety tak samo.

Żebyśmy się wszyscy nie zdziwili 🤪

 

Na pewno idzie pod prąd i wyrywa się obecnym trendom. A że moda lubi wracać to może taka będzie właśnie przyszłość wykańczania modeli.

Jesli chodzi o Projekt Girls und Panzer to żaden model nie dostanie washy i brudzenia. Może kiedyś. Nie robie modeli realistycznych tylko fikcyjne malowania. Poza projektem pojazdy by dostały pigment bo posiadam pare sztuk różnego rodzaju.  W anime też są czyste oprócz gąsienic.

Edytowane przez DamianosPL
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, TAW napisał:

To popatrz na pierwsze zdjęcie wzorcowe, które wstawiłeś na początku postu. Tam widać wiele szczegółów, których nie widać na samym modelu a wash by je wydobył.

Olśniło mnie. Dzięki Akurat mam Panel Line od Tamiya .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ostrożnie z tym Panel Line. Używaj tylko na błyszczącej powierzchni i nadmiar ścieraj od razu white spiritem bo inaczej będzie masakra. Kup sobie może lepiej mniej agresywny wash od Miga albo AK i będzie bezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, TAW napisał:

Tylko ostrożnie z tym Panel Line. Używaj tylko na błyszczącej powierzchni i nadmiar ścieraj od razu white spiritem bo inaczej będzie masakra. Kup sobie może lepiej mniej agresywny wash od Miga albo AK i będzie bezpieczniej.

Jutro wszytsko przeanalizuje na spokojnie gdzie dać wash. Spróbuje zrobić delikatnie  tym Panel line. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szanuję Autora za konsekwencję. Realistycznie oddana pośpieszna frontowa obsługa pojazdu - malowanie narzędzi na pancerzu, bez ich demontażu, z zachlapaniem go srebrzanką lub... drewnianką?

To jakby autograf Autora, do którego stara się nas przyzwyczaić, zgodnie z Jego nieśmiertelną maksymą "może by i warto poprawić, ale mi się nie chce".

Tak trzymać, i nie poddawać się krytykom!

Edytowane przez kryspacz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstra:bip:ąc od wszystkiego, to ja bym doradził przy malowaniu detali mieć zawsze przy sobie patyczki higieniczne, wykałaczkę i czysty pędzelek oraz wodę(jeśli malujesz akrylami). Z pomocą tych "narzedzi" można wytrzeć każde zachlapanie i nadmalowanie. Wystarczy tylko chcieć się trochę przyłożyć... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do prośby o washa a pamiętaj, że vox populi vox Dei. Model może być czysty i świeżutki jak spod igły, ale jakoś te detale warto by wydobyć zwłaszcza na tak ciemnym modelu. Nie jestem jednak pewien czy nie przydałby Ci się jakiś płodozmian, bo malowanie pod rząd 100 modeli w tym samym stylu sprawi, że nie będziesz się rozwijał modelarsko. Może od czasu do czasu sklej coś, żeby poćwiczyć różne techniki malowania? 

Korzystając z tego, że jesteś przy Niemcach i chcesz trzymać się anime, rozważyłbym spróbowanie tego, co żółci nazywają "anime style". Rzecz jasna na gundamach to działa, bo są super kanciaste, mają bardzo dużo małych powierzchni i linii do  "skonturowania", i są "błyszczące" więc łatwo się bawić przerysowanymi highlightami. No ale właśnie, Niemce też są dość kanciaste, mają sporo załamań pancerza. Sądzę, że przy Panzer IV albo Stugu Ausf.F można by sróbować się w to pobawić. Stug ma bardzo ciekawą geometrię nadbudówki, która dobrze nadawałaby się pod kontury, a osłony wentylacji na płycie silnika byłyby niezłe do highlightów.  Zamiast używać "historycznego" niemieckiego ciemno-szarego trzeba by tylko wziąć jaśniejszy odcień dopasowany do anime, żeby było widać czarne kontury. To tak pod rozwagę.

0a8990b43b9936094389ac417d38c325.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, AchtungCancer napisał:

Przyłączam się do prośby o washa a pamiętaj, że vox populi vox Dei. Model może być czysty i świeżutki jak spod igły, ale jakoś te detale warto by wydobyć zwłaszcza na tak ciemnym modelu. Nie jestem jednak pewien czy nie przydałby Ci się jakiś płodozmian, bo malowanie pod rząd 100 modeli w tym samym stylu sprawi, że nie będziesz się rozwijał modelarsko. Może od czasu do czasu sklej coś, żeby poćwiczyć różne techniki malowania? 

Korzystając z tego, że jesteś przy Niemcach i chcesz trzymać się anime, rozważyłbym spróbowanie tego, co żółci nazywają "anime style". Rzecz jasna na gundamach to działa, bo są super kanciaste, mają bardzo dużo małych powierzchni i linii do  "skonturowania", i są "błyszczące" więc łatwo się bawić przerysowanymi highlightami. No ale właśnie, Niemce też są dość kanciaste, mają sporo załamań pancerza. Sądzę, że przy Panzer IV albo Stugu Ausf.F można by sróbować się w to pobawić. Stug ma bardzo ciekawą geometrię nadbudówki, która dobrze nadawałaby się pod kontury, a osłony wentylacji na płycie silnika byłyby niezłe do highlightów.  Zamiast używać "historycznego" niemieckiego ciemno-szarego trzeba by tylko wziąć jaśniejszy odcień dopasowany do anime, żeby było widać czarne kontury. To tak pod rozwagę.

0a8990b43b9936094389ac417d38c325.jpg

Coś tam robiłem wczoraj tym Panel Line od Tamiya i efekt jest praktycznie niewidoczny na takim kolorze. I Tamiya ma mało tych lini by dać tego Panela w porównaniu do Border Model.

W lotnictwie bardziej pasował ten Panel na jasnych kolorach niż na ciemnych w pancerce.

I w gundamie są bardzo widoczne te linie bo są w jasnych kolorach malowane i są nowoczesne formy niż stare formy.

Jak mam być szczery to ja nie wiem nic na temat washów i różnych rzeczach jesli chodzi o pancerke. 

Zacząłem od lotnictwa i teraz przesiadłem sie na pancerke tylko dla tego Anime. Tak to pewnie bym nie zajmował modelarstwem, ale sprawia mi to przyjemność i mieć w pomniejszonej skali modele prawdziwych pojazdów.

Ale z czasem o nowe rzeczy chciałbym poszerzyć wiedze. Dlatego kupiłem aero by polepszyć malowanie i nie mieć smug , dalej nie wiem.

Czasem zdarza mi sie przy jednym elemencie z godzine siedzieć.

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aero daje większe możliwości niż brak smug. Ale jak się nie słucha innych i robi ciagle tak samo, to postępów brak. 
 

W tym Twoim czołgu oczywiście panel linera nie bardzo widać, bo jest prawie czarny. Wziąłbym na Twoim miejscu jakiś ciemno-szary olej, najlepiej oilbrusher miga, bo jest od razu rozcieńczony i bardzo małą ilością  na suchym pędzlu przejechał krawędzie i miejsca łączenia płyt. Na tak „rozjaśnione” miejsca wypuściłbym wash. Nawet czarny. Wyszłoby „anime”. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, DamianosPL napisał:

Coś tam robiłem wczoraj tym Panel Line od Tamiya i efekt jest praktycznie niewidoczny na takim kolorze. I Tamiya ma mało tych lini by dać tego Panela w porównaniu do Border Model.

W lotnictwie bardziej pasował ten Panel na jasnych kolorach niż na ciemnych w pancerce.

I w gundamie są bardzo widoczne te linie bo są w jasnych kolorach malowane i są nowoczesne formy niż stare formy.

Jak mam być szczery to ja nie wiem nic na temat washów i różnych rzeczach jesli chodzi o pancerke. 

Zacząłem od lotnictwa i teraz przesiadłem sie na pancerke tylko dla tego Anime. Tak to pewnie bym nie zajmował modelarstwem, ale sprawia mi to przyjemność i mieć w pomniejszonej skali modele prawdziwych pojazdów.

Ale z czasem o nowe rzeczy chciałbym poszerzyć wiedze. Dlatego kupiłem aero by polepszyć malowanie i nie mieć smug , dalej nie wiem.

Czasem zdarza mi sie przy jednym elemencie z godzine siedzieć.

A jakiego koloru masz tego Panel Line'a? Bo chyba tylko czarny wchodzi w grę.

Zawsze masz tutoriale na YouTubie. Jeżeli czujesz się swobodnie z angielskim to nie będziesz miał problemu ze znalezieniem. Polskich pewnie trochę też jest. Pewnie przejżenie archiwum tego forum albo czegoś w stylu armorama/britmodeller też coś tam da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tu naprawdę nie ma co brnąć w panel liner. Przecież to wszystko czarne jak matka-noc. Tu musi nastąpić jakieś rozjaśnienie, inaczej nic nie będzie widać.

 

A i odnośnie mojego posta poprzedniego - oilbrusher trzeba odsączyć do tej roboty. Najlepiej położyć trochę na gąbkę i z gąbki aplikować pędzlem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.