Skocz do zawartości

Pierwszy zbudowany model czołgu T-34/76 ZVEZDA


Ripper1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu zupełnie nowy do tej pory zamieszczałem posty w dziale dotyczącym lotnictwa ale zamarzyłem sobie żeby zbudować model czołgu. Kupiłem tani model czołgu T 34/76 z firmy ZVEZDA i przystąpiłem do składania. Efekt moich pierwszych poczynań postanowiłem wystawić pod ocenę szanownego grona specjalistów w tej dziedzinie aby poznać błędy i uniknąć ich w przyszłości bo musze powiedzieć, że temat broni pancernej mnie wciągnął. Aha jeszcze chciałem dodać, że podstawka na której prezentowany jest model to moje drugie dzieło i zastanawiam się czy będę to kontynuował bo mimo że jest to prosta droga z jakimś pagórkiem to robiłem ją dłużej niz model a i wydaje mi się że jeszcze sporo czasu trzeba by na nią poświęcić a ja nie mam już do tego cierpliwości. Życzę miłego odbioru, liczę na pomoc...

 

PSX_20220220_140450.jpg

PSX_20220220_140611.jpg

PSX_20220220_140919.jpg

PSX_20220220_141022.jpg

PSX_20220220_141138.jpg

PSX_20220220_142305.jpg

PSX_20220220_142402.jpg

PSX_20220220_142509.jpg

PSX_20220220_142633.jpg

PSX_20220220_144322.jpg

PSX_20220220_144402.jpg

PSX_20220220_144427.jpg

PSX_20220220_144447.jpg

PSX_20220220_144503.jpg

PSX_20220220_144552.jpg

PSX_20220220_144639.jpg

PSX_20220220_144745.jpg

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy czołg to rewelacja. Przyczepiłbym się tylko do srebrnego wnętrza lufy, łopaty i końcówek liny holowniczej. Ale to właściwie bez problemu można poprawić. 

Bardzo podoba mi się faktura i kolor ziemi w koleinach. Podstawka też na plus. Jedynie drzewko takie sobie. Jakieś takie mocno pastelowe. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka spoko. Te liście na drzewie do przemalowania. Za bardzo walą po oczach.  Model jak na pierwszy raz nie najgorszy. Widziałem dużo gorsze. Sporo pracy przed tobą. Strasznie walą po oczach końcówki linek i łopaty. Rdza na zapasie pamiętaj że nie może być jednorodna. Jak ktoś napisał lufy i karabiny zawsze rozwiercanie powinny być. Środek lufy na czarno. Końcówki wydechu okopcić. Końcówkę lufy też można okapcac choć nie każdy to lubi. Proponuję podpatrzeć na yt trochę jak się czołgi robi. Powodzenia w dalszych zmaganiach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jak na pierwszy raz - świetny. Jedynie choć lufa działa - nawet jak nie do rozwiercenia to nie na srebrno a na czarno w głębi i... ujdzie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy "pancerny "model to bardzo ładny 👌, podobają mi się zdjęcia z tłem, widać że starałeś się zgrać podstawkę w perspektywą tła 👍🏼

Powodzenia przy następnych modelach 🍻

Ps 226 to czołg z wieża odlewaną, "mutra " a nie regularną  ,  te kalki były w zestawie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego co Koledzy napisali dodam tylko parę drobiazgów:

- orzeł w wersji powojennej a nie frontowa "kurica"

- znasz jakieś zdjęcie 226-ki? O ile dobrze kojarzę nasze T-34 miały kopułki dowódcy, ale bez zdjęcia konkretnego egzemplarza pewności nie ma.

- drewno na błotniku to chyba na ognisko, do wyciągania  z błota potrzeba dłuższego (na rozstaw gąsienic) i grubszego kawałka.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wykorzystałem kalkomanię TORO MODEL nr 35D52 Wojsko Polskie 1945-1965 cz.2 niestety jak poszukiwałem kalek cz.1 była niedostepna. Drzewo, tak coś na postoju jeść trzeba.

Zaznaczyłem ze była to moja pierwsza próba zbudowania czegoś innego niż samolot. Jeżeli chodzi o prawdę historyczną to czołg z numerem bocznym 226 w 1945 roku wyglądał tak:

 

... ale na to przyjdzie jeszcze czas

images.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ładny model. Model czołgu z polskimi oznaczeniami. I to mi się podoba. Koledzy już wszystko powiedzieli. Nie ma nic do dodania. Mam nadzieję, że na jednym modelu się nie skończy. No i mam nadzieję, że jednak nie posłuchałeś Seba i nie spaliłeś go. 🙂

Przyznam szczerze, że zainteresowałem się układem kół, który zastosowałeś w swoim modelu. Skąd zaczerpnąłeś inspirację do zrobienia modelu w tej konfiguracji?

Pozdrawiam.

Andrzej.

Edytowane przez Endrju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Endrju napisał:

Ładny model. Model czołgu z polskimi oznaczeniami. I to mi się podoba. Koledzy już wszystko powiedzieli. Nie ma nic do dodania. Mam nadzieję, że na jednym modelu się nie skończy. No i mam nadzieję, że jednak nie posłuchałeś Seba i nie spaliłeś go. 🙂

Przyznam szczerze, że zainteresowałem się układem kół, który zastosowałeś w swoim modelu. Skąd zaczerpnąłeś inspirację do zrobienia modelu w tej konfiguracji?

Pozdrawiam.

Andrzej.

Dziękuję, jeżeli chodzi o koła to się nad tym nie zastanawiałem, jak pisałem był to mój pierwszy model pojazdu pancernego ( do tej pory budowałem tylko samoloty ) i nie mając żadnych doświadczeń w tym względzie zbudowałem po prostu tak jak założył producent zestawu.

Modelu nie spaliłem bo co to da skoro kupiony był na długo przed wojną?

Nie na jednym się nie skończy, zbudowałem już Tankietkę TKS ( jest tu na forum ) a na warsztacie obecnie jest czołg 7TP

PSX_20220220_145737.thumb.jpg.5977f57090e8d756765386a605f0c4e0.jpg

Edytowane przez Ripper1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie o układ kółka pojawiło się dlatego że zakład nr 183 w roku 1942 wypuszczał T-34 właśnie w takiej konfiguracji i byłem ciekaw czy do 1 brygady trafił czołg z takimi kołami. Jak do tej pory nie natrafiłem na takie zdjęcie.

Pozdrawiam.

Andrzej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.