Skocz do zawartości

Hawk'owanie w wydaniu ItalRevellCrafat ale po mojemu MH-60L i inne


Bikernytzu

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
24 minuty temu, rymulus napisał:

Obserwuje Twoje warsztaty cały czas i podoba mi się takie podejście do robienia modeli. Niestety nie mogę się jednak zgodzić z przedmówcami i się tą robotą tak zachwycać ze względu na brak staranności wykonania.

Tu dobrym przykładem jest ten talerzyk na szczycie wirnika odrapany ze starej (tak podejrzewam) farby, z całą masą uszkodzeń plastiku na powierzchni i na jego brzegu. W innych miejscach też widać odrapania z farby, znając życie po nałożeniu podkładu czy finalnego koloru będzie to widać i będzie to psuć odbiór modelu mimo, że dodałeś do niego wiele fajnych elementów.

Może się czepiam ale uważam, że kiedy ktoś zabiera się za dorabianie elementów i zwraca uwagę na szczegółowość wykonania modelu to powinien zwracać uwagę też na inne szczegóły, które są istotne jak choćby czystość wykonania.

 Daj temu dojrzeć.... Po podkładzie będą  szlifowane niedociągnięcia,  wtedy można słać krytyke( która zawsze motywuje😉).talerzyk ma 6mm i jest częścią starego modelu malowanego pędzlem ,zdjęcie makro jest w ogromnym przybliżeniu więc też te drobiny dosłownie są wyolbrzymione. Weź pod uwagę że to skala 1:72 nie 35tka. 

 Swoją drogą takie uwagi są mile widziane bo często coś lubię przegapić,  więc dziękuję za info jednak to będzie później korygowane , teraz jak widać to dość niekształtna masa kleju i starej farby...Z innej strony też mam świadomość,  że perfekcyjny nie będzie bo jak wciąż wspominam od początku to jest reanimacja staruszka który ma kilkanascie już lat . Liczę,  że w efekcie końcowym zmienisz co do samego modelu ...

Edytowane przez Bikernytzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Z powodu braku kalek a raczej niewłaściwej kompozycji wypełnienia kolorem(to co miało być obrysem było pelne a to co miało być pelne było obrysem czyli dokładnie na odwrót hasegawa wydrukowała!) Zatem...Przez brak godła jednostki musiałem poszukać względnie tak samo pomalowanej maszyny i....udało się! 

HSL-45D.jpg

Sh-60 Bravo z  Light Helicopter Anti-Submarine Squadron Four Five (HSL-45) "Wolfpack" z przed 2011(w tym roku dokonano modernizacji tego śmigłowca do standardu Romeo -SH-60R ale takowy będę chciał zmontowac nieco później w warsztacie.

 Trochę nakombinowałem z kalkami bo część trzeba było przerabiać,  część zgubić w malowaniu śmigłowca (low visibility) i powinny być nieznacznie ciemniejsze tak jak gdyby wykonane były farbą z górnej części kadluba.Generalnie wszystkie byly z innej prafii ale...

 Ogólnie chyba nie jest najgorzej....

 

20240623_175604.jpg

 

 Oczywiście,  że tak! Musi być brudas !

 

No i..! Kontrowersyjny wirnik już pomalowany...sądzę,  że jak na reanimacje w zupełności wystarczy.

 

 

 

Resized_20240623_221746_1719173879055.jpeg

 

Tu Podziękowania dla  kolegi Leon'a za  motywację dla tej czesci modelu 

 

20240623_222437.jpg

 

Został wirnik ogonowy , sonar oraz m299 dla pocisków hellfire,  doczytałem o strzelaniach cwiczebnych w okolicy San Diego... dobry pretekst by podwiesić 😁 

 Całość w galerii niebawem...

Edytowane przez Bikernytzu
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Super Ci te "Hawki" wychodzą.

Ale mam pytanko takie:

Z którego modelu można zrobić najbardziej poprawnego naszego S-70i specjalsów?

W 1:72, oczywiście.

Najlepiej po modernizacjach.

Czy Italerka/Mastercraft , czy Hasegawa, może stare Fujimi, czy też HobbyBoss?

I z której wersji: zwykły UH-60, czy inny byłby lepszy?

Ostatnio oglądałem którąś z wersji HobbyBossa i w woreczkach wyglądał całkiem nieźle ( moim zdaniem laika).

Pozdrawiam,  Przemek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
37 minut temu, PrzemekW napisał:

Cześć 

Super Ci te "Hawki" wychodzą.

Ale mam pytanko takie:

Z którego modelu można zrobić najbardziej poprawnego naszego S-70i specjalsów?

W 1:72, oczywiście.

Najlepiej po modernizacjach.

Czy Italerka/Mistercraft , czy Hasegawa, może stare Fujimi, czy też HobbyBoss?

I z której wersji: zwykły UH-60, czy inny byłby lepszy?

Ostatnio oglądałem którąś z wersji HobbyBossa i w woreczkach wyglądał całkiem nieźle ( moim zdaniem laika).

Pozdrawiam,  Przemek

 Ja tam bym zrobił z italerki tj mistercrafta  [kalki w zestawie], żywice są,  kilka rzeczy trzeba poprawić....s-70i to taki uh60m w troszkę uboższej wersji...jak jest potrzeba to mogę pomóc też materiałami 😉

Screenshot_20240623_225448_Photos.jpg

 

Starzy znajomi dali troszkę pobuszować w nim to napstrykalem ile sie dalo...

(Podziękowania dla Majkela🙂)

 

Edytowane przez Bikernytzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Napisano (edytowane)

Witam wszystkich na wakacjach.

 Mimo upałów nie zachęcających do niczego poza plażingiem projekt Romeo powoli posuwa się  ku rzeczywistym kształtom.

 

 W czesci kadluba pylon , wyrzutnik flar ALE-39 , czujnik ALQ-210 oraz wypuszczona na zewnątrz osłona dla SQQ-36/53/62 czyli zasobnik boji sonarowych, hydroakustycznych :

20240714_104054.jpg

 

 Z rozpędu poszedł i drugi pylon pomimo iż prawy a lewy różnią się między sobą calkiem sporo...

20240714_104212.jpg

 

 Za namową posiadaczy Hasegawy zakupiłem Model by sprawdzić pasowanie i....leży jak ulał!!!

Zapewne dla tego , że kadłuby są niemal identyne tych producentów.

20240714_104435.jpg

 

W części nosa maszyny udalo sie wystrugać czujniki AAR-47 MAWS obecne tez w starszej wersji "Bravo" , ALQ-210 ESM oraz SQR4 datalink z podstawa dla AAS-44EO FLIR (ten sam zestaw co późne wersje SH-60B) :

 

20240714_111759.jpg

 

 Wszystko to zbudować sobie taka oto maszynę:

Screenshot_20240514_214525_Chrome.jpg

Teraz powyzsze detale idą do silikonu w calu powielenia. W tzw.międzyczasie  dopracowuje spasowanie elementów dla wersji "Sierra" których na szczęście nie ma aż tak dużo jak w "Romeo".

 

Screenshot_20240603_081748_Chrome.jpg

Liczę,  że już niebawem będę mógł się podzielić zdjęciami co udało sie uskrobać i jak to wygląda w formie gotowych żywicznych elementów. 

Edytowane przez Bikernytzu
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.