Skocz do zawartości

Mig-29 Fulcrum "Duch Kijowa" | 1:72 Trumpeter


Hubert Kendziorek

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko jest mi rysować mając jedynie zdjęcie z takiej perspektywy.

Właśnie zauważyłem następne niezgodności... 😠

1267068523_duch1.jpg.52f550b782d8fc8cae2a0d3bfe6c82a1.jpg

Zdjęcie pochodzi z profilu Aviation ArtEast Piotr Dubowik, wyłącznie do celów dyskusji.

Edytowane przez Soris
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japończycy swoje zwycięstwa oznaczali kwiatamu wiśni. Niemcy - piobowymi kreskami. Sowieci - czerwonymi gwiazdjami. Ta reguła, o której piszesz chyba działała tylko u Anglosasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2022 o 13:44, Helmut napisał:

Japończycy swoje zwycięstwa oznaczali kwiatamu wiśni. Niemcy - piobowymi kreskami. Sowieci - czerwonymi gwiazdjami. Ta reguła, o której piszesz chyba działała tylko u Anglosasów.

Masz jakiś przykład na focie? Bo jedyne japońskie oznaczenia zestrzeleń jakie kojarzę go okrągłe znaki USAA oraz sylwetki bombowców w rzucie górnym
 - Niemcy oznaczali pionowymi kreskami... Niepełne: nad każdą pionową krechą zestrzelenia była miniaturka znaku lotniczego państwa, nad którym odniesiono zwycięstwo i tak były tam: polskie szachownice, francuskie i brytyjskie kokardy, sowieckie gwiazdy. Szczerze nigdy nie widziałem zbliżenia na kitę szkopa jakiegoś co pobił hamburgerów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ritter napisał:

W mediach pojawiła się informacja na temat śmierci pilota noszącego ten przydomek. 

Uśmiercają go już chyba drugi albo trzeci raz. A prawda wygląda tak, że nie da się go zabić.

Oficjalny twitt sił powietrznych Ukrainy:

 

"Według dowództwa 13 marca mjr Stepan Tarabalka zginął bohatersko w walce powietrznej z przeważającymi siłami rosyjskich najeźdźców. „Duch Kijowa” to legenda superbohatera, którego postać stworzyli Ukraińcy. To raczej zbiorowy obraz pilotów 40. Brygady Lotnictwa Taktycznego Sił Powietrznych, którzy chronią niebo stolicy, którzy nagle pojawiają się tam, gdzie się ich nie spodziewają."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ritter napisał:

W mediach pojawiła się informacja na temat śmierci pilota noszącego ten przydomek. 

Jest to zamieszanie z powodu jakiegoś debila z The Times szukającego sensacji.
 Cytat za profilem magazynu Lotnictwo:
"

Media masowo podają - powołując się na newsa opublikowanego w internetowym wydaniu pewnej brytyjskiej gazety - że pilotem obwołanym "Duchem Kijowa" był poległy 13 marca w walce z przeważającą liczebnie formacja wroga mjr Stepan Iwanowicz Tarabalka, któremu pośmiertnie nadano tytuł Bohatera Ukrainy "za ochronę przestrzeni powietrznej, męstwo i odwagę”.
Informacji o tym, że to 29-letni mjr Tarabalka był "Duchem Kijowa" zaprzeczył jednak już 25 marca Ołeksij Arestowycz - doradca Szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy ds. komunikacji strategicznej w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego i obrony. Dodatkowo dzisiaj zaprzeczyło temu Dowództwo Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy, nadmieniając jednocześnie, że mjr. Tarabałka wcale nie zestrzelił 40 samolotów jak jest to rozpowszechniane w mediach.
Jeśli chodzi o samą postać "Sucha Kijowa" oświadczono, że to superbohater-legenda, którą to postać stworzyli Ukraińcy. Jest to raczej zbiorowy portret pilotów chroniącej nieba ukraińskiej stolicy 40. Brygady Lotnictwa Taktycznego."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DamianPoltorak napisał:

Oficjalny twitt sił powietrznych Ukrainy:

 

Może zamiast CYTOWAĆ twity, fejsbuki i inne kopiowane czy powielane teksty sami sobie rzućcie okiem na OFICJALNY komunikat, wydany przez Командування Повітряних Сил ЗСУ.  Celowo bez żadnego linka, sami sobie dojdziecie do oficjalnych stron ukraińskiego Dowództwa SP.
A jak już znajdziecie to źródło, to również sami sobie przeczytajcie. Bezpośrednio, od punktu zero, bez cytatów, bez kopiowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2022 o 15:50, neptun1939 napisał:

Niepełne: nad każdą pionową krechą zestrzelenia była miniaturka znaku lotniczego państwa, nad którym odniesiono zwycięstwo i tak były tam: polskie szachownice, francuskie i brytyjskie kokardy, sowieckie gwiazdy. Szczerze nigdy nie widziałem zbliżenia na kitę szkopa jakiegoś co pobił hamburgerów...

Masz rację - wydaje mi się, że widziałem gdzieś zdjęcie, gdzie pod tymi krechami były dopisane daty poszczególnych zwycięstw - ale to chyba nie było regułą i zależało każdorazowo od pilota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam. przedstawiam moją wariację poświęconą tematowi " DUCH KIJOWA". Wykorzystałem do niego stary model (złom) Su-27 w skali 1/48 oraz model Miga-29 (dla podkreślenia przestrzenności w skali 1/72 - ale myślę aby był jeszcze lepszy efekt zamienię go na model w 1/144 - ale to pieśń przyszłość). Całość jest wzbogacona naszywką zakupiona w Internecie oraz oświetleniem imitującym płomień oraz silniki rakietowe fotela k-36

IMG_20221115_103606478.jpg

IMG_20221115_103645548.jpg

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.