Skocz do zawartości

Mig-29 Fulcrum "Duch Kijowa" | 1:72 Trumpeter


Hubert Kendziorek

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo, że Mig-29 zupełnie mnie nie kręci, to jednak przyszła pora by zrobić go w barwach Ukrainy, dzielnie stawiającej czoła brutalnej agresji Putina i jego akolitów (oddzielam zwykłych Rosjan od "ich" władz).

Inspiracją są doniesienia o asie lotnictwa Ukrainy, Duchu Kijowa, który zestrzelił już co najmniej 10 wrogich maszyn.

Model powstanie bez żadnych dodatków. Barwy maszyny Ducha Kijowa są mi nieznane i o ile nie pojawi się coś konkretnego przed etapem malowania, model powstanie w barwach polskich, z zamalowanymi polskimi znakami identyfikacyjnymi i numerami, które zastąpią odpowiednie oznaczenia ukraińskie. Wiem, że nie latamy na 9.13, ale nie o takie detale się tu rozchodzi. 

Szybki rzut oka na pudełko i część zawartości. Detale całkiem przyjemne. W zgodność nie wnikam.

 

x35oZ0.jpg


wVEHJ2.jpg


BDRuvD.jpg


o61CHO.jpg


5qRzs4.jpg

 

 

Niestety, drobne uszkodzenie, mimo zabezpieczenia pianką. Ale tego nie będzie widać. Nadłamane i ułamane. Już dokleiłem.

 

2Qq2dt.jpg

 

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie! 👍

Ja też za chwilę wystartuję z warsztatem Su-27 w barwach Ukrainy. Miałem go robić nieco później no ale znane wydarzenia przyspieszyły tylko tę decyzję.

Powodzenia w budowie!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób go w pikselowym ukraińskim malowaniu, z trojzebem ha grzbiecie 

, będzie mega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym pikselowym kamo jest tylko taki kłopot, że nie ma masek dostępnych w PL dla tej skali, na ile zdołałem poklikać.

Zamówiłem na ebayu bezpośrednio z Ukrainy, ale czy dotrą... zobaczymy, trzymajcie kciuki - trochę czasu do etapu malunków jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodzenia w budowie - będę zaglądał   :piwo:

 

jeszcze w temacie "Ducha Kijowa".... 

jak wszyscy wiedzą w walkach nad Kijowem zginął płk.Oksanczenko (Grey Wolf), który po przejściu na emeryturę w 2018 udzielał się w licznych pokazach lotniczych na całym świecie.

W wielu miejscach w internecie czytałem sugestie że to właśnie on ze względu na wyszkolenie i umiejętności był owym "legendarnym" Duchem. Ale te plotki nie zostały do tej pory potwierdzone oficjalnie przez władze ukraińskie.

zz1.thumb.jpg.2a6f3ba7d3605e49fa636f0089f4e319.jpg

 

zz2.thumb.jpg.202699e3696cb3ef16daedcf96840a35.jpg

zdjęcia umieszczone wyłącznie w celach dyskusyjnych

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zrobię sobie takie kalki na ogona Smokera :) 

274691973_4663923040383551_4436466631214055225_n.jpg

274723757_4663923143716874_1326802048234159306_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2022 o 08:55, Hubert Kendziorek napisał:

Z tym pikselowym kamo jest tylko taki kłopot, że nie ma masek dostępnych w PL dla tej skali, na ile zdołałem poklikać.

Zamówiłem na ebayu bezpośrednio z Ukrainy, ale czy dotrą... zobaczymy, trzymajcie kciuki - trochę czasu do etapu malunków jest.

Pytanie na temat ukraińskiej firmy foxbot-ktoś tu prywatnie ma na skale 1/144 kalki do SU27 oprócz jednej oferty-na mojehobby-za 36zyla?Polski producent-coś taniego szukam.Robię Sukię w tej skali Camo digital chce z druku A4 przylepnego-robione na drukarce-pomniejszyłem maski plikiem w ifran-iview.Ciężko powycinac-spróbować można.Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile wiem z własnego doświadczenia, kalkomanie lub maski na podstawie zdjęć kalkomanii lub rysunków wychodzą takie sobie. 

Można oczywiście zamówić maski u profesjonalisty i to jest chyba lepsze rozwiązanie. Pośrednie - taśma, nożyk, precyzja, cierpliwość.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migenez wypuścił papier maskujący z nadrukiem milimetrowym. To może ułatwić nieco sprawę. Choć szczerze muszę przyznać, że do Suki, z którą niebawem dołączę, przez wrodzone lenistwo kupiłem gotowce Foxbata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, MIRO napisał:

Migenez wypuścił papier maskujący z nadrukiem milimetrowym. To może ułatwić nieco sprawę. Choć szczerze muszę przyznać, że do Suki, z którą niebawem dołączę, przez wrodzone lenistwo kupiłem gotowce Foxbata.

Tamiya też taki robi, mam w formacie a5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Knapik napisał:

Fajny model tylko troche mały w 1:72. 

 

A to akurat zaleta. Nie podoba mi się ten samolot, więc w większej skali nie miałbym pewnie dość chęci, by go zrobić. 

 

Kokpit a'la Trumpeter. Na żywo jest błękitno szary. Fotel się jeszcze robi.

 

nDs7Wy.jpg


dojq5d.jpg

 


 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Knapik napisał:

Fajny model tylko troche mały w 1:72

1:72 to nie mały, tylko w sam raz :mrgreen:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę zastanawiałem się nad żywicznymi dyszami... ale nie. Na razie na sucho, przed szlifem.

Dzióbek nafaszerowany ołowiem.

 

4JHXbx.jpg


oTaapE.jpg


r9ue4L.jpg

 

Model składa się całkiem przyjemnie. Jak na cenę, detale też moim zdaniem w porządku, może poza kokpitem.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2022 o 23:36, MIRO napisał:

Migenez wypuścił papier maskujący z nadrukiem milimetrowym. To może ułatwić nieco sprawę. Choć szczerze muszę przyznać, że do Suki, z którą niebawem dołączę, przez wrodzone lenistwo kupiłem gotowce Foxbata.

Ale w1.72?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.