Skocz do zawartości

Valentine III Miniart 1/35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Model skończony. Jeszcze można by posiedzieć nad tym, czy tamtym, ale jak na projekt reanimacyjny, który w ogóle nie był w planach jeszcze pod koniec tamtego roku, to jestem zadowolony - nie lubię jak coś zalega mi na "półce wstydu", a tu nagle zrodził się pomysł i... oto jest. 😉

Model to nieco już leciwy Miniart, przemalowany i nieco przebudowany na wóz używanych w ramach Lend Lease przez Armię Czerwoną. Wymieniłem tylko lufę i liny na Eurekę XXL i dorobiłem troszkę bambetli. 

 

cmcsAb6.jpg

 

AZFpDHd.jpg

 

iQN7LNi.jpg

 

MA9U87D.jpg

 

lNkZk0M.jpg

 

ZFfIQKn.jpg

 

3vGXFBX.jpg

 

BLBDtuC.jpg

 

xcIV8SK.jpg

 

473c29T.jpg

 

iprBzlf.jpg

 

WRnzAY1.jpg

 

 

X6pzNeU.jpg

 

tZyA4cr.jpg

 

Pozdrowienia!

 

 

  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna praca. Jedyne co wali mi po oczach to ta beczka na tyle i szmaty na niej. Chyba zapomniałeś je poddać efektom weatheringu. Mocno odstają od reszty modelu. No i szmaty są jakieś takie jednowymiarowe. Brakuje na nich rozjaśnień i cieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, można było mocniej pocieniować, racja, ale kurz, brud i trochę różnych paprochów na nich jest, o niczym nie zapomniałem. 

Intensywność efektów trochę zniknęła na zdjęciach, ale w nowym miejscu jeszcze się nie oswoiłem z oświetleniem. Niby aparat i światło to samo, ale jakoś wychodzi to wszystko nieco inaczej. 😉 

Chociażby figurki, które są idealnie trupio matowe po malowaniu Vallejo, ale na fotkach zdają się połyskiwać - to samo z bambetlami. Muszę trochę pokombinować z ustawieniem lamp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dzieje sie akcja na przedstawionej dioramce?

Czy malowane Valentine pochodzi z jakiejś konkretnej jednostki?

Pytam, bo lubie "fabułe" czy to historyczną czy fikcyjną związana z modelem/dioramą. Na pewno jakiś pomysł, inspiracje miałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luźna inspiracja pojazdami Lens Lease, nic wiecej. 

Elementy podstawki wymyśliłem sobie grzebiąc za zdjęciami kapliczek i wiejskich płotków, więc też żadna historia. 

 

Po wiecej fabuly zapraszam do innych moich warsztatów, tu było dość luźno i zabawowo. 😉

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2022 o 19:07, patrykd napisał:

Bardzo ładna praca. Jedyne co wali mi po oczach to ta beczka na tyle i szmaty na niej. Chyba zapomniałeś je poddać efektom weatheringu. Mocno odstają od reszty modelu. No i szmaty są jakieś takie jednowymiarowe. Brakuje na nich rozjaśnień i cieni.

Patryk. Mówiłem. Od weatheringu, zostaw to Sasha'ie Grey, one wie jak detala wydobyć 🤣 .Znowu piszę o szmatach, panie ile to można słuchać🤪 hehe

 

Poziom jest, gratki modelu , ale tych kacapów to za burtę na płotek bym ich dał :). Upps potknęli się na pancerzu ..:)

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, MayonesEXG7 napisał:

Poziom jest, gratki modelu , ale tych kacapów to za burtę na płotek bym ich dał :). Upps potknęli się na pancerzu ..:)

A jeśli to Ukraińcy z I Frontu Ukraińskiego, to co wtedy? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest piękny. Bardzo mi się podoba. Czy koncepcja zamocowania dodatkowego zbiornika na paliwo/olej z T-34 (lub pochodnego) to Twoja własna koncepcja czy też znalazłeś to gdzieś na wojennych fotkach?

Pozdrawiam.

Andrzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Przygotowując ten model wydawało mi się, że kiedyś gdzieś widziałem coś takiego, natomiast szukając konkretniejszych inspiracji napotykałem tylko zdjęcia z dużymi 200l beczkami. 
Ale myślę, że i takiej "podmianki" nie można wykluczyć. 😉 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiło mnie to dlatego, że zacząłem się zastanawiać czy miałby to być zbiornik podłączony na stałe do instalacji paliwowej czołgu tak jak na teciakach czy też po prostu służyło to jako swego rodzaju beczka na paliwo lub olej. Generalnie pomysł ciekawy i inspirujący.

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model, wycieniowany jak lubię, z masą pomysłowych dodatków.

Na moim monitorze zdjęcia wyglądają na nieco przepalone, pewnie nie będzie Ci się chciało ale można by je trochę ściemnić.

Być może wtedy te "czyste" elementy z tyłu - beczka i szmaty - nabrałyby charakteru.  

Nevertheless - piękna praca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.