Skocz do zawartości

M4A3E8 Sherman "Easy Eight" 1/35 - RFM


patrykd

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sam chyba widzisz to niebo a ziemia... Naprawdę dobra zmiana i 500+ do wyglądu. Efekty podskórne zostały zachowane, model nie pociemniał tylko nasycił się barwą, więc operacja dużo bardziej niż udana. Swoją drogą to jeszcze nie zacząłeś weatheringu w jego klasycznym znaczeniu a już masz więcej efektów niż na niejednym skończonym modelu. Bardzo dobra pozycja wyjściowa do dalszej pracy :super:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, TAW napisał:

Jak sam chyba widzisz to niebo a ziemia... Naprawdę dobra zmiana i 500+ do wyglądu. Efekty podskórne zostały zachowane, model nie pociemniał tylko nasycił się barwą, więc operacja dużo bardziej niż udana. Swoją drogą to jeszcze nie zacząłeś weatheringu w jego klasycznym znaczeniu a już masz więcej efektów niż na niejednym skończonym modelu. Bardzo dobra pozycja wyjściowa do dalszej pracy :super:

Dzięki za pomoc w rozwiązaniu problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jak najbardziej dobra bo przeznaczona do żywic, też go mam. Ale używam też primera do lakierów samochodowych i nie jest akrylowy, a najlepiej sprawdźna wlewkach jak trzyma ten który masz pozdrawiam OLO. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tym akrylowym to zależy o co chodzi bo są dwie definicje akrylowości - hobbystyczna i bardziej naukowa. W sumie to ja się w tym trochę gubię ale ze swojego podwórka powiem, że na żywicę sprawdził mi się One Shot i Finishing Surfacer Mr Hobby. Problemów żadnych nie miałem więc nie szedłbym w koszta i jakieś nowe specyfiki bo przypuszczam, że jakiś z takich już pewnie masz na stanie. Warto pamiętać tylko o dokładnym umyciu cześci przed malowaniem no ale to oczywista oczywistość.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przedstawiam model po wymalowaniu i założeniu kół, pomalowaniu przedniego uchwytu transportowego działa oraz dodaniu uwypukleń z farb olejnych i lekkiego drybrusha na samych kołach.  Sorry za jakość zdjęć ale przez dłuższy czas mam wyłączony główny aparat z użycia. W przyszłym tygodniu wysyłam go do naprawy. Dla spostrzegawczych mały konkurs. Nie obyło się bez urwania dwóch części. Ciekawe kto je znajdzie. Dam like pod komentarzem z właściwą odpowiedzią :)

 

 

 

 

 

Po założeniu kół i oleju detali 4.jpg

Po założeniu kół i oleju detali 2.jpg

Po założeniu kół i oleju detali 4.jpg

Po założeniu kół i oleju detali 6.jpg

Po założeniu kół i oleju detali 7.jpg

Po założeniu kół i oleju detali.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Evildead napisał:

Jak naprawisz aparat zrób kiedy zdjęcie dla porównania aparat kontra smartfon czy tam co teraz robisz z identycznym światłem, z tej samej pozycji itp, ja to ciemny z tej strony, jak dla mnie to te zdjęcia teraz są w porządku

Pomijając kwestie obsługi aparatu i całkowita kontrolę nad światłem czy głębia ostrości, to normalnie sprzęt którym robię zdjęcia ma:

1.lepsze odwzorowanie kolorów. Przez co nie trzeba się tyle bawić w programie graficznym 

2. Dużo lepszą rozdzielczość. Przez co jestem w stanie robić crop bez straty na jakości. 

3. Dużo lepszy obiektyw z bardzo dobrym światłem. Kontrast też jest lepszy. 

4. Matryca aparatu mojego jest pelnoklatkowa. 

5. Dużo mniej szumów na zdjęciach przy większym ISO

6. Podgląd na żywo prześwietlonych obszarów i obszarów ostrosci

7. I wiele innych dodatkowych aspektów o których nie będę się już rozpisywał. 

 

DODATKOWO zdjęcia z komórki wymagają znacznie więcej zabawy w programie do obróbki obrazu co mnie też wkurza

 

 

Edytowane przez patrykd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny etap za mną. Pomalowałem narzędzia w kolorach podstawowych, położyłem kalki no i na koniec poszedł w ruch lakier błyszczący. Strasznie podobają mi się te kalki. Teraz czas na wash. Mam jeszcze pytanie czy lakier Tamyia X22 może być rozcieńczany IZOPROPANOLEM?

 

Ps. Pojemnik na apteczkę tak na próbę umieszczony

 

image.thumb.jpeg.629afb57ab484cfcfb9729971c30b086.jpeg

90583805_Pokalkach3.thumb.jpg.856240aa3e93c476afcb90b7847e5cda.jpg

 

image.thumb.jpeg.46caaa15615629d3c69003bd0ff7e38e.jpeg

1818462978_Pokalkach4.thumb.jpg.da4fd6c04d74a2ed9dae694a64f38f45.jpg

Edytowane przez patrykd
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, patrykd napisał:

IZOPROPANOLEM?

Spróbuj, mi pactra się lata temu zważyła po dodaniu izo. Tamiya to niby inna farba, ale kropelkę można na próbę poświęcić. W tej chwili używam dedykowany rozcieńczalnik, bo po smirnofie jakieś cyrki się dzieją. Chyba, że to wina farby była, a nie wódy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TAW napisał:

Z każdym krokiem coraz lepiej to wygląda.

Dzięki.  Teraz zaczyna się moja bardziel ulubiona część malowania. Typowy weathering, który zasadniczo zmienia zawsze model z zabawki w coś bardziej realistycznego. 

 

Mam jeszcze dwa pytania. Czy ma ktoś jakiś tutorial jak malować pień drzewa sosnowego? I drugie pytanie. Czy charakterystyczna obwódka startego paska metalu na lufie czołgu przy jarzmie dotyczyła tej wersji shermana? Wygląda mi na to że tak. Ale potrzebowałbym potwierdzenia.

 

image.png.e2c6ec7209f0214d0c377192b406f887.png

 

Edytowane przez patrykd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.