Skocz do zawartości

HETZER - WEHIKUŁ CZASU .... tam królował blues


rollingstones

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki chłopaki

Kolejne wieczory poświęciłem na prace przy Hetzerze. Zakochałem się w tej konstrukcji. Jest to tak piękny i wdzięczny pojazd do prac modelarskich. Na sam początek zrobiłem fading z farb olejnych, wykorzystując do tego Migowskie Abteilungi. Po wyschnięciu rozpocząłem prace z pigmentami. Strzepując je z pędzla jak popiół z papierosa ułożyłem sobie podstawową konstrukcję którą zabezpieczyłem białym duchem. Po dokładnym wyschnięciu zrobiłem ułożenie pędzlami gąbkowymi które mi odpowiada w ramach koncepcji dioramy. Nie mogłem się powstrzymać i rozpocząłem prace nad podwoziem i wanną. Zdjęcia robiłem jeszcze prze pracami przy układzie jezdnym gdy miałem zrobioną konstrukcję tylnej płyty i przodu wanny. Wykonywałem to za pomocą kredek tamiyi nakładanych za pomocą twardego krótko ściętego pędzla. Na to wklepywałem pigmenty również za pomocą twardych pędzelków. Na razie jest to konstrukcja dosyć monotonna kolorystycznie ale jest to zabieg celowy. Pojazd stanie na dioramie i musi się wpasować kolorystycznie w swoje przyszłe miejsce. Po doświadczeniach z Tygrysem wiem że pewne etapy musza być dokonane w momencie wtopienia pojazdu w dioramę – teraz jestem mądrzejszy i myślę ze teraz uniknę już błędów które popełniłem wtedy. Jak już dojdę do dioramy a mam nadzieję zrobić to po urlopie to wtedy zajmę się ożywieniem błota na tyle i przedzie pojazdu. Nałożyłem już wydech – fakturę zrobiłem surfacerem 500 i pomalowałem go w całości MC vallejo. Dodatkowo przemyślałem i osłona karabinu zmieni swój kolor na czerwono miniowy aby powiększyć kontrast. Jutro zakończę aktualne prace z pigmentami i utrwalę je fixerem.

 

IMG_0002_2-4.jpg

IMG_0003-31.jpg

IMG_0004-23.jpg

IMG_0006-13.jpg

IMG_0007-12.jpg

IMG_0008-17.jpg

may5.jpg

mayJPG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie rezygnuj lordzie , nie rezygnuj, Jak ja chciałbym umieć robić samoloty

 

A to zdjęcia konstrukcji błota na wannie oraz pomalowalem na nowo osłone MG - taka podoba mi się bardziej - teraz ją tylko musze podniszczyć -na razie to surówka

Wieczorem zafikseruje

 

IMG_0001-31.jpg

IMG_0005-20.jpg

IMG_0003-32.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seb, czy mógłbyś wyjaśnić swoją koncepcję odnośnie "zagospodarowania górnego odcinka modelu"? Te rozbryzgi błota (bo tym chyba są) na płytach nadbudówki wyszły bardzo fajnie, delikatnie. Tylko nie rozumiem celowości położenia podobnych kropek/punktów/rozbryzgów w takich punktowych "skupiskach" na górnej płycie nadbudówki ...

 

P.S. Dobry koncepcja z miniową osłoną kaemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem wyłączyłem moją najmlodszą córke z testamentu. Pozwoliła sobie trafić hetzera piłką kalibru 150mm. Hetzer to jednak solidna konstrukcja i choć zniszczenia były poważne, udało się je naprawić praktycznie bez śladu. Przy okazji zdjąłem/lub przyciemnilem sand miga. Kazio - wytumaczenie jest na pierwszej stronie - wzór dioramy.

Nałożyłem sobie również trochę drutu do kamuflażu.

 

Stan jest taki - moim zdaniem lepiej i bardzo mi się podoba

IMG_0004-24.jpg

IMG_0006-14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za radą Kuby dodałem na wanne i dolną czesć kadłuba cienkich warstw ziemistych farb i na tym obudowalem konstrukcję - miał racje a ja już wiem że nie ma drogi na skróty. Wygląda to tak. (koła założone testowo)

Idę na urlop - do zobaczenia

 

IMG_0001-32.jpg

IMG_0002-29.jpg

IMG_0004-25.jpg

IMG_0006-15.jpg

IMG_0007-13.jpg

IMG_0008-18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wszystko było fajnie.

Do momentu kiedy pojawiła się podstawka.

Z podstawką jest Mega fajnie

Jejku mówie prawie jak Hubert Urbański w MILIONERACH.

Pozdrawiam i dodam, że miło popatrzeć na takie ładne prace.

Ps. Jak malujesz balse, że jest taka transparentna?

Pytam, bo wlaśnie jestem na etapie robienia podstawek właśnie z tego materiału.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Claudiusz - zmierzę Ci kuchnię jutro - zostawiłem ją w samochodzie żony.

Thomson - trawa to produkt firmy polak - trawa w kępach.

Czaku - balsę kupuj taką grubszą z 4 mm. Cienkie się wyginają przy przyklejaniu a i material wymaga szlifowania.

Ja maluje tak

- lakiero bejca duluxa, nakładam to wacikiem z chusteczki higienicznej - potem biorę valejo - tu burnt umber i nakładam ją z dużą ilością wody pędzlem - fajnie mi dobarwia bejce i jednym kolorem bejcy mogę dopasowywać kolorystykę do dioramy. Potem jeszcze ze dwa razy tak samo duluxa i jest zrobione.

Paweł - druga strona jest w zasadzie zrobiona tak jak pierwsza - nie wiem tylko jak ułożę gąsiennice. Dziś trochę popracuje to jutro wstawie zdjęcia

Mam problem - wyjąłem jedno ogniwo i pojazd nie wygląda juz fajnie - jest taki napięty - agresywny - nie wiem czy nie wrócę do obecnej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprowadziłem zieleń do takiego stanu – teraz muszę się zastanowić nad gratami na ziemi. Nie wiem czy faktycznie warto umieszczać tu tą kuchnię polową. Wyciągnąłem również to jedno ogniwo gąsienicy. Drugi zerwany odcinek leży sobie jeszcze bez składu – na razie go nie przyklejam tak że to zawinięcie jest przypadkowe. Po stronie zagrzebanych kół czeka jeszcze trochę prac ale zrobię je jak będę miał już ostateczny koncept na zagospodarowanie tego odcinka. Na razie zajmuje się teraz zielenia która będzie maskowaniem hetzera – zobaczymy co z tego wyjdzie.

Zdjęcia robił mój kolega tak ze zapewne są lepsze niż moje.

IMG_0003-35.jpg

IMG_0002-30.jpg

IMG_0004-27.jpg

IMG_0005-22.jpg

IMG_0006-17.jpg

IMG_0007-16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.