Skocz do zawartości

[W] MAZ-7313 - Trumpeter 01050 - 1:35


Przemek Przybulewski

Rekomendowane odpowiedzi

Niewiele ale coś się dzieje - zrobiłem nowe amortyzatory bo zestawowe mają okrutne szwy, poza tym chciałem ruchome.
Kilka minut i zaprojektowałem nowe mocowania - rurki z zestawu Trumpetera, średnica 2,5 i 2.0mm

image.thumb.jpeg.103b525fe9d0add1e0ac63ee8d537ab0.jpeg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, bulik58 napisał:

Ok, dzieki

Spoko. Pewnie jak bede robił swojego to zaprojektuje nowe. 
 

57 minut temu, Stojkovic napisał:

Czy jesteś w stanie wykonać z 3 - 4 piasty z mocowaniem do ramy do MAZ 543? Mam też trumpeterowa rame ale bez zawieszenia

Ale same piasty? Daj foto bedzie bezpieczniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o to chodzi - obawiam sie że po prostu może ci sie to nie opłacać. 
wydruk będzie kosztował pewnie kilkanaście, może kilkadziesiąt złotych. 
Ale projekt to kilka godzin roboty które są kosztowne. 
 

Nie wiem czy nie lepiej napisać do Trumpetera i poprosić o nowe ramki. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to z Trumpkowym serwisem części, ale chyba czeka mnie zrobienie od podstaw tego zawieszenia. 

Dragon się nie bawił w detal i wsadził tam zwykłr pręty na koła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model dragona opiera sie na modelowym scratchu. Kiedys jeden gostek zrobil dla siebie taki model, a że nie mial planow, zdjec itp zrobil jak umial, wiedzial itp. Wystawil go na jakims konkursie, zajal 1-wsze miejsce i zglosili sie do niego przedstawiciele dragona ze chca wydac ten model. Ot cała historia. 
To inna era, pełno uproszczeń, braków, nieścisłości itp. 
 

Trumpeter ma chyba strone na ktorej można zgłaszać/zamawiać braki wyprasek. Podobno to całkiem sprawnie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam się dzieje.
Rama w większości posklejana, zostały jakieś drobiazgi:

IMG_4101.thumb.jpg.e68ff12607b60aacfb2963196b143964.jpg

 

 

W międzyczasie dłubałem skrzynię ładunkową - jest ooogggromna. Nie ma porównania do ciężarówek typu M923 czy nawet M978.
Zresztą jak widać 🙂

IMG_4103.thumb.jpg.9f1ab3285e840f8e7c8a34496d93a562.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama prawie skończona. W sensie sklejania. Teraz pomalować na czarno-czarny i jakieś brudzenie. 
 

W miedzyczasie myślę nad podstawką. Pojazd jest spory - podstawka tycia wiec troche wystaje. 
 

Będzie asfalt, barierki i troche zaśmieconego pobocza. 
 

Część w rogu będzie odcięta a pójdzie tam korek albo cos innego - tak aby łatwo zrobic pobocze. 
7268C95C-1BF4-477E-8F25-7A3ACEB71DF0.thumb.jpeg.664901e4aa02ad30381b84c2b782191e.jpeg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z wolnym czasem to różnie i dlatego na tym najbardziej zawsze cierpi malowanie - ciężko znaleźć czas na psikanie, mycie itp a kleję z doskoku, mam sporo ponapoczynanych zestawó które doszły właśnie do etapu chociażby częściowego malowania.

Tu udało się popsikać wstępnie kabinki - teraz dokładniejsze malowanie, brudzenie itp.

Plamkami się nie przejmujcie - ja muszę zawsze poeksperymentować - oczywiście z różnym skutkiem

IMG_4165.thumb.jpg.59ff12e3d04545665493eeaeef65c5c9.jpg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, seven up napisał:

Powiększ podstawkę. Będzie wyglądało jak duża stopa do małego sandała ......i palce  wystają.🤔

Chętnie, chętnie - ale żeby to zrobić to albo muszę coś sprzedać ze starych modeli - bo miejsca brak (a nikt nie chce kupić).
Albo wyrzucić coś - a to znowu szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabinki posklejane, proszpachlowane, wyszlifowane i gotowe do malowania. Podoklejałem co było trzeba, zrobiłem tylko inne anteny.

IMG_4293.thumb.jpg.77c7840e8c1bb17f328cb3d7bfc5fca6.jpg

.

IMG_4294.thumb.jpg.c37e2e03cf72a70160f8b5df7fc4716c.jpg

 

 

 

W międzyczasie szykuję barierki:

IMG_4295.thumb.jpg.b4d211a87f56aff0fa150c642a94d802.jpg

 

 

 

I podkład do rdzewienia, drapania:

IMG_4296.thumb.jpg.54b3cbb385adcb21519ed2824f0e73fe.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.