Skocz do zawartości

[W] MAZ-7313 - Trumpeter 01050 - 1:35


Przemek Przybulewski

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Rafał B napisał:

Tymczasem zestaw Trumpeter 01069 PHL-03, który zapodałem i owszem, dokładnie takową ramę posiada.

 

Masz rację. Rozpędziłem się. To jest to samo podwozie i ta sama rama. 🤪

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Endrju napisał:

Masz rację. Rozpędziłem się. To jest to samo podwozie i ta sama rama. 🤪

 

Spoko, też mi się zdarza zapędzić 😄😉

26 minut temu, Lipstein napisał:

Napięcie jak przy obstawianiu, kim był z zawodu kpt. Miller w Szeregowcu Ryanie. 

Bo to fajna zabawa jest, co tym razem 😂, zwłaszcza wiedząc, że Przemek trochę tych zestawów już przemielił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIałem już napisać co - ale widzę, że chyba macie z tego niezłą zabawę więc jeszcze pomilczę. 😛

 

Generalnie rama jest faktycznie wspólna dla wielu pojazdów - w tym jednaj już są dwie różnice, jedna to belka poprzeczna, potężniejsza, wzmocniona w porównaniu np do SCUDa czy Smerch.

Druga to inne mocowanie mechanizmu skrętu kół. 

Tak czy siak są to niewielkie różnice.

 

Sam zestaw to mieszanka kilkunastu wyprasek - głównie z zestawu SCUD i BM-30 - i kilka nowych dedykowanych do tego konkretnie modelu.

Przypuszczam, że zostanie sporo części 🙂

 

Ja kleję dalej - na razie punkt piąty instrukcji - silnik ze skrzynią biegów - jakieś 40 elementów.

image.thumb.jpeg.53815f593baf2f857c636ef0c9154209.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle. Podkręcił nas Przemek. Wszyscy myśleli, że to będzie super rocket star a tu cywil bez mała choć nie wiem czy ich w cywilu używali.😃

Będzie ciekawie.

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to chyba byłby SF bo na Ukrainę nie zabrali chyba tego sprzętu. Tak w ogóle to zastanawiam się do czego orki używają tego sprzętu bo do wożenia na ten przykład ziemniaków to chyba słabo się nadają?

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Przemek Przybulewski napisał:

MAZ-7313 Trumpeter 1050.
Zwykła niezwykła ciężarówka z zabudową skrzyniową

 

Obstawiałem jakiś rozbudowany system rakietowy, bo powyższy wybór wydawał mi się zbyt banalny i oczywisty :haha:

...a tu tymczasem zwykła ciężarówka, no toś mnie zaskoczył 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie spodziewałem się takiego odzwewu i takiej, wręcz, rywalizacji w zgadywaniu.

Tak, ciężarówka, prawie cywil -dokładnie jak Endrju i Rafał B.
Co do malowania, to instrukcja podaje zielone lub trochę jakby kolory NATO, choć jak przeglądam internet to wszystkie całe zielone.
Ładunek, no cóż, tu jest zagwozdka, myślałem jakieś palety na początku, opony do jakiegoś wozidła typu biełaz.

Po wybuchu wojny trochę się zmieniła koncepcja, podstawka raczej prosta, asfalt, te sprawy, po to robiłem słupki i bariery, ale na pakę nie wiem co.
Znalazłem zdjęcie jak wieziono jakiś złom cchyba jakiś dzwig na pace - może w to pójdę - chociaż koncepcja szabrownicza z agd, meblami itp jest mega kusząca1328717631_truck-auto.info_maz_543-7310_6.thumb.jpg.8c335ccd6b60a7355b638a3c4eb44ea3.jpg

Zdjęcie pobrane z internetu do celów dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to coś pomoże ale napis po lewej pod szybą "Oddział mostowy nr 8". Pod taką nazwą kryją się firmy które budują mosty.

Drugi napis "DAO Wołgomost". Nie wiem co to DAO.

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzuciłem takie hasło na google:

 

MAZ-7310 груз

 

I znalazłem taki popularny ładunek:

 

original-24-543-html-70727e69.jpg.webp

 

Często jest też stosowany jako ciągnik balastowy:

 

maz005.jpg

 

Tak sobie myślę, że niektóre rzeczy, które tam są na przyczepie można by pojedynczo na pakę wrzucić...

 

Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie trochę myślenie życzeniowe... Ale w sumie można by było - tylko sporo ich by musiało być - 200kg raz x żeby te tony nośności zapełnić...

Trumna cynkowa jest symbolem wojen i katastrof

 

Ale i tak one by były w drewnianych skrzyniach, więc w sumie i tak można by duże drewniane skrzynie na pace postawić i niech wyobraźnia widza podpowie co jest w środku...

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za sugestie i podpowiedzi - elementy mostów czy inne to jak najbardziej. Co do ładunku 200 to chyba, jak na moje standardy, zbyt kontrowersyjne.

Jest jeszcze czas na podjęcie decyzji, na razie model 🙂 a że jest w nim sporo dłubania to się schodzi.

Pokeliłem trochę silnik - tu na plus dla Trumpka że jest bo go i tak wcale nie widać:

IMG_4090.thumb.jpg.7730ada5ac1a699723b2889818b55b40.jpg

 

 

Drugi plus, że pomimo nieiwelkich różnic w porównaniu do innych tego typu pojazdów, zmienione są pewne części jak na przykład osłona z przodu. Po lewej nowa - po prawej z poprzednich modeli:

IMG_4092.thumb.jpg.f7857c627a3e0e710411dbfcb24510be.jpg

 

 

 

Cała ramka jest takich części 🙂 

IMG_4091.thumb.jpg.ad7952614532c8656f1f90905fa10a3f.jpg

 

 

 

Coś czuję że zostanie spory woreczek niwykorzystanych elementów.

 

 

Kolejny krok po skelejniu ramy to zawieszenie - dosyć skomplikowany i łatwo coś przeoczyć lub pomylić:

IMG_4093.thumb.jpg.2fcac886f0cb4821650022c69eaeabba.jpg

 

 

 

No i stan na wczoraj wieczór:

IMG_4094.thumb.jpg.4855749a43e9a6ee1dbdad05387822ae.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.