Skocz do zawartości

[W] MAZ-7313 - Trumpeter 01050 - 1:35


Przemek Przybulewski

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, halset napisał:

Robi się trochę ciasno z ta ławeczką i barierkami, chyba ze wciśniesz ją bardziej do kąta. Albo sama latarnia i np kosz na śmieci?

Barierki klasa.

Właśnie też tak myślę, że za wąsko, za ciasno.
Dojdzie modrzew chyba tylko i latarnia, no i śmietnik...

 

 

14 minut temu, Paweł Czarnocki napisał:

Kurczę Przemku jak zwykle wymiatasz......

Dzięki, ale bez przesady, taka tam dłubanina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek fachowiec. Ładnie. Ale pewnie miejsca, masz na takie kolosy. Coś ostatnio myślę o jakimś kołowcu, ale skala 1:35 w podobnych pojazdach, to zupełnie brak miejsca w pokoju.

 

Patrząc na focie, to na ławeczce bym zrobił parkę- przytulająca się...kałużę na jezdni przy krawężniku, ale koniecznie z dziurą aby miała wodą skąd wylecieć, prosto na nich- taki romantyzm kołowy w tej skali bym widział. Pomyśl :D

 

Oczywiście wtrąciłem, ale co patrze na jakaś budowę diory, to mi wyobraźnia wskakuje :)

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem postawić tego suchego modrzewia, jak go posadzę to miejsca już na ławkę nie będzie 😞
I albo modrzew i latarnia, śmietnik

Albo ławka, śmietnik i może latarnia

 

Ech, niby proste a taki dylemat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, halset napisał:

Zabierz Maza i posadź modrzew 😛

Modrzew za słaby - musiałaby być pancerna brzoza 🙂

 

16 minut temu, Evildead napisał:

Daj samo drzewo w róg np , jakaś trawka obok, ławka fajnie wygląda  ale tu miejsca nie ma, jest tu jakby na siłę,  i tak będzie fajnie bez niej wyglądać.

Tak zrobię - dzięki

 

Godzinę temu, MayonesEXG7 napisał:

Przemek fachowiec. Ładnie. Ale pewnie miejsca, masz na takie kolosy. Coś ostatnio myślę o jakimś kołowcu, ale skala 1:35 w podobnych pojazdach, to zupełnie brak miejsca w pokoju.

 

Patrząc na focie, to na ławeczce bym zrobił parkę- przytulająca się...kałużę na jezdni przy krawężniku, ale koniecznie z dziurą aby miała wodą skąd wylecieć, prosto na nich- taki romantyzm kołowy w tej skali bym widział. Pomyśl :D

 

Oczywiście wtrąciłem, ale co patrze na jakaś budowę diory, to mi wyobraźnia wskakuje :)

No właśnie nie mam - dlatego taka mała podstawka, normalnie by stał na dwa razy większej

 

Kałuża fajny pomysł, najlepiej jeszcze mieć takie umiejętności żęby zrobić chwilę przed zachlapaniem, jak już woda prawie dolatuje. Takie zatrzymany w czasie kadr 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Przemek Przybulewski napisał:

 

Kałuża fajny pomysł, najlepiej jeszcze mieć takie umiejętności żęby zrobić chwilę przed zachlapaniem, jak już woda prawie dolatuje. Takie zatrzymany w czasie kadr 🙂

Dokładnie oto mi chodziło, aby figurki były widoczne i taka " surf'owa " nie turkusowa...heh kałuża nad barierą leci :)

 

Twoje umiejętności są, konkretne. Nie wiem jak z figurkami, ale pewnie dobrze je ciapiesz. Więc zestaw z mastera 1/35 te figsy nie są drogie. Ale czekaj, przecież drukujesz 3D , bym zapomniał. Mam figsa,  z przed roku kupioną, więc jakościowo dobre rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, MayonesEXG7 napisał:

Dokładnie oto mi chodziło, aby figurki były widoczne i taka " surf'owa " nie turkusowa...heh kałuża nad barierą leci :)

 

Twoje umiejętności są, konkretne. Nie wiem jak z figurkami, ale pewnie dobrze je ciapiesz. Więc zestaw z mastera 1/35 te figsy nie są drogie. Ale czekaj, przecież drukujesz 3D , bym zapomniał. Mam figsa,  z przed roku kupioną, więc jakościowo dobre rzeczy.

I tu byś się zdziwił - moje figurki to porażka - większość z nich wygląda jak jacyś manekiny, albo karykatury

 

Reasumując:

 - pojazd skończony - jeszcze tylko ładunek, ale to kratownice, koło zapasowe, ławka, pralka, może trochę węgla 🙂

 - podstawka prawie skończona, dojdą dwa elementy - tylko dwa

 

Czas wrócić do Challengera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MayonesEXG7 napisał:

Slij figsy wymaluje za czyste figurki w 135😋

Musiałbym zobaczyć co pasuje
 

 

22 minuty temu, SnajperTBG napisał:

Przemek a chcesz skan tej blaszki na kratownicę do maza w 1:1,to akurat sobie dorobisz? Bo mam scuda a to przecież to samo 😉

Spoko, mam jeszce kilka takich Mazów - sprawdzę jak tam to wygląda, dorobię z hipsu albo z blaszki po puszcze coli

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Przemek Przybulewski napisał:

Musiałbym zobaczyć co pasuje
 

Na emdu stronie fajne figsy masz.Dogadamy sie bez problemowo😃Wybiore sobie dwie pacynki Wymaluje i tyle.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master box robi cywilne ludki. Mam dla Ciebie dwie prpropozycje.Pierwszą figurke mozesz sobie sam druknąć-myjąca się Panią☺.Wtedy musiało by być mokro,z opadami na drodze i nie tylko.Druga opcja to,azjatki lekkiego obyczaju🤣,na chodniku ochlapane kałużą-humorystycznie.A obok siedzi,na ławce starzec-pewnie,by sie uśmiał z takiej sytuacji.Ale pojazd modern-to coś z konwertujesz nowsze figsy,na drukarce fajne z pacynkami.Trzecia opcja-oblane araby z kałachami.

Screenshot_20221014-165757_Chrome.jpg

Screenshot_20221014-170315_Chrome.jpg

Screenshot_20221014-165456_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Bartosz Ciesielski napisał:

O coraz ciekawiej się robi 

Eee tam, już prawie koniec

 

Trochę węgla:

172A6A36-03E2-4FAE-9FB6-1B6FFE581DCF.thumb.jpeg.6201434c8d776017c58c7266498162b3.jpeg
 

 

 

Dorobiłem śmietnik i tablice z podstawą. Tablica to taki zbędny dodatek. Co innego podstawa, podłoże ją pod lewitujące koło

4612DD5F-049D-40FA-8E8C-631604C604E1.thumb.jpeg.56b9bf85e42ed3eeec8052de379ab4c5.jpeg

 

 

 

No i kratownice:

8A6714B4-D6D8-4335-9A01-6EFD6A3D48A2.thumb.jpeg.78c35e5045dc7e985c928830fc37cddf.jpeg

 

 

 

Teraz to zebrać do kupy - kratownice, węgiel, koło zapasowe, ławka, pralka i co tam wpadnie pod ręke. A i jakieś beczki

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratownice super, tak jak i główne monstrum warsztatu! :super:

 

Napisz jeszcze tylko po ile płaciłeś za:

15 minut temu, Przemek Przybulewski napisał:

Trochę węgla:

172A6A36-03E2-4FAE-9FB6-1B6FFE581DCF.thumb.jpeg.6201434c8d776017c58c7266498162b3.jpeg

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, robertmodelarz napisał:

Od razu widać, że węgiel dobrej jakości z Donbasu (może od Falenty), sprawdź, czy nie ma tam podsłuchu.  Dioramka wymiata!!!!

 

18 minut temu, bulik58 napisał:

Kratownice + smietnik 1 klasa , a ten wegiel to z wlasnych bieda szybow czy sprowadzony?

 

11 godzin temu, Grzes napisał:

Kratownice super, tak jak i główne monstrum warsztatu! :super:

 

Napisz jeszcze tylko po ile płaciłeś za:

 

Dzięki

 

 

1 godzinę temu, Rafał B napisał:

 

Wungiel, to co to za specyfik?

...a kratownice 👍

 

Węgiel to tak naprawdę własnym sumptem. Kilka lat temu ktoś z sąsiadów kładł kostkę brukową i wypełniali szczeliny takimi kamyczkami - a że walało sie tego po okolicy sporo to zagarnałem słoiczek. Wprawdzie on jest szary i różnej grubości ale przesiałem trochę, wrzuciłem do kubeczka, dałek kilka kropel pigment fixera i na to czarny pigment ze startej kredki i drugi taki metaliczny Dark Steel 73.123 Vallejo. Wymieszałem, wysypałem na pap[ier i zostawiłem na noc do wyschnięcia

 

B8EC306B-B49A-4D65-92F8-75143B93A6AD.thumb.jpeg.00ac6752b21423f467209605d7ce2126.jpeg

 

Edytowane przez Przemek Przybulewski
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2022 o 16:07, Przemek Przybulewski napisał:

Właśnie też tak myślę, że za wąsko, za ciasno

nawet jeśli to u sowietów to chodnik gdzie są ławeczki musi mieć min.2m szerokości - z tym że ławka może stać "na trawniku" ...

Jeśli mogę wyrazić swoje zdanie :

primo - to ten chodnik jest bardzo wąski i nie pasuje na lokalizację "miejską" więc infrastruktura uliczna nie może być na bogato...

secundo - ławeczka nie bardzo mi pasuje do sztywnych barierek drogowych...

 

Konkludując... jak to mówią "często mniej znaczy więcej" ----> ja bym zostawił latarnie + śmietnik (+ewentualnie resztki modrzewia ale wtedy w oddaleniu od latarni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Przemek Przybulewski napisał:

Kilka lat temu ktoś z sąsiadów kładł kostkę brukową i wypełniali szczeliny takimi kamyczkami - a że walało sie tego po okolicy sporo...

 Wiadomo: modelarz - skrzyżowanie McGyver'a i śmieciarza.

Mam tak samo; często po coś się schylałem na ulicy czy w lesie, bo "się do czegoś na makietkę przyda"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2022 o 11:06, M.A.V. napisał:

nawet jeśli to u sowietów to chodnik gdzie są ławeczki musi mieć min.2m szerokości - z tym że ławka może stać "na trawniku" ...

Jeśli mogę wyrazić swoje zdanie :

primo - to ten chodnik jest bardzo wąski i nie pasuje na lokalizację "miejską" więc infrastruktura uliczna nie może być na bogato...

secundo - ławeczka nie bardzo mi pasuje do sztywnych barierek drogowych...

 

Konkludując... jak to mówią "często mniej znaczy więcej" ----> ja bym zostawił latarnie + śmietnik (+ewentualnie resztki modrzewia ale wtedy w oddaleniu od latarni)

Ławeczki nie będzie - trafi na pakę 🙂

 

W dniu 18.10.2022 o 12:43, Lipstein napisał:

 Wiadomo: modelarz - skrzyżowanie McGyver'a i śmieciarza.

Mam tak samo; często po coś się schylałem na ulicy czy w lesie, bo "się do czegoś na makietkę przyda"

Coś w tym jest

 

 

Chciałbym już skończyć i teraz tak, trochę przybtudziłem pakę i dorobiłem beczki.

IMG_5531.thumb.jpg.c97760e4f4c49bfb9958892bdfa9b4d5.jpg

.

IMG_5530.thumb.jpg.bc5f9c9b5b405a64c9f6d82e10736892.jpg

 

 

 

I zacząłem układać graty - zostało duuuużo miejsca:

IMG_5532.thumb.jpg.fee7811e4c4f496022661d41b7a0d070.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.