Skocz do zawartości

[W] MAZ-7313 - Trumpeter 01050 - 1:35


Przemek Przybulewski

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, Klapouch napisał:

Jakaś ciężarówka na pewno, patrząc na masywność ramy pewnie do transportu rakiet. Jakiś MAZ ?

Blisko 🙂

 

 

12 minut temu, Rafał B napisał:

Obstawiam poniższy zestaw.

 

Fotki z sieci.

Przykro mi pudło - ten już sklejony:

71695813_Model_044-BeregRubezh004.thumb.jpg.acd4655921d10117a90cf8641ca1a86d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podwozie to samo?

Ramę kleisz tylko tym Quick, czy zalewasz (sklejasz) później też zwykłym TETC?

Edytowane przez Lipstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SnajperTBG napisał:

Hmm iskander? 

Nie 🙂

 

 

33 minuty temu, Lipstein napisał:

Ale podwozie to samo?

Ramę kleisz tylko tym Quick, czy zalewasz (sklejasz) później też zwykłym TETC?

To podwozie to użyte jest w kilku jeśli nie kilkunastu pojazdach.

 

95% klejenia to Quick setting. Zwykłego używam sporadycznie. Rama klejona tylko Quickiem - przynajmniej na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, M.A.V. napisał:

obstawiam wielką parówę czyli  Topola     :szczerbol:

Topola nie ma jeszcze - no i rama pewnie byłaby dłuższa.

 

24 minuty temu, bulik58 napisał:

Chyba ich nie ma jeszcze w sprzedazy ,moze ten?

Trumpeter 01074 Wóz strażacki AA-60 MAZ-7310 160.01 ARFF - 1:35

Nie, tyż nie ten.

 

Ale was zaintrygowało - aż się, kurka wodna, nie spodziewałem.

Miło, miło 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pmroczko napisał:

Hotel na kółkach?

06%20MAZ-543%20z%20Minska.jpg

Kurde - co to jest? Pierwszy raz widzę - więc nie to.

 

 

5 minut temu, orzechu500 napisał:

Topol podobno w czerwcu trafia do sprzedaży. Na ModelBau jest już preorder.

 

A co wątku - Smerch?

Smerch zrobiłem z Menga - chyba najfajniejszy zestaw jaki składałem - w sensie model. Dobrze pomyślane, rozplanowane. Składa się jak klocki.

Taa, widziałem - wczasy w Turcji były ostatnio tańsze (all inclusive 5* hotel na tydzień) niż Topol w preorderze.

1342423899_Model_028-9A52-2SMERCH028.thumb.jpg.320d5532888a3df1153ff49532896849.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Przemek Przybulewski napisał:

Kurde - co to jest?

No przecież napisałem, że hotel na kółkach - a konkretnie tak wyglądają tzw. wozy zabezpieczenia dyżuru, które np. jadą razem z Topolami albo innymi strasznymi maszynami, a na pokładzie mają miejsca do spania, warsztaty, agregaty prądotwórcze - a widziałem też jeden wariant który  z tyłu na górze ma wieżyczkę z karabinem maszynowym jak z bombowca... A wnętrze w środku wygląda jak ruski wagon sypialny - dziwne nie jest, w tej samej fabryce to było robione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bulik58 napisał:

Hahaha , to ile beda cenic gdy trafi do kraju ? Tyle co Bulgaria 2 tygodnie? Przemek typowalem straz gdyz domyslalem sie iz bedzie to cos innego ale to trafic bylo trudniejsze jak trafic 6 w Lotto . Co to za woz cyrkowy?

 

5 minut temu, pmroczko napisał:

No przecież napisałem, że hotel na kółkach - a konkretnie tak wyglądają tzw. wozy zabezpieczenia dyżuru, które np. jadą razem z Topolami albo innymi strasznymi maszynami, a na pokładzie mają miejsca do spania, warsztaty, agregaty prądotwórcze - a widziałem też jeden wariant który  z tyłu na górze ma wieżyczkę z karabinem maszynowym jak z bombowca... A wnętrze w środku wygląda jak ruski wagon sypialny - dziwne nie jest, w tej samej fabryce to było robione...

Konstrukcja ciekawa - ale nie wiem czy to by sie sprzedawało. Szczególnie biorąc pod uwagę cenę i rozmiary. Stawianie tego obok jakiegoś pojazdu typu Smercz, Scud czy innego Bereg/Rubezh to już spora dioramka.

 

10 minut temu, Endrju napisał:

Scud B vel Elbrus?

Pozdrawiam.

Andrzej.

Scud też zrobiony:

1179989981_Model_038-SCUD014.thumb.jpg.d61ffdfffd33c28064ad40bef485af6d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Endrju napisał:

Do trzech razy sztuka. MAZ-74106 z radarem do S-300. Ktoś robił taki zestaw. Jak nie zgadłem to się poddaję.

Pozdrawiam.

Andrzej.

Przykro mi - pudło.
Ten akurat radar mam czesciowo rozgrzebany własnie z S300 czyli zestawy 01038 i 01043. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Przemek Przybulewski napisał:

Centauro ma się ku końcowi, czas rozgrzebać kolejne "cuś".
Nazwy nie zdradzę, może ktoś zgadnie. Na pewno 1:35.

 

Jedno zdjęcie na początek:

IMG_4088.thumb.jpg.5029f1c5abce5be9e68e94b6a1f4436c.jpg

 

To co widać na zdjęciu Przemka to fragmenty ramy podwozia MAZ 537 lub pochodnego. Więc Kwasong 5 może być ale PHL 03 i KZKT-7428 to już nowszy pojazd i raczej odpada bo według mnie to inna rama.

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Endrju napisał:

 

To co widać na zdjęciu Przemka to fragmenty ramy podwozia MAZ 537 lub pochodnego. Więc Kwasong 5 może być ale PHL 03 i KZKT-7428 to już nowszy pojazd i raczej odpada bo według mnie to inna rama.

 

Zestaw Trumpetera 01039 KZKT-7428 rzeczywiście odpada z tej rywalizacji, bo w tym zestawie nawet nie występują takie elementy ramy, jakie zaprezentował nam Przemek w pierwszym poście.

Tymczasem zestaw Trumpeter 01069 PHL-03, który zapodałem i owszem, dokładnie takową ramę posiada. Nie wrzucałbym tego tutaj, gdybym wcześniej nie sprawdził.

https://www.mojehobby.pl/products/PHL-03-Multiple-Launch-Rocket-System.html

 

48 minut temu, Krzysiek12 napisał:

Strzelam w to

Też odpada, gdyż zestaw KET-T nie posiada takowej ramy.

 

I taka ciekawostka na koniec jeszcze...ramy niektórych pojazdów Trumpetera, bazujących na podobnym zestawie elementów, też minimalnie między sobą się różnią, a różnica jest nieznaczna😎

 

Edytowane przez Rafał B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.