Skocz do zawartości

Merkava Mk 1, Tamiya 1:35


LuckyStrike

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, LuckyStrike napisał:

Jutro się zabieram za filtr z ammo. Moje pytanie jest następujące czy taką chemię mogę aplikować aerografem? W sensie czy nie uszkodzę uszczelek(mam aero H&S ultra)? Moze lepiej nałożyć warstwę pędzlem?

Filtr i wash nakłada się pędzelkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega LuckyStrike słyszał o czyms takim jak YouTube, gdzie można znaleźć mnóstwo poradników co do technik weatheringu, nakładania washa i takich innych spraw? Ja wiem, że łatwiej jest rzucić hasło i niech inni szukają, i tylko podsyłają linki, ale podróże ( po internecie) kształcą 😉

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Grzegorz Grabowski napisał:

Kolega LuckyStrike słyszał o czyms takim jak YouTube, gdzie można znaleźć mnóstwo poradników co do technik weatheringu, nakładania washa i takich innych spraw? Ja wiem, że łatwiej jest rzucić hasło i niech inni szukają, i tylko podsyłają linki, ale podróże ( po internecie) kształcą 😉

 

 

Ja wiem, że jest YT i że wash i filtr da się zaaplikować pędzlem. Natomiast istotą mojego pytania jest czy chemia filtru nie będzie miała negatywnego wpływu na aerograf jakiego używam. Jeżeli treść moich postów na tym forum jest dla ciebie z jakichś względów nieakceptowalna możesz je po prostu zignorować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolorem bazowym stresu nie miałem bo już merkawy widziałem w tylu kolorach, że się zastanawiam czy w różu też nie było. Co do dalszych kroków zastanawiam się czy oprócz chippingu robić też dot filter olejnymi farbami.🤔 Jak oglądam nightshifta to ten dot filter daje na plus fajne efekty i na merkavie mojej by nie zawodziło chyba zrobić. Pytanie tylko jakim kolorem te kropki. Biały i żółty to na pewno plus jeszcze jakiś... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LuckyStrike napisał:

Z kolorem bazowym stresu nie miałem bo już merkawy widziałem w tylu kolorach, że się zastanawiam czy w różu też nie było. Co do dalszych kroków zastanawiam się czy oprócz chippingu robić też dot filter olejnymi farbami.🤔 Jak oglądam nightshifta to ten dot filter daje na plus fajne efekty i na merkavie mojej by nie zawodziło chyba zrobić. Pytanie tylko jakim kolorem te kropki. Biały i żółty to na pewno plus jeszcze jakiś... 

Czyste Merkavy to są tylko w muzeach,.... Kurzu i piachu u nich nigdy nie brakuje. W warunkach jakich służą to zupełnie normalne. Wszystkie fotki to potwierdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, robertmodelarz napisał:

Czyste Merkavy to są tylko w muzeach,.... Kurzu i piachu u nich nigdy nie brakuje. W warunkach jakich służą to zupełnie normalne. Wszystkie fotki to potwierdzają.

Oczywiscie pigmenty beda i plamy wg produktow z ksiazki How to Paint Idf Vehicles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robertmodelarz napisał:

..... Wszystkie fotki to potwierdzają.

 

E tam, od razu wszystkie, bez przesady. Kilka "czystych" jedynek w warunkach polowych to jednak sfotografowano....  :) 

 

4 godziny temu, bulik58 napisał:

Z tymi kolorami to roznie bywa ..... , temat ten byl juz nie raz poruszany ....

 

 

Tak jak napisał Bulik możesz sobie pozwolić na dużą dowolność, jeżeli nie robisz konkretnego czołgu z fotki... 

 

Generalnie, podoba się 👍

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, LuckyStrike napisał:

No i jeszcze zadtanawiam sie czy taki dot filter robic tylko w miejscach gdzie nie ma anti slipa czy na anti slipie tez?🤔bo w sumie nie wiedzialem na filmikach jak dotad dot filtra na slipie

 

Jeżeli filtr to na całość :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek spróbuj dać wash punktowo, na śruby i krawędzie oraz zagłębione elementy. Zobacz czy olejny specyfik nie wchodzi w reakcję z anty słupem. Moim zdaniem nic się nie powinno stać. Obydwie substancje pochodzą z jednej stajni Pana Miga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antislip od Miga wogóle nie przejmie się olejami. Na swoim Challengerze to nawet ciężko mi schodził po MLT. Bez wykałaczki nie da rady tego ruszyć. Ale przy robieniu olejami trzeba wziąć pod uwagę, że na takiej chropowatej powierzchni nawet na lakierze błyszczącym oleje wpijją się bardzo wyraźnie i może być też je ciężko z stamtąd wygonić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, bulik58 napisał:

Moze ten filmik ci pomoze wykonczyc Merkave 

Standard weathering procedures on IDF Merkava 2D, Takom 2133 in 1/35 scale

 

Dziękuję bardzo za filmik. Kanał i serię filmów znam. Wszystkie produkty do weatheringu z ksiazki How to Paint Idf Vehicles przyszły już do mnie w paczce. Dzisiaj zabieram się do roboty i do konca tygodnia wrzuce zdjecia pi brudzeniu juz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw opinii, czy za bardzo poszedlem z tym brudzeniem czy moze byc? Ja mam problem zeby to wywazyc wiec ciekaw jestem waszych opinii? Na niektorych zdjeciach sa jeszcze bardziej uwalone ziemia i blotem te Merkavy z drugiej strony nie chce tez robic kupy blota samej...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę wygląda, jak "popaćkane" pędzlem umoczonym w błocie. Delikatniej to rozprowadź od dołu (najitnesywniej) ku górze, gdzie teoretycznie powinno być tych zabrudzeń mniej.

PS- tak mnie naszło- pytasz o intensywność brudzenia, czy sposób jego wykonania. Sposób wg mnie jak powyzej, a intensywność, to wg zdjęć referencyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, makinen napisał:

trochę wygląda, jak "popaćkane" pędzlem umoczonym w błocie. Delikatniej to rozprowadź od dołu (najitnesywniej) ku górze, gdzie teoretycznie powinno być tych zabrudzeń mniej.

PS- tak mnie naszło- pytasz o intensywność brudzenia, czy sposób jego wykonania. Sposób wg mnie jak powyzej, a intensywność, to wg zdjęć referencyjnych.

Pytam i o intensywnosc i jakosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brud i błoto rozkładało się bardzo rożnie, w zależności od stanu podłoża, pogody i prędkości z jaką jechał czołg. Z tytłaniem suwaksami nie przesadzaj, lepiej położyć mniej niż potem martwic się co z tym zrobić. Popatrz na te uśmiechnięte dziewczynki......

Merkava Mk IV

Merkava Mk IV

Merkava Mk IV

takom%2Bmerkava%2BMk%2B%25288%2529.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.