Skocz do zawartości

Merkava Mk 1, Tamiya 1:35


LuckyStrike

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Grzegorz Grabowski napisał:

Dlatego, dobrze jest potrenować na zwykłym kawałku plastiku.

Ale ja nawet jakbym trenowal na oryginalnej merkavie to mi wiele to nie pomoze bo tak jak mowie jakos reki nie mam do tego brudzenia...nie wiem moze to kwestia wprawy i pomalowania kilkunastu tudziez kilkudziesieciu modeli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, LuckyStrike napisał:

nie wiem moze to kwestia wprawy i pomalowania kilkunastu tudziez kilkudziesieciu modeli.

 

Lub kilku, tudzież kilkunastu kawałków plastiku. 😉. Czasem to, jak brudzimy/postarzamy model, zależy od tego, co chcemy z nim później zrobić. Jeśli model przykładowo ma sobie stać na półce, bez żadnej podstawki w formie kawałka terenu, to zbyt intensywne brudzenie nie ma sensu. Lekki kurz, na kołach i gąsienicach w zupełności wystarczy. Co innego, gdy model stawiamy na podstawce/dioramie, gdzie odwzorowujemy, piaszczysty, lub błotnisty teren.

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LuckyStrike napisał:

Dzięki za pomoc, brudzenie, błoto, pigmenty to jest moja pięta achillesowa

 

Przesadzasz, zwyczajnie nie masz doświadczenia, a tego żaden podręcznik nie zastąpi... Znajdź jakieś zdjęcie i postaraj się oddać na modelu, to co jest na oryginale... No i więcej rozpuszczalnika niż brudu.... Nawet jak prawie w całości ten brud z modelu zmyjesz to i tak kiedy wyschnie okaże się, że jest 😉 

 

hQBwbiF.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dorotka napisał:

 

Przesadzasz, zwyczajnie nie masz doświadczenia, a tego żaden podręcznik nie zastąpi... Znajdź jakieś zdjęcie i postaraj się oddać na modelu, to co jest na oryginale... No i więcej rozpuszczalnika niż brudu.... Nawet jak prawie w całości ten brud z modelu zmyjesz to i tak kiedy wyschnie okaże się, że jest 😉 

 

hQBwbiF.jpg

Aaaa, widzisz, dzieki za rade z tą ilością rozpuszczalnika to nie wiedziałem ja tam po pół dawałem z pigmentem😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2022 o 10:24, LuckyStrike napisał:

Troche stonowalem to brudzenie, tak lepiej?

IMG20220905102302.jpg

Nakładaj w kilku warstwach, najlepiej pigment rozcieńczać white spiritem i nakładać więcej, a potem delikatnie ścierać, gdy wyschnie. Patrz na zdjęcia. Teraz możesz nałożyć kolejną, świeżą warstwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LuckyStrike napisał:

Tak bym to mniej wiecej zostawił. Jestem natomiast otwarty na sugestie jak czegoś dodac albo zredukować to walcie śmiało😁

 

IMG20220907081127.jpg

Tak kombinuję teraz nad wieżą. Wydaje mi się, że powinna być odrobinkę mniej styrana bo deczko mniej syfu się tam dostaję. Nie mówię, że wogóle tylko że trochę mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, patrykd napisał:

Plamy oleju nie są zblendowanw i trochę walą po oczach. Za bardzo jednorodnie przykurzony przez co nic nie  wyróżnia się z otoczenia. Lepiej zostawic kurz wokół różnych detali niż walić nim gdzie popadnie. To moje małe sugestie. 

Z tym blendowaniem plam oleju to chodzi o to zeby to np white spiritem przejechac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, LuckyStrike napisał:

Z tym blendowaniem plam oleju to chodzi o to zeby to np white spiritem przejechac?

Po prostu rozmycie krawędzi tych plam tak aby nie były zbyt ostre tak jak teraz są. Nie wiem na ile masz to wyschnie te i czy to olej. Bo jeśli to efekt akrylowy lub olej już wysechl na dobre to nie ma co już grzebać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się niedługo ten moment kiedy wypadałoby wrzucić mojego babola do galerii. Zdjęcia są jakości jakiej są. Na lepszy aparat w telefonie nie ma szans. Jeżeli wyłapalibyście rzeczy do poprawek lub coś do przeróbki to dajcie proszę znać byłbym wdzięczny bo w przyszłym tygodniu chciałbym to umieścić w galerii. Aha co do anten to nie zapomniałem tylko dokleje je w najbliższych dniach.

IMG_20220914_213344.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.